שתף קטע נבחר

רובים ובקבוק תבערה: הסרטון המלא מ"חתונת השנאה"

בסרטון ותמונות שהגיעו לידי ynet ניתן לראות את הסכין קורעת את תמונת עלי דוואבשה בחתונת פעילי הימין הקיצוני - ובסמוך לשם את עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג עצור בדומא: "שב"כ התעלל בעצורים ועכשיו מבקשים לפגוע בעורך דין"

 

 

סרטון ותמונות חדשות הגיעו היום (ה') ל-ynet מ"חתונת השנאה" בירושלים, שבמהלכה אחד החוגגים תקע סכין בתמונתו של התינוק עלי דוואבשה. אתמול הודיעה המשטרה כי החלה לחקור את האירוע שהתקיים לפני כמה שבועות. בתמונות ניתן לראות חוגגים עם רובי M-16, ואחד שמחזיק בקבוק תבערה ושורף את תמונת התינוק. בסרטון ובתמונות ניתן לראות בין היתר גם את עו"ד איתמר בן גביר, המייצג עצור בפרשה. 

 

בתמונה שצולמה מקרוב ניתן לראות את אחד החוגגים תוקע סכין בין העיניים בתמונתו של התינוק עלי דוואבשה. הוא החזיק בקבוק תבערה בידו ומסביבו החוגגים המשיכו בריקודים. לצדו נראים חוגגים עם כלי נשק כשהם מונפים באוויר. ברקע התנגן השיר "אנקמה נקם אחת משתי עיניי, פלסטין". הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט , הנחה הבוקר את מצ"ח לבדוק בשיתוף משטרת ישראל את מקורם של כלי הנשק שנצפו בסרטון וכן אם השתתפו חיילי צה"ל באירוע.

חוגגים ושורפים את תמונת הפעוט שנרצח ()
חוגגים ושורפים את תמונת הפעוט שנרצח
 

סכין בתמונת הפעוט. מימין למעלה - בן גביר ()
סכין בתמונת הפעוט. מימין למעלה - בן גביר
 

בעיגול אדום: סכין בתמונה ()
בעיגול אדום: סכין בתמונה

בצד התמונה ניתן לראות פרצוף מוכר, עו"ד איתמר בן גביר. הבוקר אמר בן גביר, שמייצג את אחד מעצורי דומא, לאולפן ynet על האירוע: "הייתי בחתונה, אף אחד לא הבין שמדובר בתמונות של בן משפחת דוואבשה. צריך להבין, התמונות היו בגודל של דף A4. ברגע שהבנתי – התביישתי, לדעתי זו טיפשות. אבל אני גם רואה מה קורה כרגע: השב"כ, בסיוע אנשים ממועצת יש"ע, פשוט מסיטים את הדיון מפרשת העינויים ועוברים לדבר על הסרטון, כאילו זה חזות הכול. מי שהניף את התמונה של התינוק ודקר אותה כמה פעמים הוא מטומטם וטיפש, אין ספק, אבל זה לא ינקה ולא יטאטא את העינויים".

 

בן גביר מבהיר כי מהמקום שבו עמד הוא לא יכול היה להבחין בתמונה, הן בשל גודלה והן בשל המרחק ממנה. בן גביר הוסיף: "השב"כ התעלל בעצורים ועכשיו מבקשים לפגוע בעורך דין. השב"כ מאוד נלחץ מהקמפיין שערכתי נגדם. הם צריכים להבין שזה לא ירפה את ידיי להמשיך ולפעול נגד ההתעללות בנחקרים".

 

בחומרים שטרם נחשפו עדיין ונמצאים בידי המשטרה והשב"כ, ניתן לראות את החוגגים מציתים את בקבוק התבערה ושורפים את תמונתו של עלי דוואבשה. באחת התמונות ניתן לראות ילד כבן 12 כשהוא אוחז שני אקדחים בידיו, והמשטרה מנהלת חקירה לגבי כלי הנשק שאיתם רקדו בחתונה. כמו כן, חלק מהאנשים שצולמו בחתונה הם "מנועי מפגש", כלומר אינם רשאים להיפגש זה עם זה על פי החלטת בית משפט, בשל חקירות בעניינם, וחלקם אף מורחקים מיהודה ושומרון. ייתכן וכבר בימים הקרובים יהיו מעצרים סביב החתונה.

 

הבוקר הודיעה המשטרה כי החקירה נמצאת בעיצומה והיא החלה עוד לפני פרסום הסרטון אמש בערוץ 10. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי לפני כמה ימים נפתחה חקירה "בגין העבירות הרבות והחמורות שהוצגו בסרטון החתונה". במשטרה מציינים כי אספו חומר חקירה רב על הסרטון, שרק חלקו המזערי נחשף. החומר הועבר לפרקליטות לצורך אישור פתיחה בחקירה ואתמול בצהריים ניתן אישור ליחידה לפשיעה לאומנית במחוז ש"י לחקור גם עבירות הסתה ועבירות נוספות. החתן מוכר לשירותי הביטחון ואף נעצר ונחקר בשב"כ בעבר בנוגע למעורבותו בפעולות תג מחיר.

 

גינויים מימין ומשמאל

במערכת הפוליטית היו תגובות נזעמות, מקיר אל קיר, על סרטון החתונה של פעילי תג מחיר. רה"מ נתניהו אמר: "התמונות המזעזעות מראות את פניה האמיתיות של קבוצה המהווה סכנה לחברה הישראלית ולביטחון ישראל. איננו מוכנים לקבל אנשים שכופרים בחוקי המדינה ואינם רואים עצמם כפופים להם. התמונות מעידות עד כמה חשוב שב"כ חזק למען ביטחון כולנו".

 

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג: "מטורפים. עלובי נפש, שכחתם מה זה להיות יהודים,

אתם מביישים את הכיפה, את הטלית ואת שם השם. מי שרוקד בחתונה וחוגג רצח של תינוק בשנתו הוא לא יהודי ולא ישראלי. צריך לסגור אותו מאחורי סורג ובריח במהירות האפשרית".

 

ח"כ ציפי לבני אמרה אתמול בנאום זועם במליאת הכנסת: "הקבוצה שרוקדת על הדם היא הקבוצה שמתנגדת לחקירות השב"כ. זו קבוצה שהולכת וגדלה בקרבנו. היהדות שלי היא לא היהדות של אלה הרוקדים על דם של תינוקות. זו הקבוצה שרוצה להרוס את ישראל היהודית, להרוס את המדינה הזו, להפוך אותה למדינת שנאה ולהרוס את המשטר מבפנים. אלה שמפגינים מול השב"כ מאפשרים להם לרקוד על הדם".

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "האנשים האלה אינם יהודים, הם איבדו כל צלם אנוש. האנשים האלה הם סכנה למדינת ישראל ויש להלחם בהם כמו שלוחמים בחמאס או בחיזבאללה, אלא שכדי לנצח במלחמה הזו אנחנו צריכים להכיר בכך שהאנשים האלה לא צמחו בחלל ריק. יש מאחוריהם רבנים, אידיאולוגיה, פוליטיקה. זה המבחן שלנו. אנחנו לא צריכים להיאבק רק נגד חמאס יהודי, אלא גם נגד המציאות שהולידה אותו בחטא. הגיע הזמן שנצא יחד - ימין, שמאל, ומרכז - נגד התפיסות הקיצוניות והמטורפות שהולידו את חתונת הדמים הזו".

 

 

יואב זיתון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים