שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עדות: "המחבל אמר לי, 'מישהו יורה שם'"
  תושב רחוב סמוך לזה שבו אירע הפיגוע מספר על שיחה קצרה שניהל עם אדם ש"הלך בצורה רגועה, בלט מהמעיל שלו משהו", וזה אמר לו: "היו שם יריות". הוא דיווח גם על חבורה של חמושים שרדפו אחריו, אבל לא ירו לעברו
  תושב אחד הרחובות הסמוכים לדיזנגוף בתל אביב טוען כי הבחין באדם שהתרחק מזירת הפיגוע, וכששאל אותו מה קרה, נענה כי במקום היו יריות. רק לאחר מכן הבין שמדובר במחבל שנס מהמקום. לטענתו, כמה אנשים חמושים בכלי נשק רדפו אחרי המחבל אך לא ירו בו.

   

  רודפים אחרי שמועות: המצוד הכושל אחר המחבל

  אב המחבל פונה לבנו: "תתקשר, אני אעזור לך"

  הטלפון של המחבל נמצא ברמת אביב, השכונה שבה עבד בחודשים האחרונים

   

  עופר קלאורה (29) מתגורר ברחוב הירשנברג, המקביל לרחוב דיזנגוף. הוא סיפר ל-ynet כי ביום שישי בשעה 14:45 שמע רעשים ומעין פיצוצים. הוא פתח את כל החלונות בדירה בקומה השנייה ויצא למרפסת. אז ראה אנשים מתחילים לרוץ לכיוון רחוב גורדון. לדבריו, באותו זמן פנה מרחוב דיזנגוף לרחוב מגוריו אדם שהלך בצורה רגועה למדי, אחז את ידו בתוך המעיל שממנו בלט משהו גדול. "שאלתי אותו מהמרפסת, 'מה קורה? מה קרה?', והוא ענה לי בצורה נונשלנטית, 'היו שם יריות, מישהו יורה שם'".

   

  סריקות ברמת אביב, הבוקר    (צילום: עידו ארז)

  סריקות ברמת אביב, הבוקר    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המחבל: נשאת מלחם ()
  המחבל: נשאת מלחם
  קלאורה אמר: "הוא היה רגוע מאוד. הוא המשיך להתקדם בהליכה לכיוון רחוב גוטליב ובאותו זמן הגיעה מרחוב גורדון קבוצה של חבר'ה שרדפו אחריו, היו להם אקדחים שלופים בידיים. אחד מהם נהג באופנוע, ביד אחת אחז בהגה ובשנייה החזיק נשק. כשהוא קלט אותם הוא התחיל לרוץ ונתקל לרגע ברכב אבל המשיך לרוץ, ואז יצא מטווח הראייה שלי".

   

  לטענתו המרדף נמשך: "הם המשיכו לרוץ אחריו ולא ברור לי למה אף אחד לא ירה בו, או איך הם איבדו אותו. אני בטוח שהוא הכיר את האזור אחרת הוא היה הולך לאיבוד בין הרחובות, הוא הכיר את נתיב המילוט. זו קבוצה של רחובות קטנים שמחוברים בגינות ושבילים, לדעתי הוא נכנס לגינה, ברח לריינס ומשם היה יכול להגיע לאן שהוא רוצה". 

   

   

  המצוד אחר המחבל נמשך מאז שביצע את הפיגוע, ורצח בפאב "הסימטא" שני בני אדם: אלון בקל ושמעון רוימי. ככל הנראה בהמשך רצח את נהג המונית אמין שעבאן, לאחר שנסע עמו כברת דרך. על פי המשטרה, לאחר הטבח בבר פתח המחבל בריצה לכיוון צפון ברחוב דיזנגוף - לא הרחק מתחנת המשטרה. משם פנה המחבל בריצה לכיוון רחוב אבן גבירול - ועלה על המונית של שעבאן, איתו נסע לכיוון צפון - ורצח אותו סמוך למלון מנדרין. הוא נטש את הגופה, ונסע עם

  המונית מרחק של כמה מאות מטרים, עד שעזב אותה על דרך נמיר, לא הרחק מתחנת אוטובוס. באותו היום נמצא הטלפון הנייד שלו ברחוב רדינג ברמת אביב - וזו נקודת הציון האחרונה הידועה לחוקרים. מאז ועד עתה מחפשים אחריו אלפי שוטרים ואנשי שב"כ.

   

  הטלפון של המחבל נמצא ביום שישי בסביבות 14:00 בצהריים ברחוב רדינג בעיר וככל הנראה המחבל השליך אותו לפני שביצע את הטבח. מי שמצאה את הנייד היא תלמידת בית ספר שחזרה איתו לביתה וסיפרה על כך לאביה. משעות הצהריים, מספרים בני המשפחה, הנייד החל לצלצל לא מעט. כשהם ענו, פנו אליהם אנשים בערבית. כמו כן התקשר אחד ממעסיקיו של המחבל שניסה כנראה ליצור עמו קשר. בני המשפחה הניחו כי הוא שייך לפועל ערבי שיחזור לעבודתו בשכונה ביום ראשון. בשבת בערב, כאשר ראו את שמו של המחבל במהדורות החדשות, הם קישרו בין הנייד שנמצא אצלם לבין המחבל מהפיגוע ברחוב דיזנגוף ופנו למשטרה. כשהחוקרים קיבלו את הנייד לידיהם, הם מצאו בו בין השאר את מספר הטלפון של בעלת הקיוסק שבו נהג לקנות מוצרים ברחוב ברודצקי ודיברו איתה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים