שתף קטע נבחר

ההורים האבלים: "שמעון נרצח כי הוא יהודי, אנחנו לא חופשיים בארצנו"

"הוא אמר שהוא מתגעגע ושאולי יבוא בשישי ותראו מה קרה", סיפרה איריס, אמו של שמעון רוימי שנרצח בפיגוע. "בעל המקום אמר שהוא רוצה לסגור ואמרנו לו שבשום פנים ואופן". במסדרונות איכילוב ממתינים קרוביהם של שני פצועים קשה

 

 

יום אחרי שאיבדה את בנה בפיגוע ברחוב דיזנגוף סיפרה היום איריס, אמו של שמעון (שימי) רוימי, על הבן שנרצח. "אתמול נגדעו חייו של בני על ידי בני עוולה רק בגלל שהוא יהודי. איבדתי את היקר לי מכל. אין לנו ביטחון במדינה הזאת. הבן שלי תמיד נהנה מהחיים, הוא היה עם ערכים. בעל המסעדה בא לבקש סליחה, אמרתי שהוא לא אשם, כולנו אשמים כי אנחנו יהודים", אמרה איריס.

 

"הוא ילד מלא רוך ואהבה, הוא תמיד אהב את חבריו. שלשום הוא דיבר איתי ואמר לי שהוא מתגעגע ושאולי יבוא ביום שישי כי ביום שבת יהיה בתל אביב, ותראו מה קרה. הוא נרצח רק כי הוא יהודי וזה עצוב שאנחנו לא חופשיים בארצנו. בעל המסעדה אמר לנו שהוא רוצה לסגור את המסעדה, ואנחנו אמרנו לו שבשום פנים ואופן. הניצחון שלנו זה להמשיך לשמוח".

שמעון רוימי. בן 30 במותו ()
שמעון רוימי. בן 30 במותו
 

 

על המחבל נשאת מלחם אמרה איריס: "כל אמא שהוציאה מבטנה מחבל סופה שצריך להרוס את ביתה. המחבל צריך לקבל עונש של שן תחת שן ועין תחת עין, הוא לא צריך לשבת בכלא אלא לקבל את מה שמגיע לו, ושאבא שלו לא ינקה את מצפונו בכך שהסגיר את בנו. היו צריכים לנטרל את המחבל, אני מבקשת מהממשלה להכיר באירוע כאירוע טרור".

 

מסדה עשור, סבתו של רוימי, הייתה הגננת של חמשת החברים מאופקים שנסעו לחגוג את יום הולדתו של אריאל נוסבכר בפאב "הסימטא" ברחוב דיזנגוף. "גידלתי אותם מגיל שנה. את כל החבורה", סיפרה.


רוימי (משמאל) עם חבריו ()
רוימי (משמאל) עם חבריו

"בהתחלה אמרו לי שהוא נפצע ברגל", סיפרה מסדה. "רק אחר כך, כשאמרו לי שהוא נפטר, הבנתי מה קרה. כולם ידעו, רק אני לא. הדמעות לא מתייבשות. אי אפשר לעכל. אני צריכה לקבור את הנכד שלי במקום שהוא יקבור אותי. זה לא נתפס. הוא היה קורא לי 'סבתונה'. הוא תמיד היה אומר לי שאני אהיה צעירה לנצח, ובסוף הוא נשאר צעיר לנצח. אני נשארתי כאן להנציח אותו".

 

ראש העיר אופקים, איציק דנינו, הגיע לנחם את המשפחה. "עברה עלינו שבת מאוד כואבת ועצובה שלא הייתה שנים רבות בעיר. הרגשתי את התמיכה של התושבים במשפחה המיוחדת הזו שאיבדה את היקר לה מכל אבל ממשיכה להיות חזקה וציונית. החוסן הלאומי שלנו הוא המשפחות הללו".

 

רוימי היה בן 30 במותו. הנרצח השני בפיגוע הוא אלון בקל בן ה-26 מכרמיאל. "אלון זה שמחת חיים. זה אור בעיניים. היה לו לב זהב, והכדור פגע בלב הזהב שלו", ספד אתמול דודי בקל לבנו אלון. בני המשפחה היו בתל אביב בעת הפיגוע, כשסייעו לאחיו של אלון לעבור דירה. הם קיבלו את ההודעה על הפיגוע ועל הפגיעה באלון והגיעו בתוך זמן קצר לבית החולים איכילוב, שם נקבע מותו. במהלך השבת הדליקו בפאב הסימטא נרות לזכרם של בקל ורוימי.

ההרוג השני, אלון בקל ()
ההרוג השני, אלון בקל
 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

נפצע קשה, חל שיפור במצבו. עידו לזן ()
נפצע קשה, חל שיפור במצבו. עידו לזן
 

מחוץ לדלת חדר הטיפול הנמרץ בבית החולים איכילוב המתינו הערב הוריו, חבריו וקרובי משפחתו של עידו לזן שנפצע קשה בפיגוע. אלי, אביו של עידו, הודה לעשרות המבקרים ועדכן אותם על השיפור במצבו.

 

דין רייכל, מבעלי פאב ה"סימטא" שהותקף, הגיע עם שותפיו לנחם ולחזק את משפחתו של לזן ואת שני הפצועים הנוספים. דין וחבריו האבלים מזועזעים ממותו של רוימי ובקל, שהיה ממנהלי הפאב. המראות הקשים שראו אינם עוזבים אותם. כרגע נשאר הפאב בדיוק באותו מצב. אחרי ההלוויות מתכננים בעלי המקום לחזור אליו ולהחזיר אותו לפעילות.

 

רייכל נפגש עם הוריו של פצוע קשה שמאושפז במחלקה הננו-כירורגית. הוריו סיפרו שהוא נורה בראשו, ומורדם ומונשם. גם את דרור שנפצע קשה מלווים עשרות אנשים. מלבד תקווה לשיפור במצב הפצועים, במסדרונות בית החולים מדברים בעיקר על המחבל שמסתובב חופשי והחשש מפיגועים נוספים.

 

מבקרים שהגיעו מאזור ירושלים הביעו פליאה על כך שהמחבל נשאת מלחם ברח ולא חוסל. "בירושלים זה לא היה קורה. שם האזרחים ישר היו שולפים אקדח ומחסלים אותו. פה בתל אביב כולם חיים בבועה. אף אחד לא מסתובב חמוש. המחבל ירה וברח".  

 

הנרצח השלישי: נבדק קשר לפיגוע

כשעה לאחר הפיגוע בפאב ברחוב דיזנגוף הוזעקו כוחות המשטרה לזירת רצח נוספת, ברחוב יוניצמן בצפון העיר. במקום נמצא נהג מונית מלוד, אמין שעבאן (41), נשוי לשלוש נשים ואב ל-11. האזור שבו נמצא גופתו הוא שטח חולי הסמוך למלון מנדרין שבצפון תל אביב ולמקום הוזעקו כוחות גדולים. במשטרה בודקים האם יש קשר בין הרצח של שעבאן לפיגוע בפאב.

 

אמין שעבאן. "רק אמרו לנו שהוא מת, אנחנו בהלם מוחלט" ()
אמין שעבאן. "רק אמרו לנו שהוא מת, אנחנו בהלם מוחלט"

סוכת האבלים שהוקמה ליד ביתו של שעבאן בלוד (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
סוכת האבלים שהוקמה ליד ביתו של שעבאן בלוד(צילום: איתי בלומנטל)
 

בני משפחתו של שעבאן הקימו סוכת אבלים מחוץ לבית בלוד. הם מבקשים לקבל את הגופה מהר ככל האפשר כדי לקבור אותה. לטענתם טרם הגיעו גורמים רשמיים לעדכן אותם בנסיבות שהובילו לרציחתו. "הוא היה מסור לעבודה שלו ורק רצה להתפרנס בכבוד", ספרו המשפחה. "האחים שלו אתמול הלכו למשטרת לוד ואלו להם שרק ימ"ר תל אביב מטפלים בסיפור הזה. גילינו שהוא נרצח רק מהתקשורת".

 

האח רזי שעבאן: "רק אמרו לנו שהוא מת. הוא עבד במונית הרבה שנים, בעיקר בשדה תעופה ובתל אביב. התקשרו אלינו ואמרו שהרכב מפריע לתנועה ולא ידעו בהתחלה מי האיש שנרצח. אמרנו למשטרה

שיעשו כל מה שצריך, לנתח והכל, כדי שידעו מה קרה שם. אנחנו לא יודעים מה יהיה, זה לא קל. מנחמים מגיעים מכל הארץ, גם מבוגרים שמחכים בקור. אנחנו בהלם מוחלט".

 

 האלמנה סעדיה: "הוא עבד כל הזמן, היה אבא טוב לילדים שלו. אנחנו משפחה גדולה, מי יפרנס עכשיו? מי ידאג? אנחנו מקווים שאלוהים לא ישכח את אף אחד".

 

אחד מבניו של אמין, יאסין (19): "רק אמרו שאבא נהרג. אנחנו 11 אחים ויש עוד אחד בדרך. אני לא יודע מה יהיה, מקווה שיהיה טוב. אני לא יודע כלום על מה שהיה אתמול".

 

 

שמעון (שימי) רוימי יובא למנוחות ב-15:00 בבית העלמין באופקים. אלון בקל יובא למנוחות באותה השעה בכרמיאל. אמין שעבאן יובא למנוחות בשעה 13:00 בלוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים