שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סלובניה: תוצרת ישראל חזרה למדפים

  הרשת הגדולה, שלפני יומיים נכנעה לארגוני החרם, כבר ביצעה הזמנה של אבוקדו ופירות מישראל. בסלובניה מכחישים חרם על תוצרת ישראלית: "שיתוף הפעולה בין המדינות מגוון"

  חוזרים למדף: יומיים לאחר שרשת המרכולים "מרקטור" בסלובניה נכנעה לחרם של ארגוני ה-BDS והודיעה כי לא תמכור סחורה ישראלית, היא חזרה בה. אתמול כבר נערכה הזמנה לרכישת פירות מישראל ובהם אבוקדו ופומלה.

   

  הפרסום ב-ynet צוטט בכלי התקשורת בסלובניה והם הבליטו את טענת משרד החוץ הישראלי ולפיה מדובר בחרם. במקביל, משרד החוץ העלה את הנושא בפגישה עם שגרירת סלובניה בישראל.

   

  רשת "מרקטור" בסלובניה. חזרו בהם ()
  רשת "מרקטור" בסלובניה. חזרו בהם

   

  שגריר ישראל בסלובניה, שמואל מירום, התכוון להגיע למשרד החוץ הסלובני כדי למחות ואף להיפגש עם מנכ"ל מרקטור כדי להניאו מההחלטה. "מרקטור" נבהלה כנראה מהסערה ואתמול התקבלה הזמנה לייבוא פירות מישראל.

   

  הרשת גם לא מודה רשמית שקיבלה החלטה על חרם, אך גורמים במשרד החוץ בירושלים אישרו כי קודם לכן הפסיקה להזמין מוצרים מישראל. לטענתם, גם בשנת 2014 הסירה הרשת מוצרים עקב לחצים של ה-BDS ולאחר מכן החזירה אותם.

   

  משגרירות סלובניה בישראל נמסר בתגובה: "אין כל חרם מצד סלובניה על מוצרים מישראל. ההסכמים בין האיחוד האירופי לישראל הם הבסיס למעמד המיוחד של ישראל גם ביחסים עם סלובניה. מאז 2014 אין לממשלת סלובניה מניות ברשת 'מרקטור'. היחסים בין ישראל לסלובניה הם טובים משכבר הימים ומאופיינים בשיתוף פעולה מגוון, בעיקר בענפי הכלכלה, המדע, המחקר, הטכנולוגיות המפותחות ותיירות".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים