שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראש המוסד הנכנס: האיום האיראני משמעותי יותר בגלל הסכם הגרעין

  יוסי כהן התייחס בטקס חילופי ראשי המוסד לאיום האיראני והביע ביטחון ביכולתו של ארגון הביון לתת מענה. ראש המוסד היוצא: "יוסי, יש לך את כל הנדרש לקחת את המוסד למחוזות חדשים". נתניהו: "גאה במבצעים הרבים"

   

   

  כהן, נתניהו ופרדו מרימים כוסית    (צילום: לע"מ)

  כהן, נתניהו ופרדו מרימים כוסית    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יוסי כהן נכנס הבוקר (יום ד') רשמית לתפקיד ראש המוסד. בטקס שנערך במטה המוסד אמר כהן כי "אתגר מרכזי הוא האיום האיראני, שלמרות הסכם הגרעין - ולדעתי דווקא בגללו - הופך למשמעותי יותר". 

   

  ראש המוסד הנכנס הוסיף ואמר כי "מדינת ישראל שוכנת במוקד הרעש שפוקד את המזרח התיכון בשנים האחרונות. הקנאות שלהאיסלאם הקיצוני שוטפת מדינות ומקריסה אותן. המלחמה הפנים-דתית בתוך האיסלאם, והתעצמות ארגוני הטרור סביבנו, מחייבות את המוסד ללמוד לעומק את האיומים, לסכלם, ולתרום לביטחון הלאומי בחשאיות וביצירתיות.

   

  "איראן ממשיכה לקרוא להשמדת ישראל, משכללת את יכולותיה הצבאיות ומעמיקה את אחיזתה באזורנו. שלוחות הטרור שלה הן אמצעי להשגת מטרות אלו ואני יודע שביכולתם של אנשי המוסד לבנות את הכוח ולגבש מענה הולם".

   

  פרדו, נתניהו וכהן (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
  פרדו, נתניהו וכהן(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

  בטקס השתתפו גם ראשי אגפים בארגון , לוחמים ועובדי הארגון. ראש המוסד היוצא תמיר פרדו פנה לראש המוסד הנכנס ואמר לו: "יוסי, כפי שאמרתי, התקרה שלי היא הרצפה שלך. יש לך את כל הנדרש לקחת את המוסד למחוזות חדשים, להגביה את הרף ולהתאימו למציאות החדשה, ההולכת ונרקמת מול עינינו. עלה והצלח!".

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "במלאכת הביטחון אין הפוגה. ישראל היא המדינה המאותגרת ביותר עלי אדמות, מבצר של דמוקרטיה ששוכן בלב אזור זרוע סכנות. הצו הראשון להבטחת קיומו של יצור חי, של כל אורגניזם חי, זה זיהוי הסכנות בזמן והדיפתן בזמן.

   

  "תמיד אני גאה במבצעים הרבים שהובלתם. אני, כשבאתי לאשר אותם, לא תמיד אישרתי את כולם, את רובם המכריע אישרתי. ואם לא, זה לא היה רק משום שיקול הסכנה, אלא שאלת הערכיות מול הסיכון, אבל אני אישרתי אותם מתוך אמונה עמוקה ביכולת המבצעית שלכם - וגם בתור אדם שהיה בצד השני, פחות או יותר, ואני תמיד חושב האם הייתי שולח אותי ואת חבריי למשימות הללו. אבל מעל הכל אני יודע עד כמה התפתחו היכולות אצלכם ואם הן לא התפתחו, אתם מפתחים אותן. זה תהליך מרהיב לראות את הפעולה היוצרת, המאתגרת שכל הזמן שואפת לשפר, שואפת להתקדם. התהליך הזה הוא בריא מאוד והמוסד הוא גוף בריא מאוד".

  אירוע הפרידה מתמיר פרדו שנערך אתמול (צילום: קובי גדעון,לע"מ) (צילום: קובי גדעון,לע
  אירוע הפרידה מתמיר פרדו שנערך אתמול(צילום: קובי גדעון,לע"מ)
   

  נתניהו הביע ביטחון שראש המוסד כהן יידע להצעיד קדימה את המוסד ולשפרו ואמר לו: "האתגרים, אני חייב להגיד לך, אינם ממתינים לך. הם נערמים יום יום, לא רק על השולחן, אלא בעיקר בשטח. האחריות שתפקיד ראש המוסד טומן בחובו היא אדירה. אבל זהו בתמצית סיפורו של עמנו לאורך הדורות ובפרט בשנות התקומה הלאומית. כוחנו מותנה בנכונותם של הטובים בבנינו ובנותינו לשאת על שכמם את עול האחריות כדי להבטיח את חייה, חירותה ושגשוגה של האומה. אני סומך עליך, יוסי, כמו כל אזרחי ישראל".

   

  לרגל עזיבתו של פרדו, הוציא המוסד הודעה רשמית לסיכום כהונתו שבה נכתב: "עם מינויו לתפקיד ראש המוסד, תמיר פרדו טיפח ופיתח את ארבעת הרגליים עליהן נשענות כלל הפעילויות של הארגון: מבצעים, מודיעין, טכנולוגיה ולוגיסטיקה. באירועים פנימיים שונים הדגיש פרדו כי סוד הצלחתו של המוסד הוא בהיותו חדשני וביכולתו לשלב מבצעים עם טכנולוגיה מתקדמת ויכולות מודיעין חדשניות.

   

  "המוסד בפיקודו של תמיר פרדו שם דגש, בין היתר, על סיכול היכולות האיראניות בתחום הגרעין, סיכול פיגועים ותשתיות טרור ברחבי העולם, מאבק בהברחות נשק ואמצעי לחימה לארגוני טרור, יצירת וטיפוח קשרים עם מדינות שאינן מנהלות יחסים דיפלומטיים עם ישראל וייצור יכולות מודיעיניות חדשות לקהילת המודיעין בשלל נושאים. בחמש השנים בהן עמד תמיר פרדו בראש המוסד, זכה הארגון בחמישה פרסי ביטחון ישראל".

   

  אתמול נערך אירוע פרידה חגיגי מראש המוסד היוצא תמיר פרדו בהשתתפות צמרת המדינה וכ-2,000 מוזמנים. פרדו הודה למשפחתו מקרב לב והתנצל על היעדרותו הרבה במהלך כהונתו: "שום חופשה או אירוע אינם ודאיים. שום לוח זמנים לא ניתן לתכנון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קובי גדעון, לע"מ
  פרדו, נתניהו וכהן
  צילום: קובי גדעון, לע"מ
  מומלצים