שתף קטע נבחר

תיעוד: נגמ"ש הנמ"ר הראשון עם מעיל רוח

הושלמה התקנת מערכת הגנה אקטיבית ראשונה על גבי הנמ"ר. בתום סדרת ניסויים יותקן "מעיל רוח" על כל הנמ"רים שיוצאים מפס הייצור

 

 

 

מנהלת הטנק במשרד הביטחון (מנת"ק) חשפה היום (ה') את נגמ"ש הנמ"ר הראשון עם מערכת ההגנה האקטיבית "מעיל רוח". בהודעת המנהלת נמסר כי "בתום סדרת ניסויים יותקנו מערכות 'מעיל רוח' על כל הנמ"רים שיוצאים מפס הייצור בזרוע היבשה. יחד עם מהנדסי מנת"ק במשרד הביטחון, החלו השבוע בניסוי המבצעי הראשון של נמ"ר (נגמ"ש מרכבה) המצויד במערכת ההגנה האקטיבית 'מעיל רוח'. הניסוי המבצעי מתקיים בבית הספר לחי"ר (ביסל"ח) בדרום".

 

נמ"ר עם "מעיל רוח" (באדיבות מנת"ק במשרד הביטחון) (באדיבות מנת
נמ"ר עם "מעיל רוח"(באדיבות מנת"ק במשרד הביטחון)
 

ראש מנת"ק במשרד הביטחון, תת-אלוף ברוך מצליח, אמר כי "נמ"ר עם 'מעיל רוח' יספק את ההגנה הגבוהה ביותר על לוחמי צה"ל, ויעניק להם ביטחון ויתרון משמעותי בשדה הקרב".

 

נגמ"שי הנמ"ר נמצאים בשנים האחרונות בשימוש חטיבת גולני. המטרה במערכת הביטחון היא להרחיב את ההצטיידות בהם גם לחטיבות חי"ר סדירות אחרות, שמיועדות לתמרן במלחמה הבאה בצפון או בעזה. כיום הן משתמשות בנגמ"שי האכזרית - המבוססים על פלטפורמה של טנק מגולח צריח ונחשבים לממוגנים יחסית - או בנגמ"שי הברדלס, שדומים לנגמ"שי הזלדות הישנים ונחשבים לחדירים לטילי נ"ט.

 

כלקחים ממבצע צוק איתן, בדגש על אסון הנגמ"ש בחטיבת גולני מול סג'עייה, הבהירו בשנה האחרונה בכירים בצה"ל כי השימוש בנגמ"שי הברדלס ייעשה בשטחי אויב גם במלחמה הבאה, בשל עלויות רכש הנמ"ר לכל כוחות החי"ר. יחד עם זאת, תמהיל השימוש במשוריינים הממוגנים יותר ייעשה בצורה מבצעית נכונה יותר על מנת למנוע פגיעה בחיילים.

 

עוצמתו של נגמ"ש הנמ"ר באה לידי ביטוי לא רק במיגון המשודרג והאקטיבי שלו שנחשף כיום, אלא גם במהירות נסיעתו בשטחים פתוחים או "קשים", ואף ביכולות ה"ניגוח" שלו - לפרוץ באמצעות גחונו בנסיעה קדימה מבני מחבלים כפי שכוחות גולני תרגלו בשנים האחרונות.

 

מערכת ההגנה האקטיבית "מעיל רוח", שפותחה על ידי רפאל והופעלה עד כה על טנקי מרכבה סימן 4, הוכיחה עצמה בשנים האחרונות בעשרות הפעלות מבצעיות, בעיקר במבצע צוק איתן. המערכת זיהתה באופן עצמאי, מהיר ואוטומטי, שיגור של טיל נ"ט לעבר הכלי המשוריין, שיגרה לכיוונו חימוש מיוחד שנטרל את טיל הנ"ט במהלך מעופו, ובמקביל, כיוונה תוך שניות את קנה הטנק לנקודה הספיציפית שממנה ירו המחבלים את טיל הנ"ט, בין שמדובר בשיח ובין שמדובר בחלון של בית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות מנת"ק במשרד הביטחון
הנמ"ר עם "מעיל רוח"
באדיבות מנת"ק במשרד הביטחון
מומלצים