שתף קטע נבחר

חברת התעופה הדייקנית בעולם היא...

מחקר בינלאומי מקיף קובע: Air Baltic, חברת התעופה הגדולה בלאטביה היא המדויקת בעולם. חברות התעופה הישראליות - מחוץ ל-20 המדויקות. וגם: באילו שדות תעופה הכי מעט עיכובים?

דו"ח של חברת המחקר התעופתי OAG קובע כי חברת התעופה Air Baltic מלאטביה היא הדייקנית בעולם. על פי הדו"ח השנתי, 94.4% מטיסות Air Baltic יצאו והגיעו בזמן - כלומר לא התעכבו ביותר מ-15 דקות. למקום השני הגיעה חברת Copa Airlines מפנמה עם 91.7% דיוק ולמקום השלישי Azul הברזילאית עם 91%.

 

הטבלה המלאה: חברות התעופה הדייקניות ביותר בעולם

 (צילום: OAG) (צילום: OAG)

הדו"ח של OAG מדרג את 20 החברות המדויקות ביותר, ובין החברות הטסות לישראל שנמצאות ברשימה לצד Air Baltic ניתן למנות את אוסטריאן איירליינס, LOT מפולין, KLM, איבריה וחברת הלואוקוסט מונארך שנכנסה לאחרונה לישראל, עם 88.2% דיוק - מה שמלמד שגם חברה זולה יכולה להיות מדויקת. עם זאת, יצויין כי מונארך היא אחת מחברות הלואוקוסט הבודדות הנמצאות ברשימה. למרבה הצער, אף אחד מחברות התעופה הישראליות לא נכללות בדו"ח שכאמור מציג את 20 החברות המדויקות ביותר. אל על, ישראייר וארקיע נעדרות ממנו.

מלאטביה בלי עיכובים. אייר בלטיק ()
מלאטביה בלי עיכובים. אייר בלטיק
 

ומה באשר לשדות התעופה בהם נרשמו העיכובים המעטים מכולם? רשימה זו נחלקת לשלושה חלקים - שדות תעופה גדולים, בינוניים וקטנים. ברשימת שדות התעופה הגדולים המדויקים מככבים השדות בטוקיו, מינכן וסאו פאולו (Guarulhos).

ברשימת השדות הבינוניים נמצאים קופנהגן, מוסקבה והלסינקי במקומות הראשונים, ושדות התעופה הקטנים המדויקים ביותר הם אלה של אוסקה, בריסל (Charleroi) ופנמה סיטי. 

 

הדו"ח השנתי של חברת המחקר בוחן גם את שדות התעופה המשתפרים. גם ברשימה זו, כמו גם ברשימת השדות המדויקים בעולם, לא נמצא נמל התעופה בין גוריון. השדות המשתפרים הם מילאנו (Bergamo), ליסבון ובאופן מעניין - שלושת השדות הגדולים בקולומביה: קאלי, מדלין ובוגוטה.

 

מהחברה המפרסמת את הדו"ח נמסר כי "דיוק בלוח הזמנים של חברת תעופה הוא המפתח לסיפוק רצונו של הנוסע. רוכשי הכרטיסים יכולים להתאים את לוח הזמנים של חברות אלה ללוח הזמנים הפרטי שלהם. על זמני ההמראה והנחיתה בחברות אלה אפשר לסמוך, כמו גם על טיסות ההמשך שלהן".

 

עוד הוסיפו בחברה כי "בעידן הדיגיטלי יש לנוסעים גישה רחבה יותר למידע מאשר בעבר. הנוסעים יכולים להיחשף לחברות ולשדות תעופה בהם עיכובים רבים, ולקבל החלטותיהם".

 

 

 

 

 


פורסם לראשונה 07/01/2016 14:47

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים