שתף קטע נבחר

המשטרה: לא התגבשה תשתית ראייתית נגד ינון מגל

המשטרה הודיעה כי סיימה לחקור את חבר הכנסת לשעבר בגין חשד לביצוע עבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה וניסיון לבצע מעשה מגונה כלפי כמה נשים. "לא התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירה פלילית"

היחידה הארצית של משטרת ישראל סיימה את חקירת החשדות לעבירות מין שבהן היה חשוד הח"כ לשעבר ינון מגל, והודיעה היום (ב') כי לא התגבשה תשתית ראייתית מספקת שמלמדת על ביצוע עבירה פלילית מצדו.  

 

מגל היה חשוד בעבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה וניסיון לבצע מעשה מגונה כלפי כמה נשים. על פי החשד מגל ביצע את המעשים כשניצל יחסי מרות במסגרת עיסוקו בתקופה שקדמה למינויו כח"כ.

 

מגל נחקר באזהרה ועל פי המשטרה, אנשיה גבו עדויות רבות של מעורבים בפרשה. תיק החקירה יועבר להחלטת פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) שליוותה את החקירה.


פוסט של רוטנר, התנצלות של מגל ()
פוסט של רוטנר, התנצלות של מגל

פרקליטיו של ינון מגל, עורכי הדין עודד גזית וגליה כהן, מסרו כי הם מברכים על המלצת המשטרה וכי הם משוכנעים שזו תהיה גם עמדת הפרקליטות.

 

הפרשה התפוצצה לאחר פוסט שפרסמה רחלי רוטנר בפייסבוק, ובו טענה כי במסיבת הפרידה של מגל מאתר "וואלה" מגל הטריד אותה מינית ואמר לה כי "הציצי והתחת שלה מחרמנים אותו". אחרי רוטנר, פרסמה עובדת נוספת ב"וואלה" פוסט בפייסבוק שבו האשימה את חבר הכנסת מהבית היהודי, ששימש בעבר העורך הראשי של האתר, בכך שהטריד אותה מינית. "קולגה שמלטף לי את הישבן יותר מפעם אחת חרף בקשותיי שיפסיק", כתבה, "ששואל אותי אם ארצה להצטרף אליו לתא השירותים ושאר שאלות שלא משתמעות לשני פנים - הביא על עצמו את השיימינג שהוא חווה". 

 

בעקבות פרסום הפרשה, ינון זומן לפגישה עם יו"ר מפלגת הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט. ראש המפלגה נזף בינון והדיח אותו מראשות סיעת הבית היהודי, אך אמר כי "לא חורצים דין אדם בכיכר הפייסבוק". בהודעה שפרסם מגל לאחר הפגישה הלילית עם בנט, הוא אמר כי יפסיק כעת לכהן כיו"ר סיעת הבית היהודי, אך יישאר ח"כ. "שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה וקל וחומר שאינה הולמת איש ציבור כפי שאני היום", כתב מגל בהודעתו.

 

לאחר מכן גבתה המשטרה עדות מאחת המתלוננות נגדו, ועוד שלוש נשים התלוננו על התנהלותו של מגל. המשטרה פתחה בבדיקת הפרשה וזימנה את מגל לחקירה. הבדיקה והוחלט כי הם יקבלו עדכון על ההתפתחויות. למחרת המשטרה גבתה עדות ראשונה מאישה שהעלתה טענות נגד מגל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים