שתף קטע נבחר

שבת של טרור ברעננה: המחבל נכנס לבית, האם הדפה אותו בידיה

המחבל שדקר ארבעה בני אדם ברעננה הצליח להיכנס לבית ברחוב סמוך וכמעט ביצע טבח במשפחה. האם, דקלה דביר בת 46 שנפצעה קל, ראתה אותו נכנס עם סכין גדולה: "היא צרחה צרחות מטורפות ועם שתי הידיים הדפה אותו ונעלה את הוויטרינה". בכך הצילה את בנה בן ה-10 ואת בעלה

 

 

מחמוד פייסל בשאראת (20), המחבל שדקר ארבעה ברעננה, נמלט לרחוב רמח"ל והערב (שבת) מתברר שכמעט הצליח לבצע טבח במשפחה, לאחר שהצליח להיכנס לבית. אם המשפחה, דקלה דביר (46), הצליחה להתגבר עליו בשתי ידיה וסיפרה על כך לחברתה דורית אבישר בבית החולים: "היינו אצלה בבית בערך 20 דקות לפני שקרה האירוע", סיפרה החברה אבישר. "יצאנו הביתה ברגל ואז קיבלתי ממנה טלפון: 'תיזהרו, אל תצאי מהבית, היה אצלי מחבל בבית ודקר אותי, אבל אל תדאגי, לא קרה לי כלום, הכול בסדר אבל תודיעי לילדים שיבואו הביתה והמשטרה תפסה אחד ורודפת אחרי עוד אחד'. משהו כזה מעורפל, לא הצלחתי לקלוט את כל המידע, ביקשתי שתחזור על זה שוב".

צוותי מד"א מלווים את דקלה לטיפול רפואי  (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
צוותי מד"א מלווים את דקלה לטיפול רפואי (צילום: דוברות מד"א)

 (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
(צילום: Google Maps)

שוטרים הוציאו את המחבל בניידת משטרה מחצר הבית שאליו נמלט (צילום: AFP) (צילום: AFP)
שוטרים הוציאו את המחבל בניידת משטרה מחצר הבית שאליו נמלט(צילום: AFP)

זירת תפיסת המחבל ברחוב רמח"ל ברעננה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
זירת תפיסת המחבל ברחוב רמח"ל ברעננה(צילום: עידו ארז)

המחבל מחמוד פייסל בשאראת ()
המחבל מחמוד פייסל בשאראת

החברה אבישר הוסיפה כי "הוא נכנס דרך הוויטרינה שאנחנו יצאנו ממנה והלכנו הביתה. הוא פתח אותה ונכנס, היא פתאם ראתה מישהו נכנס הביתה עם סכין מאוד גדולה שיש לו להב מאוד גדול והייתה כזאת המומה. היא אמרה 'מה קורה?' ואז הוא הרים את הסכין ובא לדקור אותה. הוא הצליח לגעת בה עם הסכין בצד, אבל היא מיד הבינה שזה מה שקורה. היא צרחה, היא אומרת צרחות שהיא לא האמינה שיכולות לצאת לה מהגרון ועם שתי הידיים תפסה והדפה אותו החוצה דרך הוויטרינה ומיד נעלה את הוויטרינה".

 

בעלה של דקלה ובנם בן ה-10 היו איתה. לדברי החברה אבישר, "תוך כדי שדקלה נעלה את הוויטרינה, היא רצה לבדוק שכל הוויטרינות בבית נעולות. בעלה והילד היו איתה בקומה. תוך כדי היא התקשרה למשטרה ואמרה: 'מחבל דקר אותי, בואו מהר', ובעלה בא עם הסולם, רצה לצאת החוצה מהבית כדי ללכוד את המחבל, היא משכה אותו פנימה, אמרה לו 'אתה לא יוצא לשום מקום' ונעלה את הדלת שוב. תוך שניות ספורות היא כבר שמעה את המשטרה ושתפסו אותו. בעצם עם התושייה והכוחות הבלתי מובנים האלה היא הצליחה להתגבר עליו ולהציל את עצמה ואת המשפחה שלה".

 

איך היא מרגישה עכשיו?

"היא בטראומה אמיתית. גם הילד שלה ובעלה היו שם. הילד התחיל לצרוח וקפא במקום, היא הרחיקה אותו, היא צרחה עליו: 'אל תזוז, תתרחק, תתרחק', אבל הוא קפא במקום ולא יכל לזוז. והוא כרגע נמצא במיון בבדיקות בטראומה".

 

  

 (צילום: ינון B&R)
(צילום: ינון B&R)

גיבורה: האם שהצילה את משפחתה (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
גיבורה: האם שהצילה את משפחתה(צילום: אבי מועלם)

המחבל ניסה אחר כך להיכנס לבית משפחת לוי. הבת מיתר בת ה-15 ראתה אותו לנגד עיניה לאחר שהשכנה צעקה "דקירות, דקירות": "הוא נכנס לגינה שלנו, וראיתי אותו מול הפרצוף שלי עם סכין. הממ"ד היה סגור וגם החלון והוא ניסה לפתוח את החלון".

 

ונבהלת? צעקת? 

"צעקתי לאמא שלי. חשבנו שזה אירוע של אלימות במשפחה. ואז באו שוטרים ותפסו אותו".

 

שי לוי, בעל הבית שבחצרו נתפס המחבל, סיפר: "בדיוק יצאתי מהבית לראות מה קורה בחוץ. הסתכלנו שנייה אחת במרפסת לפני שאנחנו יוצאים מהדלת, ואז ראינו את המחבל רץ לכיוון הבית שלנו וכמות גדולה של שוטרים, להערכתי כעשרים שוטרים, עלו עליו, הרביצו לו, ולצערי הרב גם טיפלו בו אחר כך".

 

וכאן נתפס (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
וכאן נתפס(צילום: עידו ארז)

סריקות שנשקים שלופים מחשש לעוד מחבל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
סריקות שנשקים שלופים מחשש לעוד מחבל(צילום: עידו ארז)

הסריקות ארכו כשעתיים. תושבים נקראו להישאר בבתיהם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הסריקות ארכו כשעתיים. תושבים נקראו להישאר בבתיהם(צילום: AFP)

החיפושים ברעננה הפריכו את החשש למחבל נוסף (צילום: AFP) (צילום: AFP)
החיפושים ברעננה הפריכו את החשש למחבל נוסף(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מסוק סייע בסריקות (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מסוק סייע בסריקות(צילום: עידו ארז)

מבית החולים מאיר בכפר סבא נמסר כי "פצוע הדקירה שהיה במצב קשה מונשם ומורדם יצא מכלל סכנה. הוא עבר ניתוח ויאושפז בטיפול נמרץ. מצבו בינוני. אשתו, שנפצעה קל, קיבלה טיפול במיון ותאושפז להשגחה. פצועה קל שהצליחה להדוף את המחבל מביתה ממשיכה לקבל טיפול במיון. פצועה קל נוספת שוחררה".

 

המחבל, פלסטיני בן 20 מהכפר טאמון שליד ג'נין, שהה בישראל בניגוד לחוק. אין לו רקע ביטחוני והוא נמצא בחקירת שב"כ. הוא פצע באורח בינוני גבר כבן 40, ועוד שתי נשים באורח קל. עדי ראייה סיפרו כי אחרי הדקירות הוא ניסה להיכנס לבית כנסת בגן העלייה.

 

כוחות גדולים של משטרה, בפיקודו של מפקד מרחב שרון קובי שבתאי, פתחו בסריקות נרחבות ברעננה עם נשקים שלופים מחשש למחבל שני, אולם כעבור כשעתיים הופסקו הסריקות לאחר שנשלל החשד הזה. במהלך הסריקות התבקשו תושבים המתגוררים באזור גן העלייה לשהות בבתיהם. כעבור זמן קצר נתפס המחבל בחצר בית. שוטרים הוציאו אותו בניידת משטרה כשברקע קראו תושבים "מוות לערבים". מתברר כי הוא נס מזירת הפיגוע ברחוב אנילביץ' לאחר שאזרח ירה באוויר.

 

דובר משטרת מרחב שרון רב פקד זיוון פריידין סיכם: "סמוך לשעה 15:30 התקבל דיווח במוקד 100 על אירוע דקירה ברחוב אנילביץ'. שוטרי סיור של משטרת כפר סבא שהיו בסמוך זיהו חשוד, רדפו אחריו ברגל ותפסו אותו בחצר בית ברחוב רמח"ל".

 

סגן מנהל בית החולים מאיר ד"ר דורון נצר עדכן: "ב-16:00 הגיעו שלושה פצועים לבית החולים. גבר בן 45 עם פצע בבטנו נמצא בחדר ניתוח. חל שיפור במצבו ובשלב הזה אין סכנה לחייו. במקביל הגיעה אישה בת 45 עם פציעה בזרוע ימין במצב קל ואישה בת 67 נחבלה בראשה ונפצעה קל. בנוסף יש נפגעת חרדה".

 

בהכנת הכתבה השתתפו ליעד אוסמו ויואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ליד הבית שבו בוצע הפיגוע
צילום: עידו ארז
מומלצים