שתף קטע נבחר

3 מחבלים הסתערו על כוח צה"ל - וחוסלו

תצפית צה"לית זיהתה שלושה מחבלים לבושים במעילים שחורים ליד צומת גוש עציון. כוח מילואים הגיע וביקש לבדוק אותם. המחבלים התנפלו עליהם עם סכינים שלופות ונורו למוות. מאוחר: סוכל פיגוע דקירה ליד קריית ארבע

 

סוכל ניסיון פיגוע בגוש עציון: שלושה מחבלים נורו הערב (ה') למוות בידי כוח צה"ל ליד צומת הגוש. לפי בדיקה ראשונית, המחבלים הגיעו מכיוון בית פאג'ר לכיוון אחת התחנות בצומת הגוש עם מעילים שחורים.

 

תצפית של צה"ל זיהתה אותם מתקרבים וכוח מילואים הגיע לנקודה. הכוח קרא להם לבידוק ואז התנפלו השלושה על החיילים עם סכינים ונורו למוות. אין נפגעים בקרב כוחותינו. שלושת המחבלים הם בני משפחת קוואזבה מהכפר סעיר ליד חברון, שממנה יצא גם המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בגוש לפני יומיים.

אחד המחבלים בזירת ניסיון הפיגוע (צילום: מועצה אזורית גוש עציון) (צילום: מועצה אזורית גוש עציון)
אחד המחבלים בזירת ניסיון הפיגוע(צילום: מועצה אזורית גוש עציון)

 (צילום: מועצה אזורית גוש עציון) (צילום: מועצה אזורית גוש עציון)
(צילום: מועצה אזורית גוש עציון)

 (צילום: מד"א) (צילום: מד
(צילום: מד"א)

 (צילום: מד"א) (צילום: מד
(צילום: מד"א)

מאוחר יותר אירע ניסיון פיגוע דקירה בצומת בית ענון צפונית לקריית ארבע. המחבל ניסה לדקור חייל ונורה למוות בידי כוח צה"ל. לא היו נפגעים.

 

מוקדם יותר נעצר קטין בן 16, תושב מחנה הפליטים שועפט, בכניסה למחסום כשברשותו סכין. על פי החשד, הוא הגיע מהמחנה לכיוון ירושלים ותכנן לבצע פיגוע בעיר. מתחקור ראשוני עולה כי הנער הגיע במטרה לפגוע באנשי הביטחון במקום.


פורסם לראשונה 07/01/2016 20:18

 

אליאור לוי ורועי ינובסקי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מועצה אזורית גוש עציון
צומת גוש עציון, הערב
צילום: מועצה אזורית גוש עציון
מומלצים