שתף קטע נבחר

מכרז ענק: קריית התקשוב בב"ש יוצאת לדרך

מערכת הביטחון מתניעה את פרויקט הענק של מעבר אגף התקשוב מגוש דן לבאר שבע. 5 חברות צפויות לגשת למכרז להפעלת הבסיס במשך 25 שנה. הקרייה צפויה לאכלס 5,000 חיילים. האכלוס - ב-2022. צפו בהדמיות

על רקע החששות מסרובם האפשרי של אנשי קבע לעבור לדרום – מערכת הביטחון מתניעה את פרויקט הענק של מעבר אגף התקשוב מגוש דן לבאר שבע: המכרז להקמת מחנה קרית התקשוב החדש בנגב ייפתח מחר (ה') ויימשך בהליך ניהול הצעות עד לסיומו בעוד כשנתיים.

 

כתבות נוספות בנושא בערוץ הכלכלה :

 

לפי התכנית, 5 חברות בנייה גדולות יתחרו ביניהן עד שנת 2018 מול משרד הביטחון על הזכות לתכנן, להקים ולתפעל את הבסיס הגדול במשך 25 השנים הקרובות, בדומה למתכונת קרית ההדרכה (עיר הבה"דים) שכבר מאוכלסת ב6000 חיילים בנגב וסיום הקמתה צפוי בחודש מאי הקרוב. בין החברות שניגשות למכרז – אשטרום, שפיר הנדסה ושיכון ובינוי לצד אפריקה ישראל. עלות הפרויקט עדיין לא מוחלטת ומוערכת במיליארדי שקלים.

 

 (הדמיה: משרד הביטחון) (הדמיה: משרד הביטחון)
(הדמיה: משרד הביטחון)

במנהלת מעבר צה"ל לנגב צופים כי אכלוס מחנה התקשוב החדש יחל בשנת 2022 ויסתיים כעבור כשנה, והוא ימוקם בסמוך לפארק ההיי טק בבירת הנגב ובקרבת אוניברסיטת ברק שבע. קמפוס המחנה יתפרס על פני 180 דונמים כאשר השטח הבנוי יכלול 1100 מ"ר וישרתו בו 5000 חיילים, 1200 מהם אנשי קבע, ומתוכם הרוב אנשי קבע צעירים.

 

הכניסה הראשית למתחם (הדמיה: משרד הביטחון) (הדמיה: משרד הביטחון)
הכניסה הראשית למתחם(הדמיה: משרד הביטחון)

הבסיס החדש יכלול את יחידות אגף התקשוב ובהן המרכזית - לוטם. יחידות האגף פועלות כיום ממספר בסיסים במרכז, בהם צריפין, הקריה ובסיס השלישות ברמת גן. במחנה החדש יפעלו גם יחידות התקשוב של חיל האוויר שכיום פועלות בין היתר בקריה ובבסיס פלמחים. הבסיס החדש ירכז תשתיות טכנולוגיות מתקדמות שיחליפו תשתיות ישנות המפוזרות כיום בין הבסיסים השונים במרכז הארץ. לצד יחידות התקשוב, תועתק למחנה גם מפקדת פיקוד הדרום ממשכנה המיושן והמרקיב בעיר העתיקה של באר שבע.

מפקדת פיקוד דרום (הדמיה: משרד הביטחון) (הדמיה: משרד הביטחון)
מפקדת פיקוד דרום(הדמיה: משרד הביטחון)

"יש לנו עוד 4 פרויקטי נדל"ן בקנה באיזור הדרום המיועדים לאנשי הקבע", אמר גורם בכיר במינהלת בנוגע לנתוני הסקרים מהשנים האחרונות, בהן הסתמנה מגמה מדאיגה לפיה אנשי הקבע לא ימהרו להסכים להמשיך לשרת אם בסיסם יעבור לדרום, "לא הכל ורוד אבל הנתונים של היום הם לא הנתונים של מחר ולא של עוד שנתיים וגם לא של שנות האכלוס ב-2022. בעוד כשנתיים נגביר את תהליך הסיוע למשרתים לעבור שיתבטא בעזרה בשכירות בבאר שבע לאנשי הקבע הצעירים וסיוע ברכישת דירה לאנשי הקבע בעלות משפחה. אנו מתחרים מול מה שמציע המגזר הפרטי לאנשי הקבע וגם מול המרכז שנחשב לאטרקטיבי".

 

בסיס התקשוב החדש יהווה הנדבך השלישי בתכנית הלאומית של מעבר צה"ל לדרום, אחרי שהושלמה בשנים האחרונות העברת בסיס חיל האוויר במתחם נמל התעופה בן גוריון לנבטים והקמת בסיסי ההדרכה בעיר הבה"דים. הפרויקט הרביעי, שמכרזו ייפתח בעוד כשנתיים, יהיה הענק מכולם: הקמת בסיס אגף המודיעין החדש בין עומר לצומת לקיה, בן ישרתו כ-13 אלף חיילים בשטח בנוי של כ-3500 מ"ר. הקמתו צפויה להסתיים אף היא ב-2022 והאכלוס שלו יהיה מדורג.

מפקדת לוטם (הדמיה: משרד הביטחון) (הדמיה: משרד הביטחון)
מפקדת לוטם(הדמיה: משרד הביטחון)

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים