שתף קטע נבחר

ראש השב"כ הבא: נדב ארגמן

ארגמן (55), המכהן היום כסגן ראש השב"כ, משרת בארגון מאז 1983 בשלל תפקידים. בספטמבר 2014 הושאל לוועדה לאנרגיה אטומית, ובספטמבר 2015 חזר לתפקיד סגן ראש השירות בעקבות בקשתו של ראש השירות יורם כהן

 

נדב ארגמן (צילום: שב"כ) (צילום: שב
נדב ארגמן(צילום: שב"כ)

סגן ראש השב"כ נדב ארגמן יעמוד בראש הארגון ויחליף את יורם כהן. כך הודיע הערב (יום ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

ארגמן (55), נשוי לרות ואב לשלושה (בני 21, 15 ו-10), הוא קיבוצניק במקור מעמק בית שאן שגר כיום ביישוב במרכז הארץ. הוא התגייס לצה"ל ליחידה מובחרת ב-1978, וחמש שנים מאוחר יותר הצטרף לשירות הביטחון הכללי. מאז הוא שירת במגוון רחב של תפקידים מבצעיים.

 

הוא בלט בעיקר בתקופת האינתיפאדה השנייה, שבה הוביל במבצע חומת מגן את התפיסה המבצעית של הארגון במאות פעולות נגד הטרור הפלסטיני. "הוא בעל מנהיגות ומקצוען מהשורה", אמרו עליו הערב בשב"כ.

 

 

בשנים 2007-2003 כיהן ארגמן כראש אגף המבצעים בשב"כ, ולאחר מכן שימש במשך ארבע שנים נציג הארגון בארה"ב. לאחר מכן מונה לתפקיד סגן ראש השירות, ולאחר שלוש שנים, בספטמבר 2014, הושאל לוועדה לאנרגיה אטומית.

 

בקיץ האחרון הוא היה בין המועמדים להחליף את יוחנן דנינו כמפכ"ל המשטרה, אולם לאחר מינוי רוני אלשיך, חזר בספטמבר לתפקיד סגן ראש השירות בעקבות בקשתו של ראש השירות כהן, שגם המליץ עליו כמחליפו.

 

 

לארגמן תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, תואר שני במדעי המדינה ותואר שני נוסף בביטחון ואסטרטגיה מאוניברסיטת חיפה, שאותו סיים בהצטיינות יתרה במסגרת הלימודים במכללה לביטחון לאומי.

 

בשיחה עם ynet אמרו הערב הוריו של ארגמן תקווה ועמירם: "זה כבוד גדול. אנחנו גאים בו, תמיד היינו גאים בו. שיהיה טוב ושיהיה בריא. שמענו על המינוי מכלי התקשורת, כי הוא מומחה בלא לספר. בהצלחה לכל עם ישראל".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "לנדב ארגמן ניסיון מבצעי ופיקודי מוכח ועשיר ביותר בשירות הביטחון בכללי. אני סמוך ובטוח כי השב"כ תחת פיקודו ימשיך להתחזק במישור המבצעי והטכנולוגי וימשיך להגן על ביטחון ישראל".

 

ראש השב"כ הנוכחי בירך על ההודעה: "אני משוכנע שניסיונו העשיר והמגוון של נדב, בשילוב עם יכולותיו האישיות והמקצועיות, יאפשרו לו להוביל את השירות בהצלחה אל מול אתגרי ההווה והעתיד. אני מאמין שמינויו של מועמד שצמח בשורות הארגון יאפשר לשירות לממש את ייעודו על הצד הטוב ביותר.

אני מאחל לנדב הצלחה רבה בתפקידו".

 

שר הביטחון משה יעלון: "בפני שב"כ שירות ניצבים אתגרים כבדים במאבק בטרור ובהגנה על ביטחונם של אזרחי ישראל, ואין לי ספק שנדב ארגמן יוביל את הארגון בהצלחה. הוא איש מבצעים רב פעלים ועתיר ניסיון, שביצע תפקידים מרכזיים שיסייעו לו כראש הארגון. נדב הוא האיש הנכון לקחת את המקל מיורם כהן ולהנהיג את עובדי השב"כ המסורים ואת הארגון כולו בנחישות ובאחריות במציאות המורכבת".

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח הערב עם ארגמן ואמר לו: "אני מברך אותך בשם העם כולו העומד מאחורייך מרגע זה ומעניק לך רוח גבית וכל סיוע שתידרש לו. אתה איש בטחון עתיר זכויות, האיש הנכון במקום הנכון, ואני סמוך ובטוח כי בנסיונך רב השנים ובתבונתך המקצועית שאליה נחשפתי בביקוריי אצלכם בשירות הביטחון הכללי, תאפשר לאזרחי ישראל עד כמה שאפשר את חיי השגרה גם בימים הקשים הפוקדים אותנו".

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים