שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סוחוי, טופולב, איליושין: הכוח הרוסי בשמי סוריה

  ממטוסי תקיפה, דרך מפציצים אסטרטגיים ועד מסוקי קרב: כ-100 כלי טיס רוסיים שולטים בשמיים במדינה השכנה. באתר אנטי-רוסי נחשפו שמות הטייסים והנווטים. צפו: מסוק מי-24 משמיד אתמול בניין, תינוקייה שורדת הפצצה במרפאה

  ארצות הברית ורוסיה אמנם הכריזו על הפסקת אש בסוריה, אבל במוסקבה כבר הבהירו כי התקיפות האוויריות יימשכו - וסדר הכוחות העצום שהביאו למדינה השכנה מראה שלא תהיה להם בעיה לעשות כן. הרוסים מתעקשים שהם פוגעים רק בדאעש וביתר ארגוני הטרור, אך במערב לא מקבלים את הגרסה הזו. גם אתמול נהרגו אזרחים מתקיפה רוסית - יותר מ-20 נהרגו בהפצצה של מרפאה בעיר מערת א-נועמן שבמחוז אידליב. בסרטון נראית תינוקייה ומסביבה הרס רב. התינוקות, למרבה המזל, לא נפגעו.

   

  המרפאה נחרבה, התינוקות שרדו

  המרפאה נחרבה, התינוקות שרדו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  סקירת הכוח האווירי הרוסי מראה שיש להם את כל היכולות להמשיך בהפצצות עוד זמן רב. זה התחיל עם כמה מטוסי סוחוי 24 וסוחוי 25 שהוצבו בבסיס חמימים, אבל מאז התעבה הכוח הרוסי יותר ויותר וכיום משייטים בשמי סוריה כ-100 כלי טיס רוסיים - מטוסי קרב, מסוקי קרב ומפציצים, חלקם מהדגמים החדישים ביותר. המטוס האחרון ש"עשה עלייה" לסוריה היה מטוס הקרב הרב-משימתי סוחוי 35, שהוצב במדינה בתחילת החודש.

   

  פרט למטוסי התקיפה ולמטוסים הרב-משימתיים (סוחוי 25, סוחוי 30 וסוחוי 35), לסוריה צי גדול של מפציצים טקטיים (סוחוי 24 וסוחוי 34), מפציצים אסטרטגיים (טופולב 22, טופולב 95 וטופולב 160), מטוס הריגול איליושין 20, המסוק הרב-משימתי מי 8 ומסוק התקיפה מי 24. מסוק מסוג זה נראה בסרטון מדראיה שבדרום-מערב סוריה משמיד בניין. 

   

  מסוק מי 24 משמיד בניין בדראיה

  מסוק מי 24 משמיד בניין בדראיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   


  ובזמן שהצבא הרוסי מפציץ ללא הפסקה, יש כבר מי שחושב על השלב הבא. פעילים אנטי-רוסים חשפו באתר שהם מנהלים רשימה של טייסים ונווטים רוסיים שנמצאים בסוריה, ואמרו כי יעבירו את השמות לבית הדין הבינלאומי בהאג. מתחילת המבצע הרוסי בסוריה לסיוע למשטרו של בשאר אסד נהרגו כבר יותר מאלף איש, רבים מהם אזרחים.

   

  סקר שפורסם אתמול במוסקבה הראה כי התמיכה של הרוסים במבצע הצבאי של ארצם בסוריה פחתה לאחרונה, אבל היא עדיין די גבוהה - 59%. רק 27% מתנגדים למבצע. בתחילת המבצע, בראשית אוקטובר, עמד שיעור התומכים בו בקרב הרוסים על 72%.

   

  הטייסים והנווטים הרוסים שמשתתפים בלחימה בסוריה


   

   

  התינוקייה ששרדה בהפצצה ()
  התינוקייה ששרדה בהפצצה

  הירידה בתמיכה במבצע עשויה לשקף חשש של הרוסים מהישאבות למלחמה קשה נוסח זו שידעה ארצם באפגניסטן, ומפעולות תגמול של ארגוני טרור איסלאמיסטיים כמו הפיגוע של דאעש במצרים באוקטובר, שבו הפיל ארגון הטרור מטוס עם 224 נוסעים – רובם הגדול רוסים. 

   

  עם זאת, משרד החוץ הרוסי פרסם היום הודעה שבה הבהיר כי הוא ימשיך בהפצצות באזור העיר חלב גם אם יושג הסכם על הפסקת אש בסוריה. רוסיה גם האשימה היום את טורקיה, שאיתה היא מסוכסכת בחודשים האחרונים, כי היא מסייעת לארגוני טרור ולשכירי חרב חמושים לחדור לסוריה באופן בלתי חוקי.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים