שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אל באז: למצרים יש הרתעה נגד נשק הגרעין הישראלי
  אוסמה אל באז, יועצו של מובארק, התייחס לדברי ליברמן על הפצצת סכר אסואן, ואמר כי "ישראל יודעת שהיא אינה יכולה לנצח במלחמה נגד מצרים מסיבות צבאיות שידועות לה היטב"

  אוסמה אל באז, יועצו של נשיא מצרים חוסני מובארק, אמר אתמול (יום א') כי למצרים יש כוח הרתעה נגד הנשק הגרעיני והנשק להשמדה המונית שבידי ישראל. לדבריו, ישראל יודעת כי היא אינה יכולה לנצח במלחמה נגד מצרים מסיבות צבאיות שידועות היטב לישראל.
  אל באז, שדיבר בטקס במכללה צבאית בקהיר, התייחס לאיומים האחרונים שנשמעו מכיוון תומכיו של שרון ובעיקר לדברים שאמר אביגדור ליברמן על הפגזת סכר אסואן. לדברי אל באז, המחויבות המצרית לישראל בהסכם השלום אינה נעצרת בזכויות של מצרים אלא מצרים מחוייבת להגן גם על הזכויות של כל הערבים.
  יועצו של מובארק אמר כי מצרים אינה חוששת מישראל, עם זאת הוא הביע את חששו כי במידה ושרון ינצח הוא לא יכבד את הסיכומים עם הפלסטינים.
  בעקבות הדברים שנאמרו על ידי סביבתו של שרון ובמיוחד דברי ליברמן הוציא שר ההסברה המצרי, ספוואת שריף בשמו של מובארק, הודעה חריפה ולפיה תוצאת מלחמת 1967 לא תחזור על עצמה ושלמצרים כוחות חזקים ומודרניים שיכולים לנצח במלחמה.
  במאמר הפתיחה שלו הזהיר העיתון המצרי החשוב "אל אהראם" מפני ניצחונו של שרון בבחירות. העיתון כותב כי במידה ויעלה שרון לשלטון הוא יגביר את התוקפנות נגד הפלסטינים ויגביר את דיכויים. עוד כותב העיתון כי "איומיו החצופים של שרון נגד מצרים אינם זרים להיסטוריה המלאה בפשעים והעקובה מדם ערבי ופלסטיני של שרון. הבחירות בישראל יקבעו את השער שלתוכו ייכנס המזרח התיכון", נכתב.


  פרסום ראשון:,
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אל באז: למצרים יש הרתעה נגד נשק הגרעין הישראלי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים