שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תאונות דרכים? אין גורם במערכת שפועל באפקטיביות

  יו"ר ועדת הכלכלה, חבר הכנסת איתן כבל, פתח את סדרת הדיונים העוסקים בבטיחות בדרכים באזהרה: מי שלא ירצה להיות שותף ימצא אותי עומד מולו בכל הכוח

  ועדת הכלכלה פתחה היום (ג') את דיוניה בנושא תאונות הדרכים. יוזם המהלך, ח"כ ויו"ר הוועדה איתן כבל, הבהיר כי החליט לפעול עם סיום השנה החולפת בה נהרגו 357 בני אדם בתאונות דרכים. "אנחנו יוצאים למסע של לפחות ארבעה-חמישה דיונים, ואם נידרש ליותר נעשה זאת", אמר. לדבריו, "בלימת הקטל בדרכים היא משימה לאומית, זה הנושא הכי דרמטי בחיינו, גובה מחירים והוא האכזרי ביותר. אנשים נהרגים בדרכים בכמויות מטורפות וכאילו כלום, משלימים עם המצב הזה כאילו זו גזירת גורל".

   

  תאונות דרכים - 357 הרוגים אשתקד (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
  תאונות דרכים - 357 הרוגים אשתקד(צילום: דוברות מד"א)

   

  כבל הבטיח כי ישיבות הוועדה שיעסקו בדרכים לבלימת הקטל בכביש יתקיימו במתכונת דומה לשימוע הציבורי שהתקיים על מתווה הגז. בסדרת הדיונים צפויים להשתתף נציגי משרדי התחבורה, ביטחון הפנים, האוצר, החינוך והמשפטים, כמו-גם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ארגונים אזרחיים ועמותות, נתיבי ישראל, נת"ע ואחרים.

   

  "הקטל בדרכים הוא האויב, ולצערי אין אף גורם במערכת שפועל באפקטיביות ומשימותיו הן מלחמה בלתי מתפשרת בקטל בדרכים", אמר כבל. "כולנו נדרשים להילחם בקטל בדרכים, מלמטה למעלה, משרדי הממשלה, המשטרה וכולם נדרשים ליישר קו ולהסתער נגד הקטל הנוראי הזה.

   

  "הסכנה לאזרחי ישראל בכבישים גדולה מכל סכנה ביטחונית אחרת. כל האזורים בדרכים זה אזור אחד של מלחמה שצריך להשקיע בו את כל המאמצים הנדרשים, ועד שלא נבין זאת שום דבר לא יקרה. ניסיתי לדמיין בית קברות עם 357 קברים, זה בלתי נתפס. מישהו היה מוכן לקבל שבתוכנית עבודה של מערכת הביטחון יודיעו שהם נערכים ל-357 הרוגים מול אויבנו? מישהו היה מעלה על דעתו שהיינו מקבלים זאת?", אמר כבל בפתח דיוני הוועדה.

   

  "הממשלה הציבה לעצמה יעדים להורדת מספר ההרוגים והיה שלב שזה הצליח, לצערנו זו השנה השלישית שנרשם גידול במספר ההרוגים והשנה הסתיימה עם מעל 357 הרוגים. רק העלייה לעומת שנה קודמת הייתה יותר גדולה מכל האירועים הקשים החווינו. הגעתי למסקנה שהוועדה חייבת לפעול, זאת משימה לאומית ואין פה שאלה של פוליטיקה. כולם חייבים לפעול יחד לבלום את התופעה. בשלב הזה אני אפילו לא מחפש אשמים אלא מבקש התגייסות של כולם למאבק הזה. מי שלא ירצה להיות שותף ימצא אותי עומד מולו בכל הכוח ואגייס את חברי מהקואליציה והאופוזיציה לעמוד מולו", אמר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: זהר שחר, "ידיעות אחרונות"
  הקטל בכביש - לא מכת גורל
  צילום: זהר שחר, "ידיעות אחרונות"
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים