שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  תיעוד: נתקל במחבלים במכולת - והדף אותם עם עגלה

  מוטי שלם, בעל המכולת בבית חורון, היה במקום בזמן ששני מחבלים דקרו אישה במדרכה ואז ניסו להיכנס לסופר. שלם ואדם נוסף הדפו אותם עם עגלת סופר: "הם רצו מסביב, דקרו אישה נוספת ואיש הביטחון ירה בהם". מאבק על חייה של הצעירה שנפצעה אנוש, הפצועה השנייה לא בסכנת חיים

   

   

  פיגוע עם פוטנציאל קטלני יותר נמנע עם ערונתם של שני אזרחים: מוטי שלם עבד במכולת השכונתית בבית חורון שבבנימין כששני מחבלים עמדו להיכנס לתוך החנות. שלם ואדם נוסף הדפו אותם עם עגלה של סופר. השניים נמלטו ואיש ביטחון ירה בהם למוות. עוד לפני שחוסלו, הספיקו שני המחבלים לדקור שתי נשים, בת 23 ובת 58. מצבה של הצעירה מוגדר אנוש והאישה השנייה במצב בינוני.

   

  "שני המחבלים הגיעו מכיוון הגדר וככל הנראה פרצו אותה ונכנסו", טען שלם. "הם דקרו אישה במדרכה ואז ניסו להיכנס לסופר, אך הדפנו אותם. אז הם דקרו עוד אישה בחוץ". המחבלים הם איבראהים עלאן, בן 22 תושב בית עור א-תחתא ליד כביש 443, וחוסיין אבו גוש, בן 17 ממחנה הפליטים קלנדיה.

  הדף את המחבלים. בעל המכולת מוטי שלם (צילום: אלישע בן קימון) (צילום: אלישע בן קימון)
  הדף את המחבלים. בעל המכולת מוטי שלם(צילום: אלישע בן קימון)

  אחת הפצועות בפיגוע בכניסה לבית החולים שערי צדק (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  אחת הפצועות בפיגוע בכניסה לבית החולים שערי צדק(צילום: EPA)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  עד כה ידוע כי המחבלים נכנסו מכיוון הוואדי הסמוך, שם ישנה גדר. ככל הנראה, הם עברו מעליה ודקרו אישה. אז ניסו להיכנס למכולת, שם בעל המכולת לקח עגלה והניס את המחבלים החוצה. השניים דקרו אישה נוספת ואז איש הביטחון ירה בהם למוות.

   

  "בסביבות השעה 17:00 התקבל דיווח על שני מחבלים שחדרו ליישוב. כשהגענו, הבחנו בגופות של שני מחבלים", סיפר דודי חיון, סנ"צ מפקד משטרת בנימין. "לאחר בדיקה הבנו שהמחבלים דקרו שתי נשים והשליכו שלושה מטעני צינור בקרבת מקום. כנראה הם חדרו דרך אחת הגדרות. מדובר בפיגוע משולב ומורכב שבו יש גם דקירות וגם מטענים".

   

  בעקבות הפיגוע כוחות צה"ל הציבו עמדות ביציאה מהכפר בית עור א-תחתא, שממנו יצא אחד המחבלים והחיילים בודקים רכבי פלסטינים ומעברם מתאפשר לאחר הבדיקות. במחנה הפליטים קלנדיה, שממנו יצא המחבל השני, אין פעילות. 

   

  בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים ממשיכים להיאבק על חייה של הצעירה בת ה-23 שנפצעה אנושות בפיגוע. במקביל, בבית החולים שערי צדק מטופלת אישה בת 58 במצב בינוני.

   

  מנהלת הדסה הר הצופים, ד"ר אסנת לב ציון קורח: "הפצועה הגיעה אלינו תוך כדי מאמצי החייאה עם כמה דקירות, בין השאר בחזה, ללא לחץ דם. הצלחנו לייצב את מצבה בצורה ראשונית ואנחנו עדיין נאבקים על חייה. היא עדיין לא נכנסה לחדר ניתוח, אנו בוחנים את המצב. היא נפגעה מדקירות בכלי דם".

   

   (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  (צילום: גיל יוחנן)

   (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  (צילום: גיל יוחנן)
   
   (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
  (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

   (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
  (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

  המחבלים שביצעו את הפיגוע ()
  המחבלים שביצעו את הפיגוע

  ואחרי חיסולם ()
  ואחרי חיסולם

  ד"ר עופר מרין, מנהל מערך הטראומה בשערי צדק, סיפר: "הפצועה סובלת מכמה דקירות בפלג גופה העליון. היא טופלה ביחידת הטראומה ונזקקה לדם. היא עוברת בדיקות ומשם תועבר לחדר ניתוח. מצבה יציב ולא נשקפת סכנה לחייה".

   

  כל התושבים בבית חורון הונחו להישאר בבתים ולסגור דלתות וחלונות. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי בסריקות באזור נמצאו שלושה חפצים החשודים כמטעני צינור בסמוך למכולת. כשעתיים לאחר הפיגוע, נטרל חבלן של המשטרה את מטעני הנפץ.

   

  חובש בכיר במד"א, ליאור לוי, סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לאישה בשנות ה-20 לחייה. היא הייתה מחוסרת הכרה וסבלה מפצעי דקירה בפלג גופה העליון. הכנסנו אותה לניידת טיפול נמרץ ותוך כדי טיפול מציל חיים התחלנו בפינוי לבית החולים".

   

  לפצועה השנייה הגיע חובש בכיר במד"א זבולון קייטי. "היא הייתה בהכרה מלאה וסבלה מפצעי דקירה בפלג גופה העליון", סיפר. "תוך כדי טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים,

  חבישות ומתן נוזלים - פינינו אותה לבית החולים כשמצבה מוגדר בינוני".

    

  זהו פיגוע הדקירה השלישי בשבועות האחרונים שמתבצע בתוך יישוב ביהודה ושומרון. לפני שבועיים נרצחה דפנה מאיר בכניסה לביתה בעתניאל בדרום הר חברון. לאחר כמה ימים נתפס הרוצח, בן 15 מהכפר בית עמרא. יממה לאחר הרצח נדקרה מיכל פרומן בחנות בגדים בתקוע ונפצעה באורח בינוני.

   

  ניסיון הפיגוע האחרון התרחש בשבת בבוקר: פלסטינית בת 13 נורתה למוות אחרי שניסתה לתקוף מאבטח בכניסה ליישוב ענתות שבבנימין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חטיבת דובר המשטרה
  זירת הפיגוע
  צילום: חטיבת דובר המשטרה
  מומלצים