שתף קטע נבחר

פותחים עונה: שלג ראשון ירד בחרמון

שלג ירד במפלס העליון באתר החרמון. בהנהלת האתר מחכים למטיילים: "זו לא הסערה שלה ציפינו, אבל זו התחלה נחמדה". היום יירד גשם בעיקר במרכז ובדרום ועדיין יש חשש לשיטפונות. הגשם ייפסק בהדרגה. התחזית המלאה

 

 

השלג במפלס העליון, הבוקר (צילום: אתר החרמון) (צילום: אתר החרמון)
השלג במפלס העליון, הבוקר(צילום: אתר החרמון)

השלג הגיע: מעט שלג ירד הלילה (ב') במפלס העליון באתר החרמון וזהו השלג הראשון שחווים העונה באתר, גם אם הוא מעט. מחברת "מטאו-טק" נמסר כי עד לשעות הצהריים יירד גשם מקומי בעיקר במרכז הארץ ובדרום, וקיים חשש לשיטפונות בנחלים בדרום ובנגב. הגשם ייפסק בהדרגה, והיום תחול עלייה קלה בטמפרטורות.

 

הגולשים מוזמנים לשלוח סרטונים ותמונות ממזג האוויר החורפי למייל האדום של ynet

 

מהנהלת אתר החרמון נמסר: "השלג התחיל לרדת הלילה והבוקר מגובה של 1,400 מטר. באתר התחתון נערם ממש מעט שלג, משהו כמו סנטימטר אחד. זו ממש לא הסופה שהבטיחו, אבל זאת התחלה נחמדה. הולך להיות יום יפה ואנשים יכולים לנצל אותו ולעלות לחרמון כדי לראות את הנוף המרהיב".

 

סימנים לבנים בחרמון, הבוקר (צילום: אתר החרמון) (צילום: אתר החרמון)
סימנים לבנים בחרמון, הבוקר(צילום: אתר החרמון)
 

 


 

 (צילום: אתר החרמון) (צילום: אתר החרמון)
(צילום: אתר החרמון)

 (צילום: אתר החרמון) (צילום: אתר החרמון)
(צילום: אתר החרמון)

 (צילום: אתר החרמון) (צילום: אתר החרמון)
(צילום: אתר החרמון)

 

 

הטמפרטורות החזויות להיום ולהלילה: קריית שמונה 9-18, קצרין 7-15, צפת 5-12, טבריה 11-20, נצרת 9-15, חיפה 11-18, תל אביב 12-19, ירושלים 7-13, אשקלון 13-18, עין גדי 14-21, באר שבע 9-17, ערד 8-15, מצפה רמון 7-12, אילת 10-20.

 

 

מצפה רמון נצבע לבן בשל הברד הכבד (צילום: רינה טוויטו) (צילום: רינה טוויטו)
מצפה רמון נצבע לבן בשל הברד הכבד(צילום: רינה טוויטו)

המערכת החורפית שהחלה בלילה שבין שבת לראשון הובילה למראות נדירים באזור מצפה רמון שכוסה בלבן, אך כמות המשקעים הגדולה בדרום גם גררה הצפות רבות בכבישי הנגב, ומתוך כך גם חסימות ואי נוחות רבה לתושבי האזור, בעיקר באופקים.

 

אך בזמן שבדרום ראו משקעים רבים, המערכת החורפית לא הייתה אחידה בכל חלקי הארץ, ואזורים שונים נשארו כמעט יבשים. באזור מצפה רמון ירד בצהריים מטר ברד חזק בן כשעה, והאדמה נראתה כאילו כוסתה בשלג.

 

ומה בהמשך השבוע? מחר, יום שלישי, עדיין ייתכן גשם מקומי בעיקר במישור החוף. הטמפרטורות לא ישתנו במידה ניכרת והן יהיו רגילות לעונה. הים ימשיך להיות סוער עם גלים בגובה של 120-50 ס"מ.

 

ביום רביעי תימשך אותה מגמה עם גשם מקומי בעיקר במישור החוף משעות אחר הצהריים. ביום חמישי ימשיך לרדת גשם באותו אזור ואחר הצהריים תיתכן מגמה של התחזקות בממטרים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר החרמון
שלג הבוקר במפלס העליון
צילום: אתר החרמון
מומלצים