שתף קטע נבחר

סרטים ופסנתר: הפרידה מהמפכ"ל דנינו עלתה למשלם המסים כחצי מיליון שקל

סרטון פרידה אחד עלה כ-38 אלף שקלים, סרטון אחר 12.5 אלף שקלים, הכיבוד בטקס המרכזי עלה 50 אלף שקלים. למה נשכרה חברת צילום? וכמה עלו הפסנתר והתופים? התנועה לחופש המידע חושפת את עלות שרשרת אירועי הפרידה מהמפכ"ל שפרש בקיץ האחרון

כמה עלתה למשלם המסים הפרידה ממפכ"ל המשטרה ה-17 יוחנן דנינו ? על פי נתוני התנועה לחופש המידע שהגיעו היום (ה') לידי ynet, עלותה של שרשרת האירועים שנערכו במקביל לסיום כהונתו בקיץ האחרון הסתכמה בסופו של דבר בכחצי מיליון שקל. את הבקשה לקבלת המידע הגישה הסטודנטית נועה פלד מהקליניקה לחופש המידע בבית הספר למשפטים במסלול האקדמי המכללה למנהל.

 

במסגרת "מסע הפרידה" השתתף רב-ניצב דנינו באירועים שונים במחוזות, אגפים ותחנות. ב-30 ביוני התקיים האירוע המרכזי בבית הספר לשוטרים, שבו נכחו ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה ראובן ריבלין, שרים ועוד. על פי נתוני התנועה לחופש המידע עמדה עלותו הכוללת של האירוע על יותר מ-406 אלף שקל. לכך יש להוסיף עוד עשרות אלפי שקלים שהוציאה המשטרה על אירועי פרידה נוספים מהמפכ"ל לשעבר. סך כל ההוצאות נושק לחצי מיליון שקלים.  

 

 

 

מסיבת הפרידה מיוחנן דנינו בקיץ האחרון (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
מסיבת הפרידה מיוחנן דנינו בקיץ האחרון(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

לצורך האירוע המושקע נשכרה חברת "למהלא" להפיק סרטון פרידה מרגש. עבור כתיבת התסריט, הצילומים והעריכה שולמו 37,760 שקל, ואף שבמשטרה ישנה יחידת תיעוד, שולמו 35,400 שקל על צילום טקס הפרידה. עלות הכיבוד באירוע, שכלל 600 משתתפים, עמדה על 50 אלף שקל.

 

כ-70 אלף שקל של משלם המסים הוקדשו לשכירת ציוד במה, וכ-30 אלף שקל עבור שולחנות וכיסאות. המשטרה שילמה גם ללא מעט יועצים שונים עבור הפקת הטקס, שנמשך כמה שעות בודדות: 19 אלף שקל עבור בימוי והפקה, 11 אלף שקל על הפקת תוכן הטקס, 17,700 עבור ניהול הפקה מוזיקלית, ו-6,000 שקל עבור ייעוץ ונוהג טקסים. עבור עיצוב ויזואלי ומסך לד שילמה המשטרה 47 אלף שקל.

 

הזמרת קרן פלס שרה באירוע שלושה שירים – "חוזרים הביתה", "בלדה לשוטר" ואת התקווה – וקיבלה 36 אלף שקל. לצורך ההופעה שלה שכרה המשטרה פסנתר כנף שחור תמורת 4,130 שקל ותופים ב-1,416 שקל. הופעתה של פלס הייתה פטורה ממכרז, ובנימוקים נכתב: "קרן פלס היא זמרת מוערכת ואהובה על ידי המפכ"ל... לא נמצא אמן בעל התאמה טובה יותר לייחודו של הטקס ברמה הכללית ולמפכ"ל ברמה האישית".

 

הבדרן אבי נוסבאום קיבל מהמשטרה 33 אלף שקל עבור השתתפות באירוע.

 

ב-11 ביוני התקיים במערת המכפלה אירוע פרידה של המפכ"ל דנינו ממחוז ש"י. עבור הקייטרינג שילמה המשטרה כ-20 אלף שקל והנוכחים נהנו מתפריט שכלל עגבניות שרי בריחן, מיני טורטיות ממולאות בשר, סטייק פרגית, פילה דג אמנון ועוד.

 

שבוע וחצי לאחר מכן התקיים אירוע פרידה מאגף משאבי אנוש במשטרה. גם באירוע הזה הופק סרט פרידה בעלות של 12,650 שקל. על החלק האומנותי הופקדה השחקנית אלינור סלע שקיבלה מהמשטרה 24 אלף שקל.

 

סיום שירותו של המפכ"ל דנינו לווה במספר רב של אירועים קטנים. הוא הקפיד לבקר כמעט בכל התחנות. רוב האירועים לא כללו הוצאות, ובמקרים שכן - לרוב הן היו זניחות (למשל, 200 שקל על פרחים בפרידה ממרחב אילת).

 

לשכת המפכ"ל הפיצה הנחיה שלפיה אין לתת ליוחנן דנינו תשורה לרגל סיום תפקידו. עם זאת בחלק מהמחוזות העניקו לו מתנות בשווי של 1,600 שקל (ספ"כ מחוז ירושלים) ועד 150 שקלים (מחוז ש"י). במשטרה ציינו כי תשורות אלו שהתקבלו חרף ההנחיה מטופלות בהתאם לחוק שירות הציבור - מתנות.

 

מנכ"ל התנועה לחופש המידע, רועי פלד, אמר בתגובה: "צריך לברך את משטרת ישראל שהגיבה בצורה מלאה ומפורטת מאוד לבקשת התנועה לחופש המידע לקבל את המידע המבוקש. אני מקווה שזה לא נובע מכך שמדובר בהוצאות פרידה ממי שכבר אינו חלק ממשטרת ישראל ושינהגו בשקיפות דומה גם לגבי הוצאות בעניינם של בכירים מכהנים. עכשיו צריך הציבור לשפוט אם היקפי הוצאות כאלה הם סבירים בהתחשב בתדמית הציבורית של משטרת ישראל בתקופה האחרונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
דנינו בטקס הפרידה
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים