שתף קטע נבחר

ניסיון החיסול: המטען הוצמד בחניית בית קפה ליד מגדלי יו, המתנקשים עקבו ופוצצו אותו

המודיעין של המתנקשים היה מדויק. הם הצמידו את מטען החבלה לוולוו היוקרתי בחניית בית קפה בפארק צמרת בת"א. לאחר מכן עקבו אחרי בן כהן והמאבטח שלו, ובשלב מסוים, כשעצרו בצומת, הפעילו את המטען הקטלני

 

 

במשטרה ממשיכים בחקירה מאומצת בעקבות ניסיון החיסול בגבעתיים שבו נפצעו בצהריים (יום ג') שלושה בני אדם, בהם העבריין בן כהן שנפצע קשה. להערכת החוקרים, המטען הוצמד לרכב השטח מדגם וולוו של כהן בעת שישב עם המאבטח שלו בבית קפה בפארק צמרת באזור מגדלי יו. המתנקשים הגיעו ככל הנראה לחניה ושם הטמינו את המטען.

 

מחקירת המשטרה עולה כי ככל הנראה מי שניסה להתנקש בחייו של בן כהן ידע היטב על צעדיו. כמה דקות לפני הפיצוץ עוד ישב כהן ומאבטחו בבית קפה בפארק צמרת היוקרתי שם הוא מתגורר. להערכת החוקרים, בזמן שכהן ומאבטחו היו בבית הקפה, האלמונים הטמינו את הפצצה מתחת לרכב.

מההטמנה ועד לפיצוץ. המסלול של בן כהן ()
מההטמנה ועד לפיצוץ. המסלול של בן כהן
 

בן כהן, היעד לניסיון החיסול (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בן כהן, היעד לניסיון החיסול(צילום: מוטי קמחי)
 

הרכב לאחר הפיצוץ ()
הרכב לאחר הפיצוץ

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

 

עוד עולה כי המטען כוון היטב לבן כהן ומי שעקב אחר השניים ידע שבן כהן הוא הנהג. כאשר נכנס כהן לרכבו כשהוא נוהג והמאבטחו לידו, המשיכו המתנקשים במעקב אחרי השניים. הוא פנה לכיוון גשר ההלכה, ומשם פנה ימינה לדרך מנחם בגין - סמוך לבורסה ברמת גן. הוא המשיך לנסוע ישר ברחוב שפע טל.

 

במרחק כשתי דקות נסיעה מבית הקפה, הופעל המטען בפינת הרחובות שפע טל וערבי נחל. המתנקשים חיפשו מקום שבו לא היו הרבה מכוניות, כדי למזער נזק סביבתי ולמנוע פגיעה בחפים מפשע. הם גרמו לפציעתו האנושה של המאבטח ולפציעתו הקשה של כהן. השניים נותחו והם מונשמים ומורדמים.

 

לבן כהן יש היסטוריה פלילית ארוכה עם הסתבכויות שונות. ב-2013 הוא נעצר יחד עם שניים מחבריו בחשד להעלמת הכנסות בשווי 300 מיליון שקלים. כמה שנים קודם לכן הוא נעצר בחשד שהיה מעורב בהשלכת רימונים לעבר סוכנות "סובארו" בתל אביב במסגרת ניסיון לסחוט דמי חסות מבעלי הסוכנות.

 

כהן נחשב למקורב מאוד ליעד מספר 1 של משטרת תל-אביב עמיר מולנר. בשנת 2009 הוא נעצר על ידי שוטרי היחידה המרכזית של מחוז תל-אביב בחשד שהיה מעורב בהשלכת הרימונים לעבר סוכנות "סובארו" בעיר. מחקירת המשטרה עולה כי הרימונים הושלכו ככל הנראה על-רקע ניסיון לסחוט דמי חסות מבעלי הסוכנות. בחודש אפריל האחרון נפצע דודו של כהן, איציק, בפיצוץ רכב ברחוב הפלמ"ח בגבעתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ניסיון החיסול בגבעתיים
צילום: ירון ברנר
מומלצים