שתף קטע נבחר

לאחר חמש שעות: תמה חקירת שרה נתניהו

רעיית רה"מ הדפה בחקירתה בלהב 433 את החשד שלפיו הורתה להטיל את הוצאות המעון הפרטי של משפחתה בקיסריה על חשבון המדינה: "לא הוצאתי המחאות"

 

 

 

רכבה של נתניהו בצאתה מהחקירה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רכבה של נתניהו בצאתה מהחקירה(צילום: מוטי קמחי)

"לא התעסקתי בכל מה שקשור באבי פחימה, אני לא הוצאתי המחאות". שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נחקרה אתמול(ה') במשך חמש שעות במשרדי להב 433 תחת אזהרה בפרשת מעונות ראש הממשלה. הגברת נתניהו שיתפה פעולה עם החוקרים והכחישה כל קשר לחשדות שלפיהם הורתה להטיל את הוצאות המעון הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה על חשבון המדינה.

 

רעיית ראש הממשלה הצטיידה לצורך החקירה במסמכים ובספחי המחאות על מנת להגן על טענותיה. בשלב זה מתכוונים החוקרים לעבד את חומרי החקירה ולהשוות את תשובות נתניהו לאלה שהציג סמנכ"ל הנכסים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, שנחקר אף הוא בפרשה. לא מן הנמנע כי החוקרים יבקשו לבצע בעתיד עימות בין הגברת נתניהו לסיידוף.

שרה נתניהו. נחקרה במשך חמש שעות ()
שרה נתניהו. נחקרה במשך חמש שעות

החקירה עסקה בשלושה נושאים: העבודות שביצע החשמלאי אבי פחימה במעון ראש הממשלה, העסקת העוזרת שטיפלה באביה המנוח של שרה נתניהו וכן הארוחות הפרטיות והריהוט שהועברו לבית הפרטי בקיסריה ומומנו על ידי המדינה.

לקראת חקירתה נערכה נתניהו עם פרקליטיה, עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד, והצטיידה כאמור בשורת מסמכים. בעניין החשמלאי פחימה טענה רעיית ראש הממשלה כי "לא התעסקתי בכל מה שקשור באבי פחימה, אני לא הוצאתי המחאות".

 

בנוגע למטפלת של אביה המנוח הציגה נתניהו ספחי המחאות וטענה כי "אלה המחאות אישיות שנתנו למטפלת וזה מכספו של אבי המנוח". בעניין הארוחות הפרטיות הדגישה נתניהו כי היא אינה מוציאה את הכסף

 ולא מתעסקת כלל בנושא. בנוגע לעניין ריהוט הגן השיבה נתניהו כי התקנות מאפשרות שהמדינה תשתתף בעלות של רהיטים בכל מה שקשור לאירוח.

 

לטענת נתניהו, בשלב מסוים נדרשו הרהיטים לתיקון. "לקחנו את אותם הרהיטים לסוף השבוע מהבית בירושלים לקיסריה ואחרי זה החזירו אותם".

 

חוקרי המשטרה כבר גבו עדויות מעובדים בלשכה ובראשם הסמנכ"ל סיידוף, שטען בחקירתו כי ביצע את כל ההוצאות לפי חוק, וכי כל הוצאה שנרשמה נעשתה על פי אישור של ועדה מיוחדת. סיידוף גם טען שלא התעסק בעצמו בהוצאות הקטנות, וכי כמי ששירת ראשי ממשלה שונים אין לו שייכות פוליטית או קשר מיוחד דווקא עם משפחת נתניהו.

 

דו"ח מבקר המדינה, שהורכב מעדויות שונות במשטרה, בהן של אב הבית לשעבר מני נפתלי, הצביע על הבעייתיות בהעסקת החשמלאי פחימה. לפי הדו"ח, פחימה נשכר לבצע עבודות חשמל בבית בקיסריה בניגוד לנהלים ואף שהדבר נאסר במפורש בשל קרבתו למשפחת נתניהו, וזאת תוך יצירת "מצג מטעה": הסכם נערך עם קבלן אחר - שלאחר מכן שכר אותו כקבלן משנה. פחימה הגיש חשבוניות על עבודה בשבתות וביום כיפור ויש חשד כי לא עבד באותם זמנים בפועל וכי התשלום ניתן לו על עבודות קודמות עבור המשפחה.

 

בקשת המשטרה לחקור את שרה נתניהו בחשד לעבירות על טוהר המידות הונחה לפני כחודש על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שהתלבט רבות עד שנעתר בחיוב. בין לבין, פורסם בשבוע שעבר כי פרקליטה של גברת נתניהו, עורך הדין יעקוב וינרוט, ביקש מהיועמ"ש שלא לחקור את נתניהו ולמעשה לגנוז את החקירה, אך וינשטיין לא נענה לו. עוד פורסם כי בפגישה אישית שנערכה ביניהם טען וינרוט כי אין לחקור את נתניהו בשל מה שהגדיר "מצבה הנפשי", אך הוא הכחיש את הפרסומים.


פורסם לראשונה 31/12/2015 22:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שרה נתניהו עם הגעתה לחקירה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים