שתף קטע נבחר

השגריר הבכיר הושב לארץ: "הפר נוהלי אבטחה"

נוהלי האבטחה בשגרירויות קובעים כי יש לדווח על הכנסת אנשים לבית השגריר. הדיפלומט המכהן באחת ממדינות אירופה הוחזר לישראל וכהונתו לא הוארכה לאחר שנתפס מכניס גברים לביתו בשעות הלילה. השגריר: אין פסול במעשיי. משרד החוץ: הנושא טופל

שגריר ישראל באחת ממדינות אירופה הוחזר באחרונה לארץ וכהונתו לא הוארכה לאחר שנתפס מכניס בשעות הלילה גברים לביתו מבלי שדיווח עליהם מראש לקצין הביטחון של השגרירות כפי שמחייבים נוהלי האבטחה שנועדו להבטיח שהשגרירים לא ייסחטו. בסופו של דבר נרשמה הערה בתיקו האישי בשל חריגה מנוהלי האבטחה.

 

הפרשה המביכה העסיקה את הנהלת משרד החוץ בשנה האחרונה והייתה ידועה לקומץ גורמים ובראשם שר החוץ הקודם אביגדור ליברמן והשר הנוכחי בנימין נתניהו.

 

הפרשה נולדה עקב תלונות של המשטרה המקומית שהשגריר הישראלי מכניס לביתו בלילה גברים כשאשתו אינה נמצאת בבית ומבלי ששמותיהם מדווחים מראש לקצין הביטחון.

 

שוטר מקומי טען גם שהשגריר הישראלי הכניס קטין לביתו. בעקבות המידע פתח משרד החוץ בחקירה שהוטלה על יחידת המפקח הכללי של משרד החוץ. השגריר הצליח לשכנע את החוקרים שלא הכניס לביתו קטינים, אך הודה שהכניס את אותם גברים לביתו בגלל סיבות "טיפוליות".

 

אף על פי שהוזהר לבל ימשיך, אותו שגריר חזר על העניין עד שבהנהלת משרד החוץ החליטו להחזירו לארץ ולא להאריך את כהונתו כפי שביקש. בעקבות הדו"ח של המפקח הכללי, הוחלט לרשום הערה בתיק שלו בשל חריגה מנוהלי האבטחה המחייבים את השגריר לדווח על זהותם של באי ביתו לקב"ט כדי לוודא שהוא לא נתון לסחיטה.

 

בכיר במשרד החוץ אמר כי "הייתה כאן התנהגות מביכה ברמה האתית-מוסרית, אך גם הפרת נהלים ברורה". אותו שגריר חזר בינתיים לארץ והיה מועמד לתפקידים בכירים ורגישים. בינתיים המועמדות שלו מעוכבת מאחר שגורמים במערכת מבקשים לבדוק את המקרה לעומק.

 

אותו שגריר טוען שאין פסול במעשיו וכי לא עשה שום דבר שאינו חוקי. הוא טען שהשוטר המקומי, שדיווח שהשגריר הכניס קטין לביתו, העליל עליו ורצה לנקום בו משום שהעיר לו הערה.

 

עוד טען השגריר הבכיר כי הוא יידע את חוליית האבטחה בבית השגריר בשמותיהם של המבקרים. השגריר אמר שהוא מבקש מבכירים בפרקליטות לבדוק את הנושא לעומק כדי לטהר את שמו ולהוכיח שלא נפל רבב בהתנהגותו. ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "נערכה בדיקה ונמצא כי היה מדובר בחריגה מנוהלי ביטחון. הנושא טופל ומוצה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות"
משרד החוץ השיב את השגריר
צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים