שתף קטע נבחר

לפיד וקצינים נגד "שוברים שתיקה": "חציתם את הגבול"

יו"ר יש עתיד ערך מסיבת עיתונאים עם קצינים ולוחמים נגד פעילות ארגון "שוברים שתיקה". לפיד אמר כי יוביל חקיקה נגד ארגוני BDS שמממנים עמותות ש"מכפישות את ישראל". מ"פ במילואים תקף: "מי אתם שתייצגו אותנו?". "שוברים שתיקה" הגיבו ללפיד: "משקר ומדקלם דף מסרים"

 

 

לפיד ונציגי הקצינים (צלום: מוטי קמחי) (צלום: מוטי קמחי)
לפיד ונציגי הקצינים(צלום: מוטי קמחי)

החזית מול "שוברים שתיקה" : יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ערך הבוקר (א') מסיבת עיתונאים עם קצינים ולוחמים במילואים ואמר כי בכוונתו להוביל הליך חקיקה נגד מימון של ארגוני BDS לעמותות כמו "שוברים שתיקה", שלטענתו מקבלת מימון.

 

"אלה עמותות במדינת ישראל שעוזרות להכפיש את מדינת ישראל", טען לפיד במסיבת העיתונאים. "אני מוקף בטובי בנינו שמייצגים את מה שצה"ל מייצג: ערכים ומנהיגות. הם עומדים פה בשביל להגן על הערכים האלה".

 

מנכ"לית שוברים שתיקה, יולי נובק, הגיב ללפיד: "הוא הצטרף לממשלת הימין הקיצוני ולקמפיין הזוועה שנועד להסיט את הדיון ממציאות הפיגועים המדממת שכולנו חווים בימים אלה. מתוך אינטרסים פוליטים צרים וזולים הוא שם כוונת על גבם של לוחמים שכבר סיכנו את חייהם בשירותם הצבאי למען המדינה ונמצאים עכשיו שוב תחת איום. הוא שוב בוחר לשקר ולדקלם דף מסרים שנכתב על ידי יועץ התקשורת של בנט. הוא הרי יודע שאם חוזרים על שקר מספיק פעמים הוא יידבק. אנחנו לא נשתוק. זאת חובתנו הפטריוטית להמשיך ולשבור שתיקה".

 

"ביקורת בונה אותנו כחברה", הדגיש לפיד. "אך יש הבדל מהותי בין ביקורת להכפשה בחו"ל של קציני וחיילי צה"ל. זו לא ביקורת אלא כרסום תחת יסודות המדינה. ארגונים כמו 'שוברים שתיקה' חצו את הגבול האדום בין ביקורת לחתרנות".

 (צלום: מוטי קמחי) (צלום: מוטי קמחי)
(צלום: מוטי קמחי)

 (צלום: מוטי קמחי) (צלום: מוטי קמחי)
(צלום: מוטי קמחי)
 

יותר מ-600 קצינים ולוחמים חתמו על מכתב נגד הארגון ואליו הצטרפו יותר מ-60 חברי כנסת. במכתב קוראים הקצינים והלוחמים להפסיק לשתף פעולה עם "שוברים שתיקה". "מי אתם שתייצגו אותנו לוחמי צה"ל ותגידו שזרקנו את הקוד האתי מהחלון?", תקף עמי דרי ממובילי המאבק, מ"פ במילואים.

 

אביחי שורשן, לוחם במילואים וממקימי הארגון "האמת שלי", אמר במסיבת העיתונאים: "'שוברים שתיקה' חצו כל דבר. התוצרים שהארגון מייצר משמשים כדלק ואנרגיה לארגוני החרם ואפילו ארגוני טרור כמו חמאס כתבו שמספיק לעיין בעדויות של 'שוברים שתיקה' כדי להציג פשעי מלחמה".

 

רב-סרן במילואים מני נוטורה סיכם: "צה"ל זה הצבא שאני מכיר. צבא ששומר על הקוד האתי שלו ושומר שחייליו לא ייפגעו. זה הצבא הכי מוסרי בעולם ולא 'שוברים שתיקה' ושום ארגון לא יכול לסלף את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צלום: מוטי קמחי
לפיד והקצינים
צלום: מוטי קמחי
מומלצים