שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לגמור ביחד? 10 דברים שקורים רק בסרטי פורנו

  בסרטי הפורנו, לכל המשתתפים יש איברים גדולים, הם צעירים, מושכים, תמיד מגיעים לאורגזמה מיידית ואפילו גומרים ביחד. אבל המציאות שונה לגמרי. על כל מה שנכון ולא נכון בסרטי הפורנו

  כן, אתם יודעים כבר שהסצינות בסרטי הפורנו הן לא ריאליסטיות. המשפטים מאולצים, האתרים הזויים, האיפור מוגזם והקלוז אפים נבנים במיוחד כדי שהכל ייראה הכל גדול שיש. ועדיין הפופולריות של סרטי הפורנו רק גוברת, במיוחד בעידן שבו ניתן לצפות בכולם און ליין, והבעיה המרכזית היא שגם ילדים ובני נוער נחשפים אליהם, וברוב המקרים מקבלים את "החינוך המיני הראשון" שלהם – שם.

   

  מה אתם ידעים על סקס?

  בגיל 40 החשק יורד? 8 מיתוסים על סקס

  צרות במיטה: מהן בעיות הסקס שלנו - בכל גיל

  האורך והקוטר קובעים? 5 מיתוסים על הנאה בסקס

   

  הנה כמה מההגזמות השכיחות בסרטי פורנו, והאמת המרה שבמציאות היום יום:

   

  1. גומרים ביחד

  בתאוריה, הרצון להגיע לאורגזמה של שני הפרטנרים הוא מתוק. הבעיה הראשונה היא שקואורדינציה כזו היא קשה מאוד להשגה, ובמרבית המקרים אחד מבני הזוג, לרוב הגבר, הוא זה שגומר ראשון.

   

  ישנן כמה דרכים לעכב את השפיכה או לתזמן אותה, כמו באמצעות משחות אלחוש על איבר המין או שימוש בצעצועי מין, אלא שעדיין, "גמירה יחד" היא אירוע לא טריוויאלי כפי שהוא נראה בתעשיית הפורנו.

   

  2. שפיכה נשית

  פריצת שפיכה נשית היא סצינה שמשמשת לרוב בסרטני הפורנו. זה אמנם עשוי לקרות גם בחיי היום יום, כאשר בזמן גירוי מיני מפרישות הבלוטות הוואגינליות (בלוטות ברתולין) הפרשה מימית המשמשת כחומר סיכה על פני הנרתיק. יש המכנים שפיכה זו המקבילה לשפיכה המוקדמת הגברית. אלא שמדובר באירוע לא שכיח ואפילו נדיר.

   

  3. כל תנוחה מגרה

  בסרטים כל תנוחה גורמת לשיא הגירוי המיני. אלא שבחיים עצמם, רוב התנוחות דווקא אינן נוחות לבני או בנות הזוג, ובמרבית המקרים לכל זוג ישנן תנוחות בודדות הנוחות להם, נעימות ומגרות.

   

  חשוב לזכור שבסרטי הפורנו כל סצינה מבוימת, במרבית המקרים השחקנים נאלצים לחזור על הסצינות שוב ושוב עד לזווית המתאימה, גם אם היא כואבת וגורמת להם לאי נוחות. הגניחות המלוות תמיד את הפעילות על המסך, נותנות את התחושה שהתנוחות אכן מגרות, אבל במציאות – זה ממש לא כך.

   

  כמה נוח לכם בתנוחה הזו? (צילום: ShutterStock) (צילום: ShutterStock)
  כמה נוח לכם בתנוחה הזו?(צילום: ShutterStock)

   

  4. אישה כנועה, גבר שולט

  מרבית צרכני הפורנוגרפיה הם גברים, ואנשי התעשייה מכוונים את התוצר בדיוק לשם, וכך סרטים רבים (לבד מסרטי סאדו) נוטים לייצר את דמות הגבר כדמות השולטת, בעוד האישה היא כנועה.

   

  עבור רוב הזוגות, המציאות כלל אינה כזו. ישנם חוקרים שאף טוענים שחשיפה מוגזמת לפורנוגרפיה, שבה נראים יחסי הגומלין בין הזוגות כשל שליטה גברית וכניעה נשית, עלולים להוביל לניצול מיני ואף אלימות.

   

  5. איברים עצומים

  אתם כבר יודעים שהפין והאשכים נוטים להיראות גדולים הרבה יותר בסרטי הפורנו. ישנן כמה סיבות לכך. תחילה, בוחרים הבמאים את אלה בעלי איברים במידות קיצוניות, כולל שחקניות פורנו שעברו הגדלת שדיים קיצונית.

   

  אפקט נוסף המגדיל את האיבר הגברי הוא גילוח האזור. ועדיין, מחקרים הראו שגודל האיבר הממוצע רחוק מאוד מהגדלים המופיעים בסרטי הפורנו.

   

  כך למשל, חוקרים מבית החולים קינגס קולג' בלונדון, אספו ממצאים מ-17 מחקרים בהם נבדקו 15,521 גברים שעברו מדידות גודל על ידי רופאים באופן מדויק.

   

  התוצאות גילו כי אורך הפין הממוצע כאשר הוא במצבו רפוי, היה 9.16 ס"מ, וכאשר הוא רפוי אך מתוח היה 13.24 ס"מ. אורך הפין הממוצע בזקפה הגיע ל- 13.12 ס"מ. היקף הפין הרפוי הממוצע היה 9.31 ס"מ, והפין בזיקפה הגיע ל- 11.66 ס"מ. נמצאה גם יחס ישיר קל בין אורך הפין בזקפה לבין הגובה.

   

  מחקר קודם שנערך באנגליה, וסיכם 50 מחקרים קודמים, מצא כי האורך הממוצע של הפין בעת זקפה נע בין 13.2 ל- 15.7 סנטימטרים. החוקרים עוד מצאו כי המחשבה לפיה גודל הפין משתנה בהתאם למוצא הוא שגוי.

   

  לטענת החוקרים, הגזע אינו משפיע בהכרח על גודל האיבר. עוד מיתוס לפיו למבוגרים יש פין קטן יותר נמצא שגוי, שעה שהממצאים הראו כי לא קיים הבדל בגודל הפין בין מבוגרים לצעירים.

   

  6. תמיד זקוף

  זו אחת ההטעיות הגדולה ביותר של סרטי פורנו: לעולם כמובן לא תראו סרט שבו לגבר אין זקפה. עם זאת, בעיות זקפה הן מהבעיות השכיחות ביותר בעולם, ולמעשה פוקדות כל גבר בשלב זה או אחר בחייו.

   

  אבל הפורנו מראה גברים שזוכים לזקפה כל אימת שירצו. הסיבה לכך היא פשוטה – עריכה. בחיים האמיתיים, מרבית הגברים מגיעים לאורגזמה בין דקה לעשר דקות לאחר תחילת יחסי המין, ועד הזקפה הבאה הם צריכים לחכות לפחות 30 דקות מרגע האורגזמה.

   

  7. הרבה סקס אנאלי

  פי הטבעת הוא לא ורסיה "הדוקה" של הווגינה. הרקמה בפי הטבעת דקה ומועדת לחתכים ודימומים. בנוסף, המקום גם אינו מפריש נוזל סיכה, כך שהוא מצריך שימוש רב בג'ל – לא חלק סקסי במיוחד לצילום.

   

  רגישותו הרבה של פי הטבעת לפציעות, היא זו שמגבירה את הסיכון להדבקה בנגיף ה-HIV. סקס אנאלי אצל מרבית האנשים, גורם גם לכאב אצל הנחדר או הנחדרת, משהו שלעולם לא יראו לכם בסרט הפורנו, שם החדירה תמיד מלווה בעונג צרוף מהשנייה הראשונה.

   

  8. סקס תוך דקות

  בחיי היום יום, הסקס לא תמיד כה פשוט. אם לא מדובר בסטוץ, הוא נובע ממערכות יחסים מורכבות. אבל בסקס הכל מהיר. הזוג מגיע למיטה תוך דקות ספורות ומוצא עצמו בלב האורגזמה.

   

  אבל החיים כידוע, אחרים לגמרי. יצירת מערכת זוגית איתנה דורשת בנייה של אמון הדדי, כימיה רגשית, וגם משיכה גופנית כמובן. כל אלה אורכים זמן, שמתקצר לכדי דקות ספורות בסרט הפורנו, בלי כל הדרמה מסביב שמאפיינת את החיים האמיתיים.

   

  9. כולם נראים אותו הדבר

  למרות שבחיים האמיתיים, אנחנו לא נראים מאותו פס ייצור, הרי שבתעשיית הפורנו – כל השחקניות והשחקנים בעלי איברים גדולים, צעירים וחתיכים. אלא אם בחרתם לצפות בסרט פורנו מסוג ספציפי, הרי שבסרטים הפופולריים קשה למצוא זוגות מעורבים, שחקנים מבוגרים, כאלה עם איבר קטן מהרגיל, שמנים או לא מושכים חיצונית.

   

  10. איפור זה כל הסיפור

  הזוג המעורטל שמופיע בסרט הפורנו, נראה טבעי, בלי שום תוספות, אבל האמת היא שגם בתעשיית הפורנו משתמשים באיפור ולא מעט ממנו.

   

  אחת המאפרות בתעשיית הפורנו, הראתה בדף האינסטגרם שלה דוגמאות לשינויים שיצרה לשחקני ושחקניות פורנו.

   

  ההבדלים של לפני איפור ואחרי היו כה מרשימים, עד שחשפו את שיטות התרמית שגרמו למפיקים רבות בתעשיית הפורנו לנשל אותה מכל עבודה.

       

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  איך נראים באמת חיי המין שלכם?
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים