שתף קטע נבחר

ניו זילנד אישרה: חסידי 'מפלצת הספגטי' יכולים להתחתן

נישואי חברי "כנסיית מפלצת הספגטי המעופפת" יוכרו כרשמיים באי הדרומי. "האטרייה הראשית" של הכנסייה אמרה שהטקסים הראשונים ייערכו כבר בחודש הבא. הלבוש: בגדי פיראטים ומסננת על הראש. בתפריט: פסטה

חבריה חובשי מסננות הפסטה של "הכנסייה של מפלצת הספגטי המעופפת" יוכלו בקרוב להינשא באופן חוקי בניו זילנד. זאת לאחר שהכנסייה קיבלה את אישור המדינה לערוך טקסי חתונה "פסטפאריים", כך דווח בימים האחרונים ברחבי העולם. ראש הכנסייה, המכונה "האטרייה הראשית", הודיעה היום (א') כי היא הגישה בקשה רשמית לערוך את הטקסים הללו ומקווה להתחיל בחגיגות כבר בחודש הבא.

 

חסידי הכנסייה, שחובשים מסננות פסטה לראשיהם, מעריצים פיראטים ומאמינים שהיקום נוצר על ידי אטרייה מעופפת, הוכרו בניו זילנד בתור ארגון ישר שפועל בתום לב. זכותם לקיים טקסי נישואים דתיים אושרה מוקדם יותר החודש על ידי "האטרייה הראשית", שביקשה להישאר בעילום שם, שכאמור מקווה כי כבר בזמן הקרוב יתקיימו חתונות "פסטפאריות".

 

 

לבוש מסורתי של חברי הכנסייה: מסננת פסטה על הראש (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
לבוש מסורתי של חברי הכנסייה: מסננת פסטה על הראש(צילום: shutterstock)

בראיון לתחנת רדיו בניו זילנד אמרה "האטרייה הראשית" שזה אך ראוי שחתונות של חסידי הכנסייה של מפלצת הספגטי המעופפת יוכרו במדינה. "אנחנו כנסייה מוסמכת ואנשינו רוצים להתחתן, כמה מהם אפילו יותר מפעם אחת", אמרה. "אנחנו אוהבים הטבלות ותינוקות, כמו גם חגיגות וגירושים, וזה תמיד נחמד כשיש מישהו רשמי שעומד בראש כל האירועים האלה".

 

הסעודה בחתונות תהיה, באופן מפתיע, על טהרת הפסטה – "הארוחה הקדושה העיקרית" – כך על פי "האטרייה הראשית". היא הוסיפה כי לבוש הכלולות גם הוא יהיה ייחודי. "המסננת היא כיסוי הראש המסורתי, אבל אם מישהו ירצה להתלבש כמו פיראט זה גם מאושר, כי כמובן, האנשים הראשונים שמפלצת הספגטי ייצרה הם הפיראטים", אמרה.

"אדון האטריות" - מנהיגה העליון של הדת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
"אדון האטריות" - מנהיגה העליון של הדת(צילום: shutterstock)
 

 

הרשם הכללי בניו זילנד, ג'ף מונטגומרי, שאישר את זכותם של הפסטפארים להגיש בקשות לעריכת טקסי חתונה, אמר לכלי תקשורת במדינה כי "זו הייתה אחת מהבקשות היותר יוצאות דופן" שהוא אי פעם קיבל, אבל הם עמדו בתנאים של חוק הנישואין בניו זילנד. תחת החוק הניו זילנדי, ארגון יכול לקבל מעמד לעריכת טקסים רשמיים כל עוד הארגון מוכיח כי הוא מקדם אמונה פילוסופית או דתית.

 

"כנסיית מפלצת הספגטי המעופפת" הוקמה בשנת 2005 בארצות הברית כמחאה על החלטת מועצת החינוך בקנזס להתיר לימוד תכנון תבוני (תיאוריית הבריאתנות) לצד תורת האבולוציה. המטרה בהקמת הכנסייה הייתה רצונם של אתאיסטים להוכיח את מופרכות האמונה הדתית.

 

מאמיני הכנסייה טוענים שה"אטרייה" נגעה בהם, והם רואים את דת "אדון האטריות" כדת האמיתית היחידה. כמו כן הם מאמינים כי ישנו הר געש של בירה טובה בגן עדן, בעוד הבירה בגיהינום היא עבשה. המנהיג העליון של הכנסייה מתואר בתור "ערימה של איברי ספגטי עם שני כדורי בשר וזוג עיניים המחוברות לגוף האטרייתי באמצעות שני גבעולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתפללים לאדון האטריות. חסידי "הכנסייה של מפלצת הספגטי המעופפת"
מומלצים