שתף קטע נבחר

עמירם בן אוליאל, השיפוצניק שמואשם ברצח משפחה

בן 21 מירושלים, נשוי ואב לתינוקת שהתחרד בתקופה האחרונה והיה מיודד עם מאיר אטינגר, נכדו של הרב כהנא. נחשב לשיפוצניק בעל ידי זהב, והחל מהיום מואשם ברצח של משפחת דוואבשה. עמירם בן אולאיל, פרופיל

 

עמירם בן אוליאל ()
עמירם בן אוליאל

 

 

עמירם בן אוליאל, הנאשם בביצוע הפיגוע שבמסגרתו נרצחו שלושת בני משפחת דוואבשה, הוא תושב ירושלים בן 21, נשוי ואב לתינוקת. הוא התחרד בתקופה האחרונה, ויחד עם אשתו נמנה עם חסידיו של הרב אליעזר ברלנד, ועבר לגור במאחז ליד שילה. מכריו מעידים כי הוא חבר קרוב של מאיר אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא ומי שנחשב על ידי שב"כ למנהיג התארגנות "המרד" העומדת מאחורי שורת מעשי הטרור היהודי.

 

"הייתה כאן חקירה לא פשוטה, ואני מבין שההודאות שהוא מסר לא קבילות", אמר אדם שהעסיק בעבר את בן אוליאל בשיפוצים. "מדובר באיש כפיים שאוהב את ההתיישבות ואת הארץ. לא ראיתי עליו שהוא יכול לבצע מעשים כאלה".

 

בעבר הוא הורשע בהפרת צו מנהלי. להגנתו טען שלא נשמע להוראות בית המשפט הציוני. בנוסף הוא הואשם בהפרעה לאיש ציבור כשהתעמת עם קציני צה"ל על רקע פינוי מאחז בשילה.

 

גם לאשתו אוריאן יש עבר הקשור לפעולות תג מחיר: בעברה הואשמה כי יחד עם בחורה נוספת ביצעה פעולת תג מחיר בכפר לובן א-שרקיה, כולל השחתת רכוש של פלסטיני וריסוס כתובות גרפיטי.

 

בעברו התגורר בן אוליאל תקופה ארוכה ביישוב גאולת ציון בגוש שילה. הוא מוכר בין אנשי הגבעות ובין היתר נהג להסתובב ביישובים עדי עד, אש קודש וקידה, ופרנסה מצא בעבודות שיפוצים.

 

זמן קצר לפני מעצרו בפרשת הרצח בדומא הוא עבר עם אשתו אוריאן מיהודה ושומרון לירושלים והחל ללמוד בישיבה, שם החל תהליך של התחזקות.

 

הנרצחים במשפחת דוואבשה: ההורים ריהאם וסעד והבן עלי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הנרצחים במשפחת דוואבשה: ההורים ריהאם וסעד והבן עלי(צילום: EPA)

אשתו של הנאשם, אוריאן בן אוליאל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אשתו של הנאשם, אוריאן בן אוליאל(צילום: ירון ברנר)

 

 

 

הוריו של בן אוליאל מתגוררים ביישוב כרמי צור שבגוש עציון. מאז החלה הפרשה הם לא בקשר איתו. אביו ראובן הוא רב בישיבה שנמצאת ביישוב.

 

אשתו של בן אוליאל, אוריאן, אמרה הבוקר בבית המשפט אחרי הגשת כתב האישום: "בעלי עבר התעללות קשה וחמורה שבה הוציאו ממנו הודאות בדברים שהוא לא עשה. אני ראיתי איך הכו אותו מכות רצח מול העיניים שלי והחרימו מצלמות כדי שלא יהיו הוכחות. הוא היה בהרגשה שהוא הולך למות, הם פשוט בלי רחמים, תוך שהוא צורח, הכו אותו והמשיכו להכות אותו. ההודאה הזאת לא שווה כלום כי הוא לא עשה את זה. אני יודעת שהוא היה בבית באותו לילה ולא עשה את זה. כל הסיפור הזה שקר ורדיפה פוליטית".

 

הוריו של בן אוליאל פרסמו הצהרה בתגובה שבה נאמר כי "אנו, הוריו של עמירם, המומים ומזועזעים מהחשדות המיוחסות לבננו האהוב. אנו מאמינים בחפותו של בננו שתתברר בבית המשפט, ומקווים שבית המשפט ייחשף להתעללויות הקשות שאותן עבר במהלך השבועות שבהם נחקר. אנחנו רוצים להדגיש שאנחנו מתנגדים לכל אלימות ופגיעה בבני אדם".

 

עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג את בן אוליאל, אמר: "כתב האישום אינו סוף פסוק אלא פתיחתה של תיבת פנדורה שהשב"כ פותח. אני מציע לשב"כ לא למהר לחגוג, פרשות קו 300, תיק עמוס ברנס ואפילו הבר נוער מלמדים שיש מקרים שהמערכת עושה הכול כדי להוכיח שפענחה פשע גם במחיר של הפללת חפים מפשע".

מפת היישובים שבהם ביצעו חברי ההתארגנות פעולות "תג מחיר" (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
מפת היישובים שבהם ביצעו חברי ההתארגנות פעולות "תג מחיר"(צילום: Google Maps)

 (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
(צילום: Google Maps)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים