שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: על מה חולמים ילדים?

  החלום חשוב אצלנו המבוגרים אבל הרבה יותר אצל ילדים. הוא מאפשר להם לעבד את חוויות ורגשות היום יום וגם כדי לפתח את היכולת המוחית. אז מאיזה גיל ילדים חולמים, ועל מה?

  השינה היא חלק בלתי נפרד מהקיום שלנו: כשליש מחיינו אנחנו מבלים בשינה שרצופה לחלומות. ויש להם תפקיד משמעותי בעיבוד המידע שקיבלנו במהלך היום יום. ואם אצלנו החלומות חשובים, הרי שאצל ילדים הם חשובים הרבה יותר.

   

  החלימה אצל תינוקות וילדים מאפשרים להם להסתגל לנתח ולעבד את מה שהם חוו במהלך היום יום, לפתח את הרגשות והמידע שנקרה בדרכם, כמו גם את היכולות המוחיות המורכבות.

   

  הד"ר כבר ענה

  למה אנחנו בדרך כלל משתעלים פעמיים?

  למה בעצם יש לנו ריבועים בבטן?

  דוקטור, שאלה: למה יש לנו שקע מתחת לאף?

   

  אז על מה בדיוק הם חולמים בכל שלב? צפו:

   

   

  חולמים כבר ברחם

  מחקרים הראו שגם תינוקות חולמים, הרבה לפני שבאו לעולם. בדיקות אולטרסאונד הבחינו בתנועות עיניים מהירים בעוברים שברחם, שמעידים על פי ההערכות על שינת חלום.

   

  החלומות הם חלק בלתי נפרד גם מחיי התינוקות הרכים. מחקרים הראו שכשתינוקות מחייכים מתוך שינה, הם מחברים זיכרון למגע, ריח, טעם נעים או קול מרגיע. באופן דומה, כשתינוק בוכה מתוך שינה, החיבור הוא ככל הנראה לתחושה לא נעימה כלשהי כמו חיתול רטוב, ריח לא נעים, או רעב.

   

  ההתפתחות של הזאטוטים הולכת ומואצת גם בהמשך, ויחד איתה גם החלומות. מחלומות על בעלי חיים אימא אבא סבתא והגננת, החלומות הופכים יותר ויותר מורכבים ועתירי דמיון.

   

  אם גם לכם יש שאלות על תופעות מדהימות בגוף האדם, שלחו אלינו, והתשובה אולי תופיע כאן בפעם הבאה. ועד אז, לילה טוב וחלומות פז.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  על מה ילדים חולמים?
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים