שתף קטע נבחר

סרטון השנאה: "אם תרצו" מציג פעילי שמאל כ"שתולים" וקורא להוציאם אל מחוץ לחוק

שיאים חדשים בדה-לגיטימציה לשמאל: ארגון הימין פרסם סרטון שמגדיר פעילי זכויות אדם כמסייעים לטרור. "כשאנחנו נלחמים בטרור - הם נלחמים בנו", נאמר שם ומושמעת דרישה להוציאם מחוץ לחוק. אם תרצו מגיבים: "זאת לא הסתה"

 

 

סרטון חדש שהפיץ הבוקר (ג') ארגון הימין "אם תרצו " שובר שיאים של שנאה: ארבעה פעילי זכויות אדם מוצגים בסרטון כמסייעים למחבלים ולמדינות אירופה הפועלות נגד ישראל, וקורא להוציא את פעילותם מחוץ לחוק. תחת הכותרת "השתולים" נראים הארבעה כשברקע מסבירה הקריינית: "הם ישראלים. הם גרים כאן איתנו והם שתולים. כשאנחנו נלחמים בטרור - הם נלחמים בנו. חוק השתולים יכול להוציא אותם מחוץ לחוק".

 

אחד המוצגים בסרטון הוא ישי מנוחין, מנכ"ל הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל ופעיל בתנועת "יש גבול". הוא מוצג ככזה שיגן על מחבלים מפני חקירת שב"כ.

 

פעיל נוסף הוא אבנר גבריהו מארגון "שוברים שתיקה", שעל פי הסרטון קורא לחיילים המסכלים פיגועים "פושעי מלחמה". גם עו"ד סיגי בן ארי, מהמוקד להגנת הפרט, מוצגת כמי שתגן על מחבלים בבתי משפט. מנכ"ל "בצלם", עו"ד חגי אלעד, מוצג כמי שיקרא לישראל "פושעת מלחמה" מעל בימות אירופה.

 

מתוך הסרטון:


רק לאחרונה הפיצה שרת המשפטים איילת שקד תזכיר שנועד להתמודד עם ההסתה ברשתות החברתיות. היא הסבירה שהסתה ברשתות "מתורגמת לרצח ברחובות", לדבריה. התזכיר הופץ בעקבות ההסתה הפלסטינית לרצח יהודים ברשתות החברתיות אבל הוא אמור לחול גם על יהודים.

 

בעקבות פרסומו של חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, הודיעה שקד על הורדת רף האכיפה והענישה נגד מסיתים ברשתות החברתיות. התיקון לחוק העונשין שהפיצה קבע כי אדם המפרסם דברי הסתה, או אהדה ועידוד למעשה אלימות או טרור, ובאם יוכח כי "יש אפשרות ממשית שתוכן פרסומו יביא לעשיית מעשה אלימות או טרור" – ידון לחמש שנות מאסר.

 

על רקע גל הטרור הנוכחי, הציעה שקד להחמיר את החוק כך שאדם כזה ידון לחמש שנות המאסר גם מבלי חובת ההוכחה שבתוכן פרסומו יש אפשרות ממשית שיביא לידי אלימות או טרור.  

 

ראש אגף מדיניות בארגון "אם תרצו", אלון שוורצר, אמר בשיחה עם ynet כי לא מדובר בסרטון הסתה. "צריך לקחת את הסרטון מעבר לרמה האישית והכול מפורט בדו"ח שלנו", אמר. "מדובר בראשי ארגונים שפועלים נגד חיילי צה"ל ואזרחי ישראל ועושים דה-לגיטימציה למדינת ישראל ומחלישים אותה בעולם. כל מה שאמרנו מבוסס על עובדות ומחקר ואנחנו לא רואים בזה בעיה או הסתה. שהציבור יראה וישפוט מי מתיר את דמם של חיילים ואזרחי ישראל".

 

"שלום עכשיו" מסרה בתגובה כי "בית המשפט כבר קבע שלאם תרצו מאפיינים פאשיסטיים. הארגון המסוכן עושה הכול על מנת להצדיק זאת. סרטון גבלסי ששובר את שיאי ההסתה והצביעות. אם תרצו שכחו לספר כי את הכסף לחומרי ההסתה הם מקבלים מאותם גורמים שמממנים מחבלים יהודים, הגנה על תגי מחיר ואף את ארגון להב"ה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים