שתף קטע נבחר

ליברמן באולפן ynet החדש: "הביטחון הוא הכישלון הכי מהדהד של נתניהו"

יו"ר ישראל ביתנו ממשיך לתקוף את הממשלה ואת מי שהיה שותפו עד לפני שנה: "הממשלה לא מספקת את הסחורה בשום פרמטר. זה יוביל לבחירות ב-2016". על חוק ההשעיה: "מגיע לנתניהו פרס נובל על שרלטנות פוליטית"

 

 

"הקדמת הבחירות תהיה תוצאה של האכזבה של קהל הבוחרים של נתניהו, שהבטיח להם ביטחון, שכל הזמן שיווק את עצמו כמר ביטחון, והכישלון הכי מהדהד שלו הוא בתחום הביטחון. זה בסופו של דבר יכריח את כולם לבוא לבחירות", כך אמר היום (א') יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שחזר וציין כי הוא מאמין שיהיו בחירות כבר בשנה הנוכחית.

 

ח"כ ליברמן, שהתארח במשדר ההשקה של אולפן ynet החדש, המשיך בקו הביקורתי והקשה כלפי הממשלה שמוביל מי שעד לפני כשנה היה שותפו הפוליטי: "בכל פרמטר הממשלה הזאת לא מסוגלת לספק סחורה. לא בכלכלה, לא בביטחון, לא במדיניות חוץ, ובסופו של דבר למרות שאף פוליטיקאי לא רוצה הקדמת הבחירות, כולם מתיישרים בסופו של דבר לפי דעת הקהל".

 

- אתה רוצה להציג את עצמך כאלטרנטיבה לנתניהו ולשר הביטחון. מה אתה עושה בעניין הביקורת על גל הטרור והמנהרות?

"ישבתי הרבה שנים בקבינט אז אני מכיר היטב. קודם כול חייבים מדיניות ברורה. הבעיה של הממשלה הזו זה היעדר מדיניות. הופיע רמטכ"ל, מסביר לנו שהאיום הקיומי, הסכנה הגדולה - היא חיזבאללה, ודווקא בהסדר עם איראן הוא רואה הזדמנויות. מופיע למחרת היום שר הביטחון אומר שהסכנה הגדולה היא איראן.

ליברמן באולפן ynet החדש (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ליברמן באולפן ynet החדש(צילום: עידו ארז)

"ראש הממשלה מקדם נורמליזציה עם טורקיה. ואז מופיעה שרת המשפטים, חברה בכירה בקבינט, ואומרת שישראל צריכה להוביל הקמת מדינה כורדית, שזה 'קזוס בלי' מבחינת הטורקים. מופיע חבר בכיר אחר בקבינט נפתלי בנט ואומר שיש קיבעון מחשבתי. תגובת ראש הממשלה: בנט הוא טוקבקיסט ילדותי הרודף אחרי לייקים".

 

- נראה שיש לך ביקורת קשה מאוד על הממשלה, וגם ביקורת אישית קשה מאוד על ראש הממשלה.

"אין שום דבר אישי. יש ביקורת על ההתנהלות ועל הזיגזגים הבלתי פוסקים. נתניהו לפני בחירות אומר 'המוני ערבים באוטובוסים מסתערים על הקלפי', ואחר כך בלשכתו הוא מקבל ברוב פאר והדר את זחאלקה ואת איימן עודה. אחר כך הוא מגיש תלונה לוועדת האתיקה נגד בל"ד,

ובאותו יום משחרר את גופות שלושת המחבלים הרוצחים משער שכם. עכשיו הוא מקדם כביכול חוק שהוא יודע מראש שאין לו סיכוי לממש אותו. ישראבלוף קלאסי מבית היוצר של נתניהו".

 

- קראת לו שרלטן, נדמה לי.

"אמרתי שעל החוק הזה הוא פשוט ראוי לפרס נובל בתחום שרלטנות פוליטית".

 

הליכוד: "ליברמן ממשיך להפגין ידע אפסי בתחום הביטחון"

מהליכוד נמסר בתגובה לדברים: "ליברמן ממשיך לקשקש עצמו לדעת תוך מרדף פתטי אחר כל מיקרופון פנוי, וממשיך להפגין את הידע האפסי שרכש בתחום הביטחון ושמסתכם בעיקר בירי סיסמאות ריקות מתוכן ובעיסוק בנושאים שהקשר בינו לבינם הינו מקרי בהחלט.

 

"ראש הממשלה, צה"ל, השב"כ וכל כוחות הביטחון פועלים בנחישות בכל מקום ובכל זמן כדי להגן על אזרחי ישראל. אף אחד מהם לא באמת זקוק לעצותיו של של ליברמן, שכן עברו הצבאי והבנתו בתחום הביטחון, כידוע, גם הם ריקים מתוכן והתעניינותו בתחום כה קטנה עד כדי כך שלא זכורה ישיבת קבינט שבה נכח יותר מחצי שעה. מוטב שליברמן יקשקש קצת פחות וימשיך לעבוד על טיפוח יחסיו עם גטאס, זועבי ושאר חבריו באופוזיציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אביגדור ליברמן
צילום: ירון ברנר
מומלצים