שתף קטע נבחר

עיריית ר"ג רוצה הסכם גג ייחודי עם המדינה

ראש העיר רמת גן, ישראל זינגר, לא מרוצה מהבנייה שאישרה המדינה לאחרונה במזרח העיר. בשיחה עם ynet בוועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת, הוא טוען: "אנו מקדמים מאות פרויקטים של תמ"א 38, ומינהל התכנון אישר מעל הראש 7,000 דירות. איך אפשר לקלוט כ"כ הרבה בבת אחת?". הפתרון הוא הסכם שיספק משאבים בעיקר להתחדשות עירונית

"ממשלת ישראל צריכה לחתום על הסכם גג ייחודי עם עיריית רמת גן. אין עיר אחת בכל המדינה שיכולה לספק את כמות הדירות שרמת גן יכולה באזורי הביקוש באמצעות התחדשות עירונית - אבל כדי לעשות זאת יש צורך בסיוע ובמשאבים, ולא בהליכה נגד התוכניות שלנו". כך אומר הערב (ג') ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר, בשיחה עם ynet במסגרת הוועידה השנתית של איגוד התאגידים העירוניים שנפתחה היום באילת.

 

עסקאות נדל"ן חדשות על הנייר לשנת 2016

תמ"א 38 ברמת גן: 1.27 מיליון ש' ל-2 חדרים

מלחמת שכונות: הגפן או רמת יצחק?

 

בשנה החולפת סיפקה עיריית רמת גן היתרי בנייה ל-1,250 יחידות דיור חדשות במסגרת של תמ"א 38 בשני המסלולים (חיזוק ושדרוג והריסה ובנייה מחדש) ברחבי העיר. זאת מתוך כ-5,000 יחידות דיור בסך הכל בכל הארץ במסגרת של התחדשות עירונית. בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר ממתינות למעלה מ-150 תוכניות תמ"א 38 לדיון.

 

זינגר מתייחס להחלטות של מינהל התכנון לפני מספר חודשים לאשר בהליך מזורז תוכניות בנייה להקמה של כ-7,000 יחידות דיור בשטחה המוניציפלי של העיר. "אני לא מתנגד לבניית דירות, המדינה צודקת באסטרטגיה שלה ואנחנו רוצים לקחת חלק בתוכנית הדיור הלאומית, אבל במקביל היא לא יכולה להפריע לנו", הוא אומר, לדבריו, "לא ייתכן שאנחנו מקדמים עשרות תוכניות של תמ"א 38 שמצריכות תכנון אחראי של תשתיות, ואז הותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור - ה.צ) תאשר לנו מעל הראש תוכנית של בנייה חדשה".

פרויקט פינוי-בינוי ברמת גן. ניתנו היתרים ל-1,250 דירות בתמ"א 38 ב-2015 (צילום: קבוצת כנען) (צילום: קבוצת כנען)
פרויקט פינוי-בינוי ברמת גן. ניתנו היתרים ל-1,250 דירות בתמ"א 38 ב-2015(צילום: קבוצת כנען)

מדובר ב-3 תוכניות במזרח העיר: תוכנית בנייה בכפר אז"ר ותוכנית בנייה ברמת אפעל להקמת כ-5,000 יחידות דיור; ותוכנית נוספת בתל השומר דרום, להקמה של כ-2,000 יחידות דיור נוספות. "הבעיה היא שאי אפשר לקלוט אלפי יחידות דיור בבת אחת", ממשיך זינגר, "גם של הותמ"ל וגם במסגרת התחדשות עירונית בתוך העיר".

 

לדבריו, "ישבנו עם מינהל התכנון ודיברנו על תוכניות, וכנראה ניסו להרדים אותנו - אבל לא ניתן שמינהל התכנון יעקוף אותנו. זו הסיבה שעתרנו לבג"ץ נגד התוכנית. כדי לבנות צריך לעשות זאת באחריות - בשימת לב לתשתיות, לבעיתו תנועה, להקמת מבני ציבור וחינוך".

 

"בעבר, תמ"א 38 ברמת גן הייתה בסגנון של 'תפוס כפי יכולתך'", מספר זינגר, "אבל לא חשבו על תשתיות אלא רק על הבנייה - וזה השפיע על העיר ויצר כאוס. צריך לתת דרגות של חופש לראש העיר כדי לתכנן כמו שצריך, ואי אפשר להשוות את מספר הפרויקטים המתוכננים ברמת גן לערים אחרות. רמת גן היא עיר איתנה, ולא אתן שהאיזון יופר", הוא מסכם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר
מומלצים