שתף קטע נבחר

אלון נרצח בפאב שניהל, שמעון בא לסופ"ש בת"א

הנרצחים בפיגוע בתל-אביב הם אלון בקל, מנהל הפאב "סימטא", ושמעון רוימי, שבא מאופקים לחגוג יום הולדת לחבר. המצוד אחרי היורה נמשך. אביו של אלון: "רק אתמול הוא חגג את הסילבסטר ואמר 'טוב לי, אני אוהב לחיות'". חברו של שמעון: "נפגעתי בגב וזחלתי בין הכיסאות ההפוכים למטבח"

אלון בקל ז"ל, שנרצח בפאב "סימטא" בתל-אביב (צילום: רביד פרי) (צילום: רביד פרי)
אלון בקל ז"ל, שנרצח בפאב "סימטא" בתל-אביב(צילום: רביד פרי)

אלון בקל, מנהל הפאב "סימטא" בתל-אביב שבו התרחש בצהריים (יום ו') פיגוע הירי, הוא אחד משני הנרצחים. בקל, שמשפחתו גרה בכרמיאל, היה בן 26 במותו. בערב הותר לפרסום כי הנרצח השני הוא שמעון רוימי מאופקים. פרט להם נפצעו עוד שישה בני אדם לפחות, בהם שניים קשה. המצוד אחרי הרוצח עדיין נמשך, אחרי שמוקדם יותר הערב פורסמו שני סרטונים המתעדים את הירי עצמו ואת השניות שקדמו לו, כשהרוצח יצא מתוך מרכול והחל לירות בעוברי אורח.

 

דוד בקל, אביו של אלון ז"ל, שוחח הערב עם כתבים, וסיפר להם כי למרות הזמן הקצר יחסית שעבר מאז הירצחו של בנו, הוא חש צורך לצאת ולספר להם על אלון. "כל אחד אומר 'הילד שלי', אבל הוא היה ילד מיוחד, הוא היה עולם ומלואו בשבילנו. בכל מקום שאליו הוא הגיע הוא נתן את האור והיה גורם לכולם לצחוק סביבו".

 

האב דוד סיפר כי אלון אמור היה להתחיל בקרוב התמחות במשרד עורכי דין. הוא סיפר כי רק אתמול בערב שלח לו אלון הודעות בווטסאפ, וסיפר לו כיצד הוא חוגג את ליל השנה החדשה. "טוב לי, כיף לי, אני אוהב לחיות", אמר לו. דוד סיפר כי שמע על הפיגוע בדיוק כשעזר לבנו השני לעבור דירה בתל-אביב. "איך שאני גומר את הסידור האחרון, החברה שלו מתקשרת ואומרת 'תשמעו, היה פיגוע בבר של אלון'. אחיו רץ אליו לפאב וראה אותו שוכב. חיכינו שהאמבולנס יגיע. כשראיתי את הילד יורד, ראיתי שהוא לא בחיים".

שמעון רוימי ז"ל, שנרצח בפיגוע בתל-אביב ()
שמעון רוימי ז"ל, שנרצח בפיגוע בתל-אביב

הפצוע ישראל אביטן. "עברנו את לבנון ועזה, וזה קרה לנו בת"א" ()
הפצוע ישראל אביטן. "עברנו את לבנון ועזה, וזה קרה לנו בת"א"

זירת הפיגוע בתל-אביב. ירי באמצע מסיבת היומולדת (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
זירת הפיגוע בתל-אביב. ירי באמצע מסיבת היומולדת(צילום: עידו ארז)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

מתוך צילומי האבטחה: המחבל בוחר סחורה בחנות, מחזיר אותה - ואז יוצא ופותח באש ()
מתוך צילומי האבטחה: המחבל בוחר סחורה בחנות, מחזיר אותה - ואז יוצא ופותח באש

מעסיקו של אלון בקל ז"ל, מרום מקנזי, סיפר הערב: "אהבנו אותו מאוד. הוא בחור שעבד איתנו לא הרבה זמן, אבל כבש אותנו באמת מהר - את כל הצוות והחברים". על עתידו של הפאב אמר: "קיווינו שאי אפשר לשבור את רוחנו. אנחנו בר שכולם בו יוצאי צבא שעברו אירועים כאלה ואחרים, אבל חוקי המשחק השתנו אז נשקול מחדש".

 

שרון סגל, היה חבר הקרוב של אלון בקל. הם היו שותפים לדירה בעת הלימודים ואף התכוונו לעשות איחוד ולשכור דירה יחד בתל אביב. "הכרתי את אלון לפני ארבע שנים במעונות של מכללת נתניה", סיפר, "היינו שותפים אבל בעיקר היינו חברים קרובים. זה החל מיזה שציוותו אותנו יחד למגורים שם בעצם נוצרה החברות במהלכה הכרנו ועם הזמן הפכנו חברים טובים".

 

הוא מספר שהוא ואלון היו כמו משפחה "אלון הוא אדם נדיר. אין אנשים כאלה, כבר לא מייצרים. זה יום אבל. בכל מקום שהוא הלך הוא עשה טוב. תמיד היה מתנדב בעמותות שונות. היה מאוד משמעותית במועדון הדיבייט שם זכה במספר פרסים. פתחתי את החדשות וכשהבנתי שהוא לא עונה, ניסיתי לתפוס אותו כמה פעמים. זה היכה בי בצורה מטורפת".

  

שמעון רוימי, הוא הנרצח השני בפיגוע. רוימי, בן 30, גדל באופקים, אח שלישי מבין ארבעה אחים - שני בנים ושתי בנות. בתקופה האחרונה התגורר בבאר שבע ועבד כמנהל משמקת במוקד של חברת "הוט". אביו הא אזרח עובד צה"ל.

 

חבר משפחתו של רוימי, צ'רלי אלפסי, סיפר כי שמעון וחברו ישראל אביטן באו לתל-אביב כדי לחגוג יום הולדת עם חברם אריאל. "הם היו אמורים להיות אצלו בשישי-שבת, וירדו לפאב. מיד אחרי שהמלצר הביא להם את השתייה, המחבל התחיל לירות בהם. שמעון נהרג והם נפצעו". אירית אמיר, חברה נוספת, סיפרה: "היינו חבורה קרובה, זה כמו סיוט. הוא היה מדהים. איש שיחה, שמחת חיים, שאפתן, היו לו הרבה תכניות לעתיד. האהבה הכי גדולה שלו היתה הבישול. אמרתי לו כל הזמן שהוא בזבוז, שהוא חייב לעזוב את הוט ולהתמקד בבישול, שהוא כל כך טוב בו".

 

ערן מדר, חברו הטוב ביותר, קיבל ממנו את ההודעה האחרונה ב-13:30 בצהריים. ערן סיפר ל-ynet: "הם יצאו כמה חבר'ה, והוא שלח לי הודעה עם כל הדברים שהוא אכל שם, התבדחתי איתו ועניתי לו שאני עוד שנייה משמין ממה שהוא שולח".

 

ראש העיר אופקים איציק דנינו: "זהו יום מר ועצוב לעיר אופקים. פיגוע הטרור בפאב בתל אביב גבה את חייו של שמעון רוימי. ברצוני להביע תנחומים, בשמי ובשם תושבי אופקים, לבני משפחת רוימי היקרה - משפחת אופקים כולה דואבת ואבלה על האובדן הגדול. לצערי אנחנו למודי אירועים מסוג זה, אך גם ברגע קשה זה אסור שניתן לטרור להרים את ראשו לא בתל אביב ולא בשום מקום אחר בארץ ויחד עם הערנות הנדרשת עלינו להמשיך לשמור על שגרת חיים. אני מבקש לשלוח איחולי החלמה מהירה ורפואה שלמה לפצועים, שניים מהם הינם תושבי העיר אופקים".

  

יריות באמצע יום ההולדת: "זחלתי למטבח"

ישראל אביטן שנפצע קל בפיגוע, סיפר ל-ynet בבית החולים תל השומר: "נפגשנו כדי לחגוג יום הולדת לאריאל, חבר. הוא הזמין מלא אנשים. הגענו לפאב ממש בהתחלה, לא כולם הגיעו עדיין. ישבתי בפנים ואז שני חברים נכנסו לשירותים והחבר ששמעתי עכשיו שנהרג יצא לעשן. לא רציתי להישאר לבד. ישבתי איתו. שמעתי יריות והרגשתי משהו שורף בגב. נפלתי ולא ראיתי אף אחד עומד. זחלתי לתוך הפאב וכל הכיסאות היו הפוכים. לקחנו את כולם והכנסנו למטבח. אח שלי הזמין מד"א.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

החיפושים אחר היורה ברחובות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
החיפושים אחר היורה ברחובות(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

"התחבאנו במטבח עד שהכוחות הגיעו. היו תיירים ששכבו וחסמו את הדרך, ולא הצלחנו לצאת. אחי היה בשירותים, ההרוג ישב סנטימטר לידי. ישבנו יחד. כל האירוע נמשך משהו כמו עשרים שניות. ברגע שנפלתי הסתכלתי אם הוא בא להמשיך לירות עלינו.

הוא ירה לצד השני. ראיתי רשפים של היריות. הוא ירה לי בגב. ראיתי בן אדם רץ ורשפים. הוא אפילו ירה באוויר. רואים אותי בסרטון ורואים שהוא בא לי מהגב. רק שם ראיתי כמה הוא היה קרוב אליי".

 

אביטן סיפר עוד: "הכדור נכנס ויצא לי מהגב. הזוי, עברנו את לבנון, עברנו את עזה, ודווקא בתל אביב זה קרה לנו. עברנו כל כך הרבה ופתאום בפאב ביום שישי בצהריים בתל-אביב...". לו עצמו אין ספק: "אני חושב שזה אירוע טרור. כולנו ילדים טובים, אין סיכוי אחר. לפי היריות".

 

אריאל, שלו נערכה מסיבת יום הולדת בפאב, פונה לבית החולים וולפסון כשבחולצתו השחורה נראה חור שפער קליע. בני משפחתו וחבריו עטפו אותו ודיברו על נס שהתחולל, בשל העובדה שפציעתו קלה יחסית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רביד פרי
אלון בקל ז"ל, שנרצח בפאב בת"א
צילום: רביד פרי
מומלצים