שתף קטע נבחר

"שמעון ריקלין קיבל היתר למפעל יודאיקה - אבל פתח אולם אירועים"

המִנהל האזרחי יפתח בהליכים נגד פעיל הבית היהודי. ריקלין: האולם פועל ברישיון

פעיל הבית היהודי שמעון ריקלין קיבל קרקע באזור התעשייה שער בנימין סמוך לירושלים כדי שיקים עליה מפעל יודאיקה, אבל במקום זאת הקים שם אולם אירועים בניגוד לחוק. על רקע זה מתכוון המִנהל האזרחי ביו"ש לפתוח נגדו בהליכים משפטיים.

 

שמעון ריקלין ()
שמעון ריקלין

העיתון "גלובס", שחשף אתמול את הסיפור, דיווח כי ב-2006 פנה ריקלין לממונה על הקרקעות ביו"ש וביקש לקבל קרקע לצורכי תעשייה כדי לפתוח מפעל למוצרי יודאיקה. הקרקע אכן הוקצתה לו, אך ב-2012 נודע למנהל האזרחי כי ריקלין מקים במקום אולם אירועים בניגוד להיתר. אף שנדרש להפסיק את ההקמה, ריקלין המשיך במעשיו ופתח את האולם שנקרא "באר מרים" ויכול להכיל עד 700 חוגגים. אתר האינטרנט של האולם מתגאה בכך שצוות העובדים במקום כולל יהודים בלבד.

 

ריקלין מסר בתגובה ל"גלובס": "כשרכשתי את האדמה יחד עם שותף שהיה אמן יודאיקה, אכן זו הייתה הכוונה. לאחר שהוא נפצע וחדל לעבוד כאמן ביטלנו את הבקשה, ובתיאום עם המועצה האזורית בנימין התחלתי לבנות אולם, מתוך הבטחה שהתב"ע (תוכנית בניין עיר) תשונה. ואכן התב"ע שונתה למסחר, ולאולם יש רישיון ואת כל האישורים הנדרשים".

 

מהמנהל האזרחי נמסר אמש: "המחלקה המשפטית העבירה דרישת תשלום עבור שימוש חורג, ובימים אלה ישנה היערכות במנהל להעברת התיק לתביעה משפטית. אנו פועלים כדי להפסיק את השימוש הבלתי חוקי שנעשה על ידי מר ריקלין בקרקע שהוקצתה לו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים