שתף קטע נבחר

אימא של בשאר אסד מתה

לשכת הנשיאות הסורית הודיעה על מותה של אניסה מחלוף, אלמנתו של חאפז אל-אסד ואמו של נשיא סוריה בשאר אל-אסד. היא מתה בגיל 86 בדמשק

 

למטה משמאל, אניסה מחלוף ()
למטה משמאל, אניסה מחלוף
  

אניסה מחלוף, אמו של נשיא סוריה בשאר אל-אסד ואחיו הגנרל, מאהר אל-אסד, מתה בגיל 86. היא הייתה נשואה לנשיא סוריה לשעבר, חאפז אל-אסד, שמת לפני 16 שנה.

 

משפחתה של מחלוף היא ממחוז לטקייה, המעוז של העדה העלווית. משפחת מחלוף היא מהמשפחות החזקות ביותר בסוריה. היא נישאה לנשיא סוריה לשעבר, חאפז אל-אסד, בשנת 1957 וליוותה אותו לכל אורך דרכו - ממינויו לשר ההגנה הסורי ב-1966, דרך הפיכתו לנשיא סוריה כעבור ארבע שנים, ועד למותו בשנת 2000.

 

מתה בדמשק. אניסה מחלוף ()
מתה בדמשק. אניסה מחלוף

אניסה עם חאפז אל-אסד והבן בשאר ()
אניסה עם חאפז אל-אסד והבן בשאר

אניסה מחלוף, אמו של בשאר אסד  ()
אניסה מחלוף, אמו של בשאר אסד

 

אניסה הולידה את בושרא הבכורה ב-1960. לאחר מכן נולד באסל ב-1962 והוא מת בתאונת דרכים ב-1994. בשאר נולד ב-1965 ואחריו מאהר ב-1968. הבן מג'ד נולד ב-1970 ומת ב-2009 כתוצאה ממחלת שרירים.

 

בהודעה שפרסמה לשכת הנשיאות הסורית נמסר כי אניסה מתה בבירת סוריה, דמשק. עוד נכתב כי היא "ליוותה את חאפז אל-אסד בכל ההתפתחויות והאירועים שהתרחשו בסוריה לכל אורך השנים ואף ליוותה אותו בביקורי עבודה רבים מחוץ לסוריה". עוד נכתב כי היא "התעניינה בסוגיות הקשורות לאישה והמשפחה וגם בחללים ובניהם בתוך סוריה. בנוסף התעניינה בקשישים ויתומים". עוד נאמר כי לשכת הנשיאות הסורית מודה מראש לכל הסורים והאוהבים על תנחומיהם.

 

בינואר 2013 פרסם העיתון "א-שרק אל-אווסט" כי אניסה הצטרפה לבתה בושרא שנמלטה לדובאי בעקבות מלחמת האזרחים בסוריה, אולם לידיעות על עזיבתה לא התקבל אישור רשמי בנושא. היו גם טענות שהיא ברחה לבלארוס. במהלך השנים האחרונות אניסה לא ממש נראתה בציבור, אך דווקא בחודשים האחרונים פורסמה תמונה שלה כביכול בסוריה על ידי דפי פייסבוק המזוהים עם המשטר שנטען כי היא חדשה כדי להזים שמועות על הידרדרות במצבה הבריאותי.

 

לאור השמועות והדיווחים הלא מאומתים שצצו בשעות האחרונות על מותה של אמו של אסד, ברשתות החברתיות ניכרה שמחה לאיד בקרב מתנגדי המשטר שפתחו בהאשטאגים "לכבוד" מותה, שעוד טרם אושר בזמנו. בין השאר הם הטיחו בה קללות ועלבונות, וייחלו שתגיע לגיהנום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אניסה מחלוף עם חאפז אל אסד שמת לפני 16 שנה
מומלצים