שתף קטע נבחר

שני מתווים לרכישת מגה. תשלום ראשון: 150 מיליון ש'

נאמני מגה מציעים שני מתווים למכירת הרשת: מסלול רכישה במזומן, שכולל או רכישה מלאה במזומן או תשלומים רבעוניים נושאי ריבית לתקופה של עד 3 שנים; ומסלול תפעולי, הכולל תשלום ראשון במזומן והיתרה תשולם ישירות לספקים ונותני שירותים שמגה חייבת להם כסף

מגה תימכר ללא חוב או שיעבוד לצד ג', לפי אחד משני מתווים - כך פרסמו הבוקר (א') נאמני הרשת, רו"ח גבי טרבלסי עו"ד אמיר ברטוב ועו"ד אודי גינדס. המתווה הראשון, כולל רכישה במזומן או רכישה במסגרת הלוואת מוכר. המתווה השני, כולל תשלום ישיר של הקונה לספקים ונותני השירותים של מגה, שהרשת חייבת להם כסף. בשני המתווים התשלום הראשון ייעשה במזומן ויעמוד על 150 מיליון שקל. הקונה יפקיד בנוסף גם ערבות בנקאית של 40 אלף שקל וירכוש את טפסי המכרז בשווי 30 אלף שקל וכן הרוכש יתבקש לרכוש את כל מלאי הרשת.

 

המתווה הראשון: מזומן או הלוואת מוכר

מהנאמנים נמסר בהודעה לעיתונות, כי המתווה הראשון כולל תשלום מלא במזומן, כשעל המציע לנקוב בסכום הרכישה המלא. או שהמציע ישלם סכום זה במלואו ביום העברת החברה לניהולו או שביום העברת הזכויות ישלם במזומן 150 מיליון שקל ואת היתרה ישלם בעד 12 תשלומים רבעוניים נושאי ריבית (צמוד למדד + 4%), לתקפה של עד 3 שנים. תינתן לקונה אופציה לפירעון מוקדם ללא עמלת פירעון מוקדם.

 

עוד נמסר מהנאמנים כי זוהי הלוואת מוכר שכנגדה, "יידרש המציע להעמיד בטחונות, להזרים לחברה הון עצמי בסך של לפחות 150 מילון שקל שישמשו לפעילותה של החברה ולרכישת המלאי, כאמור בהמשך וכן לעמוד במגבלות מסוימות כגון אי משיכת דיבידנד או דמי ניהול".

 

המתווה השני: 5 תשלומים ישירות לספקים ונותני השירותים

במסגרת המתווה השני, מתווה תפעולי, הרוכש ישלם תשלום ראשון של 150 מיליון שקל במזומן, ביום בו החברה תעבור לחזקתו. היתרה תוגדר כחוב עבר תפעולי של מגה, בסכום שיוצע על ידי הקונה. היתרה הזאת, תשולם ישירות לספקים ונותני שירותים כפי שיורו הנאמנים, בחמישה תשלומים רבעוניים החל מ-1 ביולי 2016. את רשימת הספקים ונותני השירות יקבל הקונה מהחברה תוך 60 ימים מהעברת הבעלות עליה.

 

במידה ולפי ההצעה, החוב התפעולי יעלה על 350 מיליון ש', המציע יכול יהיה להותיר את החלק שמעל ה- 350 מיליון שקל כחוב פיננסי, נושא ריבית שנתית (פריים +1.5%) שיפרע בעד 12 תשלומים רבעוניים, כך מסרו הנאמנים. יהיה עליו לעמוד במגבלות מסוימות כגון אי משיכת דיבידנד או דמי ניהול.

 

במתווה זה, כמו גם במתווה הראשון, על המציע גם לרכוש במזומן, במועד העברת החברה לניהולו, את המלאי שבידי החברה, נכון לאותו מועד.

 

למגה קמעונאות 127 סניפים תחת המותגים מגה, מגה בעיר וזול בשפע. ההצעה למכירת הרשת כוללת גם מכירת זכויות הרשת במועדון הלקוחות הכולל 1.5 מיליון צרכנים. לרשת תדמית "יקרה" וגם המותג המוזל שהשיקה You לא עזר לנפץ את התדמית הזאת, מה שהביא לזליגת צרכנים לרשתות מתחרות בשוק הצפוף של רשתות המזון בישראל ובסופו של דבר להקפאת הליכים של הרשת.

 

מהנאמנים נמסר כי "על המתעניינים השונים להגיש את הצעותיהם עד ליום שלישי, 23 בפברואר 2016, בצרוף ערבות בנקאית בסך של 40 מיליון שקל ורכישת טפסי המכרז בעלות של 30 אלף שקל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים