שתף קטע נבחר

לילד יש "קוצים בישבן"? יש מה לעשות

אם הילד שלכם מתקשה לשבת בזמן הכנת שיעורי בית או ארוחת ערב, לא בהכרח מדובר בהפרעות קשב וריכוז או חוסר סבלנות, אלא דווקא בחולשה של שרירי היציבה. שני תרגילים פשוטים שאפשר לעשות בבית ישפרו את המצב

האם גם הילד שלכם זז ומתקשה לשבת לאורך זמן? ילדים רבים מופנים להתפתחות הילד בתלונה של ההורים או הגננת כי קיימת התעייפות מהירה בישיבה ו"גלישה" מהכיסא. לעיתים נראה כי ילדים אלו יהיו מאוד תנועתיים בישיבה, יתקשו לשבת לאורך זמן ויעדיפו לעשות הכול בעמידה: לעמוד בזמן האוכל או לשחק בעמידה.

 

לפייסבוק הורים של ynet כבר הצטרפתם? היכנסו

 

פעמים רבות המקור של קושי זה הוא חולשה של שרירי היציבה. שרירים אלו עובדים חזק מאוד בעת ישיבה ועל כן הם יתקשו לשבת לאורך זמן, דבר שיגרום לפגיעה בתפקודים ובמיומנויות השונות הנדרשות מילדים, כגון ציור, גזירה ואכילה.

 

יש מה לעשות ואפשר לעזור להם בבית:

 

טיפים נוספים של רנית ארצי:

מה עושים כשהילד לא מחזיק טוב עיפרון?

הדרך הכי פשוטה לילדים להרכיב פאזל

 

איך ניתן לעזור להם בבית? דבר ראשון אפשר לתת להם לשבת על כיסא ללא משענת - כאשר הילד יושב ולא נשען לאחור זה מחייב אותו להפעיל את שרירי היציבה ולחזקם. דבר נוסף שכדאי לעשות הוא לבצע יחד עם הילד תרגיל - עומדים על שש ומרימים יד אחת קדימה. לאחר שמיוצבים מרימים את הרגל הנגדית ונשארים בתנוחה הזו למשך כעשר שניות, שלוש חזרות ולהחליף צד.

 

הכותבת היא מרפאה בעיסוק התפתחותית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
למה אתה לא יכול לשבת כמה דקות כמו שצריך?
צילום: shutterstock
מומלצים