שתף קטע נבחר

החזאי הכי ידוע שלא הכרתם. צפו

כמה שלג יירד השבוע בירושלים? את התשובה לכך קרוב לוודאי שתמצאו אצל בועז נחמיה, שהקים תחנת חיזוי על גג ביתו ומפעיל אתר, עמוד פייסבוק ואפליקציה פופולריים בקרב אלפים מתושבי העיר. צפו בראיון

 

השירות המטאורולוגי, דני רופ או שרון וכסלר? עבור רבים מתושבי ירושלים הסמכות הבכירה לחיזוי מזג האוויר היא דווקא חזאי אלמוני יחסית, בועז נחמיה, שהקים תחנת חיזוי מזג אוויר פרטית על גג ביתו שבשכונת ניות בבירה.

 

 

נחמיה הוא מפעיל האתר והאפקליציה "ירושמיים", המשדרת נתוני מזג אוויר כגון טמפרטורה ומדד משקעים. אותם, אגב, הוא מודד בעצמו על גג ביתו. בנוסף, מוצגים בכל רגע נתון נתונים כגון עוצמה וכיוון הרוח, לחץ אוויר, לחות ועוד. את התחזית נחמיה מעדכן מספר פעמים ביום ואף עונה לשאלות גולשים סקרנים בפורום מזג האוויר הפעיל של האתר. השבוע דף הפייסבוק של "ירושמיים" כבר חצה את רף 14 אלף הלייקים, והעומסים בימי הסערות בשנים האחרונות הצליחו להפיל את האתר לפרקי זמן קצרים.

 

 (צילום: אתר ירושמיים) (צילום: אתר ירושמיים)
(צילום: אתר ירושמיים)


 

נחמיה נוהג לעדכן את הגולשים גם בתחזיות מדויקות ביותר לטווח קצר. כך למשל, הוא נוהג לרשום על מטח שלג או על גשם שצפויים להגיע לירושלים בטווח של חצי שעה עד שעה. בתחזיות לטווח ארוך הוא נוהג להיות זהיר.

 

"זה אתר שנותן את מזג האוויר החזוי והמצוי בירושלים לפרטי פרטים. הוא נותן תחזית ל-24 שעות ולימים הקרובים, עם דגש לשפה בגובה העיניים ופירוט יתר", מספר נחמיה ל-ynet. "התחנה שלי מודדת גשם וטמפרטורה והיא מעבירה את הנתונים לאתר, כך שהנתונים המוצגים באתר נמדדים ממש בחוץ".

 

מה גרם לך בוקר אחד לקום ולהקים תחנה מטאורולוגית על גג בניין?

"רציתי לדעת בדיוק מה קורה בכל דקה בחוץ ולקבל נתונים שלא בהכרח מקבלים בחוץ. עם הזמן רציתי לשתף את זה ולהראות לאנשים אחרים מה קורה, ובמשך השנים התחלתי לכתוב גם תחזית שנוגעת לירושלים בלבד".

 

שלג יורד בירושלים החל משעות הבוקר, ולדברי נחמיה הוא צפוי להתחזק: "בלילה השלג ייהפך להיות יותר רציני. מחר בבוקר כבר צפויים כמה סנטימטרים על הקרקע והם ימשיכו להיערם במהלך היום - אמנם לא לכמות משמעותית מאוד, אבל יכולות להיות חסימות זמניות של צירים. ביום רביעי יכול להיות עוד גל קל של שלג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים