שתף קטע נבחר

המאמן שהורשע בביצוע מעשים מגונים ייכלא ל-52 חודשים

שלושת שופטי ביהמ"ש המחוזי בב"ש, הטילו על מאמן אומנויות הלחימה, עמית חכים עונש מאסר בפועל וקנס כספי של 130 אלף ש"ח: "מעשיו חמורים, מכוערים ובזויים". בפרקליטות היו מסופקים ואמרו: "זהו עונש ראוי וסביר בנסיבות העניין"

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע גזר היום (ג') עונש מאסר בפועל של 52 חודשים וקנס של 130 אלף שקלים על מאמן אומנויות הלחימה MMA, עמית חכים, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בשתי חניכות שלו.

 

מדובר בפרשה שהחלה לפני כשנה וחצי, אז הוגשה למשטרה נגד חכים תלונה על אונס של חניכה בת 16 וחצי בסטודיו שלו. דבר מעצרו של חכים (41), שנחשב למאמן מוכר מאוד באזור הדרום, עורר הדים רבים ואחריו הגיעו אל המשטרה תלונות מעוד מספר נשים. הפרקליטות החליטה להגיש נגדו כתב אישום בגין אונס של המתלוננת הראשונה וכן מתלוננת נוספת. במסגרת עיסקת טיעון, שונה כתב האישום מעבירות של אונס למעשים מגונים והמאמן הודה במעשים. לאחר כחודשיים וחצי שוחרר חכים ממעצר ותקופה זו תופחת מתקופת המאסר.

 

הורשע ויכלא לתקופה של 52 חודשים. חכים (צילום: שי מוגילבסקי) (צילום: שי מוגילבסקי)
הורשע ויכלא לתקופה של 52 חודשים. חכים(צילום: שי מוגילבסקי)

 

בחודשים האחרונים הוצגו בפני שופטי בית המשפט: חני סלוצקי, אלון אינפלד ואריאל חזק, עדויות רבות מטעמו של חכים על היותו אדם נורמטיבי שתרם רבות לחברה, אך למרות זאת הם הטילו עליו עונש מאסר. "מעשיו של הנאשם בשתי המתלוננות הם חמורים, מכוערים ובזויים", קבעו השופטים והוסיפו: "המעשים נעשו לא רק בהיעדר הסכמה, אלא בניגוד גמור לרצונן, תוך התעלמות מביטויי התנגדות מובהקים, שימוש בכוח פיזי ובגישה מתנשאת ומשפילה. מדובר בניצול בוטה של כל אחת מהמתלוננות לצורך סיפוק מאוויו המיניים של הנאשם".

 

עוד אמרו השופטים: "הנאשם ניצל את מעמדו כמדריך ואת אמונת המתלוננות בו, כמו גם את כוח שריריו ואת פער הגילאים בינו לבין המתלוננות, בעוד אחת מהן בת 16 בסך הכל, על מנת לבצע את זממו. הנאשם חילל את גופן של המתלוננות וגרם לכל אחת נזק רגשי שאותותיו יישארו איתן ימים רבים. בפועל, מעשיו של הנאשם פגעו בכבודן, בנפשן ובגופן של המתלוננות".

  

חכים אמור להתחיל בריצוי העונש ב-17 במארס ולא ברור האם הוא יערער על העונש. פרקליטו, עו"ד שרון נהרי, סירב להגיב.

 

במחוז דרום של הפרקליטות קיבלו בסיפוק את העונש. עו"ד לימור אחרק-שנצר: "אני סבורה שבית המשפט העביר את מורת הרוח שלו מהמעשים. הוא העביר מסר מאוד ברור לנאשם ושכמותיו שמעשים מגונים בכח על-ידי אשם שמנצל את התפקיד שלו כלפי מתלוננות, קטינה ובגירה, בכל מיני מקומות ומבלי להתחשב בהן בצורה מביישת מבזה ומשפילה, לא יוכלו להמשיך להתנהל ולחיות את חייהן ולהמשיך את שגרת חייהן מבלי להיפגע. בית המשפט הטיל עונש ראוי וסביר בנסיבות העניין".

 

האם בעתיד חכים יוכל להמשיך לעשות באימון?

"יש פה פגיעה מאוד חמורה באמון. אני לא יודעת איזה תהליכים הוא יעבור, אבל אני בהחלט חושבת שיש חוקים נוספים שאמורים להגן על נשים וקטינות לאחר שהוא ישתחרר מהכלא. יש מקומות שהחוק יאסור עליו להיות בו. הוא יהיה כפוף לפיקוח עברייני מין והחוק שמונע העסקת עברייני מין במקומות מסוימים שבהם יש קטינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
ניידת משטרה
צילום: אורן אהרוני
מומלצים