שתף קטע נבחר

זירת הקניות
ראש העיר קבע: בדיקת ינשוף לכל חבר מועצה
ישיבות מועצת העיר פיאנקו שבברזיל הפכו לעימותים אלימים בין חברי מועצה שיכורים. ראש העיר החליט לעצור את התופעה והודיע שכל חברי המועצה יעברו בדיקה לגילוי אלכוהול לפני שיורשו להיכנס לעירייה. זה עבד?

חברי המועצה לא שמחו על ההוראה החדשה (אילוסטרציה) (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
חברי המועצה לא שמחו על ההוראה החדשה (אילוסטרציה)(צילום: shutterstock)

 

ישיבות העירייה בפיאנקו שבברזיל הפכו לעתים קרובות מדי לעימותים אלימים בין חברי מועצת העירייה ששתו יותר מדי אלכוהול. אף שזה נשמע די משעשע, ראש העיר החליט לקחת יוזמה - והכריז כי כל חברי המועצה יצטרכו לעבור בדיקת ינשוף לפני שיורשו להיכנס לבניין ולהשתתף בדיונים. וזה עבד.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

ראש העיר, פדרו אאורליאנו דה סילבה, הטיל את "חוק הינשופים" כבר בשנה שעברה, אבל עדיין לא השתמש במבחן באמת אפילו פעם אחת. על פי הדיווחים במדינה, לאחר הכרזתו של ראש העיר שהוא צפוי לבדוק בדקדקנות את רמת השכרות של חברי המועצה, הדיונים, שבהם משתתפים 11 חברים בלבד, הפכו הרבה יותר רגועים ושקטים.

 

על פי כלי התקשורת בברזיל, המפגשים, ובעיקר הריבים, בעיירה שבאזור פאראיבה שבצפון-מזרח המדינה שבה גרים כ-15 אלף תושבים, הפכו לכל כך מפורסמים שתושבי המקום החלו לקרוא להם "הכלבייה".

 

לפני כשנה, למשל, אירע מקרה שבו לאחד מחברי המועצה, אנטוניו אסבדו חביאר, נפל מכיס המעיל בקבוק וויסקי באמצע דיון בעירייה. אבל חבר המועצה ממש לא היה מובך מהעניין. "כולנו, כל נבחרי הציבור, שותים", סיפר אז לכלי תקשורת בברזיל. "לפעמים אני אפילו שותה חמש או שש כוסות ביום. זאת על פי הוראה ישירה מהקרדיולוג שלי". ראש העיר סילבה מאוד לא התרשם מהאירוע.

 

ראש העיר הבהיר השבוע בראיון לרדיו הברזילאי שהעניינים היו ממש יוצאים מכלל שליטה במהלך פגישות המועצה. "אם לא הייתי נוקט את הצעד הזה, מועצת העיר הייתה חייבת להיסגר", אמר. "הסיבה היא שחלק מחברי המועצה היו פשוט מגיעים לפגישות שיכורים לגמרי. זה לא מתקבל על הדעת. הריבים כאן הפכו כל כך מרים, הייתי חייב לעשות משהו".

 

כמה מחברי המועצה לא בדיוק שמחו על המנהג החדש, וחלקם אף טענו כי מדובר בפעולה בלתי חוקית מצדו של ראש העיר. "אפשר לתבוע אותו על ניצול לרעה של סמכות", אמרו לכלי תקשורת במדינה. עורך דין מקומי הציע למחוקקים להתאגד נגד המהלך "אם זה מביך אותם להצטרך להוכיח שהם לא שיכורים".

 

סילבה ציין כי בדיקת הינשוף תישאר בשימוש המועצה עד לסוף השנה, ואם, בתקווה, כבר לא יהיה בה שימוש בהמשך, אז היא תיתרם לכוחות המשטרה באזור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "ראש העיר קבע: בדיקת ינשוף לכל חבר מועצה"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים