שתף קטע נבחר

עובדי משרד החוץ הודיעו: מחרימים את בנט

במשרד החוץ אומרים ששר החינוך הטיל דופי בראיון בנאמנות של הדיפלומטים הישראלים, ובתגובה החליטו עובדי המשרד להפסיק לשתף פעולה עם בנט ולהחרים את כל נסיעותיו לחו"ל

שר החינוך נפתלי בנט (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות) (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)
שר החינוך נפתלי בנט(צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)

 

גינויים בכל הקשת הפוליטית להתקפה חסרת התקדים של שר החינוך נפתלי בנט נגד עובדי משרד החוץ, שבה הטיל דופי בנאמנות של עובדי משרד החוץ. בנט אמר בסוף השבוע כי ניתן ללמוד ממעשיו של אלון ליאל, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר שהוא פעיל שמאל בולט, שקורא להגברת הלחץ הבינלאומי על ישראל לסיום הכיבוש בשטחים - על ה-DNA של עובדי משרד החוץ. בתגובה החליטו עובדי משרד החוץ להפסיק לשתף פעולה עם בנט ולהטיל חרם על כל נסיעותיו לחו"ל.

 

"אני מתחיל לחשוב אולי שיש בעיה ב-DNA של משרד החוץ", אמר בנט בראיון לתכנית "גומרים הולכים" ברדיו תל-אביב . "כל הזמן מתלוננים על משרד החוץ.

 אם אנשים כמו אלון ליאל שהו במשך מספיק זמן במשרד החוץ יש שם בעיית עומק. שואלים איפה ההסברה? איזו הסברה. כשהפירומן מספר 1 עומד בראש המערכת אז איזו הסברה. הוא יסביר את ישראל? מי תוקע לי כף שהוא לא עשה כאלה דברים גם במהלך כהונתו".

 

בנט אמר עוד כי אלון ליאל היה אחראי על יחסי החוץ של מדינת ישראל וכעת הוא עושה מאמץ לבודד את ישראל. "אחרי כל זה צועקים שישראל מבודדת בעולם. אותי מטריד מאוד שהאדם שהיה אחראי על קידום המעמד הבינלאומי של ישראל, כשהוא לא בתפקיד - עושה הכל כדי לפגוע במעמדה של ישראל".

 

עובדים במשרד החוץ הגיבו בזעם על הדברים ואמרו: "זו בושה חרפה שככה מדבר שר בממשלה. זה לא יעבור לו בשתיקה. נתנו הוראה לכל העובדים לנתק קשר עם השר עד שיתנצל. לא נסייע לו בביקורים בחו"ל; לא נארח משלחות שיביא לארץ; לא ננפיק לו דרכונים דיפלומטים. הקביעה שלו חמורה ביותר".

 

ועד עובדי משרד החוץ פרסם אמש הודעה רשמית שבה נכתב: "שר החינוך של מדינת ישראל התבטא באופן מעוות כנגד עובדי משרד החוץ. משמעותה של דרישתו שעובדי המשרד יעברו בדיקת ד.נ.א. מטילה ספק בנאמנות העובדים למדינה, למוסדותיה ולממשלתה. ההתבטאויות המקוממות של גימלאים יחידים, יוצאי משרד החוץ, אינן מהוות תרוץ להשתלחות חסרת רסן של שר בממשלת ישראל בעובדים. אנו רואים בחומרה רבה את הדברים ועל כן מנחים את כל עובדי משרד החוץ שלא לשתף פעולה עם השר בנט עד לקבלת הבהרת דבריו והתנצלותו".

 

מנכ״ל משרד החוץ, דורי גולד, אמר: "אני רוצה לציין שאני מוקף באנשים מקצועיים ומצויינים, ואני סומך עליהם במאה אחוז".

 

מלשכת השר בנט נמסר בתגובה: "דברי השר בנט בראיון כוונו מול מי שפועל נגד מדינת ישראל כמו אלון ליאל, מנכ"ל המשרד לשעבר. ניכר שעובדי משרד החוץ מסתייגים נחרצות מהתנהלותו ופועלים במסירות וללא לאות למען מדינת ישראל, בימים לא פשוטים למדינה, וההסתייגות הגורפת שלהם מדבריו של ליאל רק מוכיחה זאת".

 

בעקבות הדברים פרסם ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו הודעה רשמית שבה התנער מדבריו של בנט ואמר: "אין להקיש מדבריו החמורים של ליאל על כלל עובדי משרד החוץ, שמשרתים נאמנה את המדינה ומקיימים את מדיניות הממשלה". סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה: "אני לא מקבלת את האמירה של השר בנט לפיה ישנה בעיה ב-DNA של עובדי משרד החוץ.

 אלון ליאל ושותפיו המעטים הם יוצאים מן הכלל שלא מלמדים על הכלל. אנשי משרד החוץ, שאני עובדת איתם יום יום, הם אנשים מסורים שמשרתים את המדינה בכבוד, שלא כמו ליאל וחבריו שהחליטו להפנות גב למדינה ולפעול נגדה".

 

יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה: "עכשיו מסתבר שכל מי שמעז לדבר עם העולם החיצון הוא עבריין, גם אם המדינה בעצמה שלחה אותו לעשות את זה. בנט יודע שמי שמבקרים אותו ואת נתניהו ואת משיחי הסיפוח עושים את זה באמת כי הם חרדים לגורל המדינה ומאמינים שבנט ונתניהו מובילים לאסון. כשהוא יודע שזאת האמת והוא לא מסוגל להתמודד איתה, הדרך הקלה היא לרדוף את כל מי שמשמיע דעות הפוכות משלו. ככה לא מתנהלת ממשלה במדינה דמוקרטית. ככה מתנהלת חונטה פרנואידית ששונאת את העם שהיא צריכה להנהיג".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אולפני רחובות
השר בנט
צילום: אולפני רחובות
מומלצים