שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מדענית מזהירה: אל תשימו את הנייד בכיס
  ד"ר דברה דייויס, מדענית אמריקנית החוקרת את השפעות קרינת הטלפון זה שנים, אמרה כי הטלפון הנייד שלנו עושה ככל הנראה הרבה יותר נזק מתועלת. היא הזהירה שלא לשים את הטלפון הנייד בכיס וגם בחזייה

  זה לא חדש שכולנו די דבוקים לטלפונים הניידים שלנו, ולא כל כך מצליחים להרחיק אותו או לוותר עליו לזמן רב מדי. אבל רופאים מזהירים מהדביקות האינסופית שלנו, ונותנים לפחות כמה סיבות, מפחידות למדי ולא מפתיעות במיוחד, למה צריך מרחק בינינו לבין המכשיר.

   

  ד"ר דברה דייויס, מדענית אמריקנית החוקרת את השפעות קרינת הטלפון זה שנים, אמרה בהרצאה במרכז הלאומי למדעי הבריאות הסביבתית, כי הטלפון הנייד שלנו עושה ככל הנראה הרבה יותר נזק מתועלת. בהרצאה במכון הלאומי האמריקני למדעי בריאות הסביבה אמרה: "הדפוס של לשים ניידים בחזייה, ועכשיו אפילו יש מכשיר חדש שממש אפשר לקשור לראש, גרמה לי לתהות מה אנחנו באמת יודעים על חשיפה לטלפונים".

   

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  כפי שדווח ב"סאן" הבריטי ובאתרים נוספים ברחבי העולם, ד"ר דייויס אמרה שקרינה דומה לזו של טלפונים הייתה בשימוש בעולם הרפואה כדי לטפל בסרטן הכבד, לאתר גידולים ולשפר ספיגה של תרופות במוח, למשל. אבל הסיבה שכל הדברים האלו התאפשרו היא מכיוון שהקרינה שברה את מחסום הדם במוח, שתפקידו למעשה לשמור על המוח מפני חומרים זרים שעשויים לפגוע בו.

   

  הקרינה גם יכולה לפגוע בדנ"א, להשפיע על פוריות הגבר ולשנות את חילוף החומרים של המוח. אבל זה לא הכול - חוקרים מצאו ששימוש בטלפון נייד יכול לתרום להתפתחות דיכאון, סכרת ואי סדרים לבביים.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  ד"ר דייויס פירטה גם על מקרה ספציפי שבו אישה צעירה פיתחה גידולים בשדיה שצורתם

   היא בדיוק זו של טלפון נייד שהיא נהגה להחזיק בתוך חזייתה. אפילו להניח את הטלפון בכיס יכול להוות סכנה של ממש. מחקרים הראו שלשאת את הנייד בצורה זו עשוי להחליש את אזור האגן ולהפחית את צפיפות העצם.

   

  אמנם האזהרות הללו מפני קרינת ניידים הן לא בדיוק חדשות, אך הן מעוררות שוב את החשש מפני השימוש הרב מדי והקרוב מדי בטלפונים. אז בפעם הבאה שתרצו לשים את הטלפון בכיס המכנסיים או בכיס החולצה, אולי בכל זאת תרצו לשמור עליו בתיק.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מדענית מזהירה: אל תשימו את הנייד בכיס"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים