שתף קטע נבחר

שרה נתניהו צפויה להיחקר באזהרה

בפגישה, שתחילה הוכחשה, ניסה עו"ד יעקב וינרוט לשכנע את היועמ"ש וינשטיין לא לחקור את אשת רה"מ: "התיק חלש, יש לה בעיה נפשית". וינשטיין ניסה להסתיר את הפגישה - ולבסוף נאלץ להודות שהתקיימה

אחרי שכבר קרוב לחודש מונחת על שולחנו של יהודה וינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה, בקשת המשטרה לחקור באזהרה את שרה נתניהו בחשד לעבירות על טוהר המידות - נדמה שההחלטה קרובה מתמיד. וינשטיין צפוי להורות בקרוב למשטרה לחקור את רעיית ראש הממשלה, בעקבות חוות דעת שקיבל מפרקליטות מחוז ירושלים.

 

עו"ד יעקב וינרוט, פרקליטה של נתניהו, ביקש לאחרונה מהיועץ לסגור את תיק החקירה נגדה בפרשת מעונות ראש הממשלה. אלא שהבקשה הזו הגיעה במהלך פגישה חריגה ביניהם, פגישה שאת דבר קיומה ניסה וינשטיין להסתיר.

שרה נתניהו. וינשטיין צפוי להורות על חקירתה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
שרה נתניהו. וינשטיין צפוי להורות על חקירתה(צילום: עמית שאבי)

לאחר פרסום בערוץ 2 שלשום אודות הבקשה של וינרוט, טען וינשטיין בתגובה שסירב להיפגש איתו. אלא שאתמול בבוקר עלה עורך הדין ויינרוט לשידור בגלי צה"ל וגילה: "הייתה פניה שלי ליועמ"ש, ונפגשנו. מטרת הפגישה הייתה לשכנע את היועמ"ש שאין מקום לחקירה זו". ויינרוט אמר בראיון כי השניים נועדו לפגישה אישית, שהפכה בהמשך לפגישת עבודה. הראיון של וינרוט גרם למבוכה במשרד המשפטים, ושם נאלצו לאשר כי היועץ אכן פגש לפני כשלושה שבועות את פרקליטה של נתניהו.

 

בהודעה רשמית שפרסמו נאמר כי לאחר שווינשטיין שמע את הטענות של ויינרוט, הוא השיב לו שהוא "טרם נדרש לדברים לעומקם" וביקש לפנות אליו בכתב בנושא. עוד טענו שם כי "חלק זה של השיחה נערך בנוכחות עוזרת היועץ, לבקשת היועץ, ואף נערכה לגביו תרשומת, כמקובל. התרשומת הועברה לגורמים הרלוונטיים בפרקליטות, המלווים את חקירת מעונות ראש הממשלה".

עו"ד וינרוט והיועץ וינשטיין. הייתה פגישה (צילום: אוהד צויגנברג, גיל יוחנן) (צילום: אוהד צויגנברג, גיל יוחנן)
עו"ד וינרוט והיועץ וינשטיין. הייתה פגישה(צילום: אוהד צויגנברג, גיל יוחנן)
 

שלשום פרסם יואב יצחק ואתמול בערוץ 10 כי באותה פגישה מדוברת טען עו"ד וינרוט כי אין לחקור את אשת ראש הממשלה בשל מה שהגדיר "מצבה הנפשי". וינרוט הכחיש אמש שאמר דברים אלו. עשרה ימים מאוחר יותר פנה עו"ד וינרוט במכתב ללשכת היועץ המשפטי לממשלה וביקש פגישת המשך שתעסוק הפעם רק בתיק נתניהו. על מכתב זה השיבה עוזרת היועמ"ש כי "הוא איננו מוצא מקום לקיים פגישה כמבוקש, וכי ככל שעו"ד וינרוט מעוניין הרי שהוא יכול לפנות אל היועץ בכתב".

 

ביולי האחרון עברה בדיקת המשטרה, שאישר היועץ וינשטיין, לחקירה רשמית. החקירה נפתחה בעקבות דו"ח חמור של מבקר המדינה בעניין חשד כי בני הזוג נתניהו הציגו חובות פרטיים לנותני שירותים בביתם בקיסריה כאילו היו קשורים למעון הרשמי בירושלים - והמדינה שילמה במקומם.

 

הנחקר המרכזי היה סמנכ"ל משרד ראש הממשלה והממונה על הקצאת הכספים והתשלומים, עזרא סיידוף. מלבדו נחקר באזהרה החשמלאי אלי פחימה מאור־עקיבא, שביצע עבודות חשמל רבות במעון הפרטי בקיסריה, ושלגביו קיים חשד כי התשלום בעבור העבודות הפרטיות שלו גולגל אל הציבור. גם שתי עוזרות של שרה נתניהו נחקרו בפרשה.

 

אתמול שיגר עו"ד יאיר יפת, פרקליטו של אב הבית מני נפתלי, מי שהתחיל את חקירת המשטרה בפרשת המעונות, מכתב דחוף לוינשטיין ובו דרש להשלים את החקירה. "כל דחייה נוספת בהשלמת החקירה, באופן הספציפי שגורמי החקירה והנסיבות המשפטיות מחייבים לכאורה, עלולה להעלות חשש לכאורה לשיבוש הליכים ולמשוא פנים", כתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
שרה נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים