שתף קטע נבחר

ריבלין: המחלוקות נוקבות, אך בוא לא נחליף מהלומות

אחרי שתיקה של כמה ימים, הנשיא התייחס למתקפות נגדו. "חופש הביטוי הוא ערך יסוד. אנחנו מאוד לא מסכימים זה עם זה, אבל בוא נקשיב ולא נחליף מהלומות"

 

 

ראובן ריבלין, הערב (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
ראובן ריבלין, הערב(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

בעיצומה של המתקפה נגדו , נשיא המדינה קורא "להקשיב, ולא להחליף מהלומות". בכנס שנערך היום (ד') במוזיאון ישראל בירושלים אמר הנשיא ראובן (רובי) ריבלין: "אני רוצה לפתוח בדברים היוצאים מן הלב ברוח הימים האחרונים. חופש הביטוי הוא ערך יסוד דמוקרטי, והוא מהותי לכולנו. לנשיא, ולאחד העם. אנחנו מאד לא מסכימים אחד עם השני, המחלוקות ביננו נוקבות, עד תהום, ודווקא משום כך, בוא נתווכח אותם כהוגן, בואו נתווכח אותם נכון. בואו נקשיב, ולא נחליף מהלומות".

 

בכנס הפתיחה של "תקווה ישראלית בחינוך" התייחס הנשיא בדבריו, אחרי שתיקה של כמה ימים, להתקפות עליו מימין. "פעמים רבות אני שואל את עצמי, ברוח הרעיונות שליבנתם כאן היום, איך באמת מטפחים, למרות הקשיים, שיח של תקווה. אני מקפיד להזכיר לעצמי, כי כולנו דורשי טובתה של המדינה הזו, ואוהביה בלב ונפש, ופועלים מתוך המחויבות והדאגה לה.

 

"הרשו לי לקרוא לכם את מילותיו של הרב צבי יהודה קוק, שנכתבו אז, בהם המחלוקת כילתה כל חלקה טובה - 'את אחי ואת אחיותיי, בכל חלקי עמנו, שבכל המפלגות ובכל הארגונים, את כולם אני מבקש ומפיל תחנונים לפניהם. חוסו נא על נפשותיכם ועל נפש עמנו כולו. אל נא יחליט כל אחד מאתנו, כל מפלגה וארגון וחלק, אשר כולם הלא את טובת עמנו ותקוות ארצנו דורשים, כי רק איתו כל האמת וכל הצדק'".

 

 

כנס ‏‏"תקווה ‏ישראלית בחינוך", בהובלת בית הנשיא ובשותפות עם משרד החינוך ופורום דב לאוטמן למדיניות החינוך, נערך בהשתתפות מאות מנהלים ומורים מרחבי הארץ שפועלים למען חינוך לשותפות. הכנס נועד לעודד ולטפח מנהיגות חינוכית,

ולהעלות את החשיבות שבחינוך לשותפות לסדר היום הציבורי.‏

 

במהלך דיון סוער בכנסת היום תקף ראש האופוזיציה יצחק הרצוג את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "אני תובע ממך לעלות לדוכן ולהצהיר שראובן ריבלין הוא הנשיא שלך. שרובי ריבלין הוא פטריוט ישראלי. שמי שישתתף בהסתה נגדו לא יינקה. אני תובע ממך לקרוא לראש השב"כ ולהורות לו להגביר את האבטחה לנשיא שלנו".

 

נתניהו עלה במיוחד על הדוכן לאחר מכן - וגינה בקול רפה את המתקפה על נשיא המדינה: "אני מתנגד לכל שיח אלים כלפי הנשיא. אך בד בבד אגן על זכותו של כל אחד ואחת מאיתנו להביע את דעתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
הנשיא ראובן ריבלין
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים