שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שניים לא מגנים טוב יותר: 10 טעויות שעושים עם קונדומים

  שימוש לא נכון בקונדום עלול לגרום לא רק להריון, אלא גם למחלות מין ואפילו סיבוכים רפואיים. הנה כמה מהטעויות הנפוצות שאתם עושים עם אמצעי המניעה השכיח ביותר בעולם

  הוא מונע הריון ומחלות מין, אבל האם אתם משתמשים בו נכון? לא בטוח. נכון, לא להשתמש בקונדום בסקס אקראי הוא טעות גדולה, אבל כך גם שימוש לא נכון בו. סקרים רבים שבוצעו בעבר הראו כי לפחות מחצית מהגברים מבצעים טעויות משמעותיות בשימוש בקונדום, מה שעלול לגרום לסיבוכים רפואיים.

   

  מה אתם יודעים על אמצעי מניעה?

  מהו אמצעי המניעה היעיל ביותר למניעת הריון?

  לא רק גלולה: כל אמצעי המניעה החדשים

  קונדומים בגודל לא מתאים? סכנה למחלות מין

   

  הנה כמה מהטעויות השכיחות שאתם אולי עושים עם הקונדום:

    

  1. אינסייד אאוט

  לא פשוט להלביש קונדום הפוך, כלומר כשחלקו החיצוני מולבש על הפין וחלקו הפנימי פונה החוצה, מסיבה שקשה לגלגל אותו על איבר המין כשהוא אינו על הצד הנכון. אבל גברים רבים טועים ומניחים את הקונדום הפוך.

   

  באופן זה, הקונדום עלול להחליק החוצה מהאיבר. אם הוא קונדום שמכיל על גבו קוטל זרע, האפקט שלו לא יפעל כלל. ואם הוא קונדום בעל אפקט תחושתי, לא תרגישו ביתרון שלו כשהוא הפוך.

   

  2. פי שניים

  חשבתם ששני קונדומים יגבירו את ההגנה? במציאות, זו טעות. זאת משום ששני קונדומים לא רק שהדוקים יותר ומפחיתים משמעותית את ההנאה וממידת הפליטה, אלא גם משום שהם עלולים להפחית את זרימת הדם לפין, להפחית מהזיקפה וכך להחליק מהפין.

   

  מתי הזמן הנכון לשים את הקונדום? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מתי הזמן הנכון לשים את הקונדום?(צילום: shutterstock)

   

  3. מאוחר מדי

  גברים רבים ממתינים עד לסיום "המשחק המקדים" לפני שהם משתמשים בקונדום. אבל במהלך הפורפליי החיכוך מאפשר הדבקה במחלות מין. בנוסף, במהלך המשחק המקדים מתרחשת פליטה שמכילה בעצמה כמות מסויימת של זרעונים. התוצאה עשויה לא רק להביא להתעברות, אלא להדביק במחלות מין נוספות. לכן, אל תמתינו יותר מידי זמן עד שאתם משתמשים בקונדום.

   

  4. מוקדם מדי

  מצד שני, אין סיבה להשתמש בקונדום מוקדם מדי, כשהפין עדיין אינו בזיקפה מלאה. זאת משום שהקונדום לא "יישב" טוב על הפין, ויחליק גם מבלי שתבחינו בכך. גם לבישת הקונדום זמן רב מדי, תגרור תופעת לוואי לא נעימה: נוזל הזרע יזרום בחזרה לצינור השופכן, ועלול לגרום לחסימה. לכן הסוד הוא בתזמון הנכון.

   

  5. הרבה מדי

  גם אם זה הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות אחרי הסקס, לפני שהאהבה והרומנטיקה תופסים את מקומם החשוב, הקדישו רגע להוציא את הקונדום. השארתו זמן רב מדי, תגרום לגירוי של העור ואף לתגובת אלרגיה. בנוסף, נוזל הזרע עלול לסתום את צינור השופכה.

   

  6. גלגול הקונדום

  ישנם גברים שמשתמשים בקונדום בצורה לא נכונה כשהם מגלגלים אותו פנימה, עוד לפני שהלבישו אותו על הפין. בצורה כזו, עלול הקונדום להימתח ולהיקרע. את הקונדום יש להניח על הפין באופן דומה לזה שבו אישה מלבישה גרביונים: תחילה להלביש את הקונדום על הפין, ורק אז לגלגלו פנימה.

   

  7. פג תוקפו

  ודאי שלא תשתו חלב שפג תוקפו ולא תאכלו ביצה שעבר זמנה. בדיוק באותו אופן, עליכם לבדוק את תוקף הקונדומים. אם פג תוקפו של הקונדום, הגומי או הלטקס עלולים להתייבש, מה שעלול ליצור חרירים או סדקים בקונדום. גם לקונדומים יש אורך חיים, ויש לבדוק את תוקפו המצוין על האריזה, עוד לפני הדייט.

   

  8. גודל לא נכון

  קטן, בינוני או גדול? גברים יודעים לבחור חולצה בגודל הנכון, אבל מתקשים לעשות את אותו הדבר עם הקונדומים, כשרבים נוטים להעריך יתר על המידה את גודל האיבר, ורוכשים קונדומים גדולים ממידותיהם.

   

  התוצאה היא קונדום גדול מדי, שאינו מונח היטב ומחליק החוצה. גם קונדום קטן מדי, לא רק שאינו נוח אלא עלול להיקרע. לכן, אם יש לכם דייט מתוכנן וגם אם לא, קנו קונדום, מדדו אותו, ואם אינו מתאים בגודלו, החליפו לגודל קטן או גדול יותר.

   

  9. חד פעמי

  מיחזור הוא חשוב לסביבה, אבל כשמדובר בסקס, אסור למחזר קונדומים. זה נשמע טריוויאלי, אבל בכל אקט מיני יש לזרוק את הקונדום המשומש, ולהשתמש באחד חדש.

   

  בכל אקט מיני האלסטיות של הקונדום נפגמת, והוא מתמלא באלפי מושבות חיידקים ונגיפים. ממש כמו שאתם מצפים מהכירורג שלכם שיחליף את הכפפות בין חולה לחולה, או אפילו באותו חולה אחרי שהן מזדהמות, כך עליכם לעשות גם עם אמצעי המניעה שעל איבר המין.

   

  10. תנו מבט

  קונדום אינו בטוח במאת האחוזים, וגם אם הוא ארוז הרמטית, עלולים להתגלות בו סדקים וקרעים. תנו מבט מהיר בקונדום רגע לפני שאתם משתמשים בו על הפין. אם זיהיתם שהוא אינו שלם, קרוע, או שמשהו מוזר בצורתו – קחו אחד חדש (וכמובן, התלוננו בחברה, שתפצה אתכם על הקונדום הפגום).

   

  צפו בהדגמה: כך משתמשים נכון בקונדום

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutetrstock
  בטוחים שאתם יודעים איך להשתמש בקונדום?
  צילום: shutetrstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים