שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ניסים סרוסי: "ירון לונדון לא למד לקח"

  הזמר, שנכווה ב-1975 מדברי המראיין ועזב את הארץ, לא התפלא לשמוע שלונדון שוב הסתבך בגזענות כשטען ש"הכלאים הם אחמד או בוזגלו". מפקדת נווה תרצה בעבר: "זו אמירה אומללה, ההתנצלות שלו לא מספיקה"

   

  סרוסי: "לונדון לא למד לקח"    (צילום: יוגב אטיאס אבי חי)

  סרוסי: "לונדון לא למד לקח"    (צילום: יוגב אטיאס אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ירון לונדון, מגיש התוכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10, הצליח לקומם עליו קהל גדול - ולא בפעם הראשונה - עת אמר אמש (ב') כי "הכלאים הם אחמד או בוזגלו". לונדון התנצל על דבריו, אך לא כולם סולחים לו. "הוא לא למד מהעבר", הסביר הזמר ניסים סרוסי, בראיון לאולפן ynet.

   

  ב-1975 ראיין לונדון את סרוסי בתוכנית טנדו, ביקר את מילות שיריו ותהה מה סוד הצלחתו, תוך שהציג את מילות שיריו באופן מגוחך. סרוסי עזב את הארץ לאחר מכן, והפך את הראיון לאחד מסמלי מאבק המזרחיים נגד קיפוח.

   

  סרוסי אמר כי "היום אני כבר מבין את זה אחרת. כל אדם יכול לחשוב שהשכנה שלו יפה, השכנה שלו מכוערת - אבל הוא לא יכול להגיד את זה, כי אז כל השכונה עליו. זה מה שקורה עם ירון - הוא לא למד לקח. גם אם הוא חושב שרק ערבים או מרוקאים הם שומרי הכלא, הוא לא צריך להגיד את זה".

  ניסים סרוסי (באדיבות ערוץ 1) (באדיבות ערוץ 1)
  ניסים סרוסי(באדיבות ערוץ 1)

  את העלבון שספג מלונדון בעבר סרוסי הודה כי אינו יכול לשכוח. "אז לא הכרתי אותו וגם לא את התוכנית. אבל אני חושב שירון לא למד מהעבר. הוא לא בחור כל כך רע כמו שחושבים, אבל הוא צריך לדעת מה הוא יכול להוציא ומה הוא יכול לשמור לעצמו".

   

  סרוסי ציין כי לתוכנית שבה ראיין אותו לונדון אין זכר. "פשוט העלימו אותה, הרסו אותה, שברו אותה. אבל האדם לא שוכח. אני אישית סלחתי, אין לי בעיה, אני כבר מבין היום הכול. אבל אז הוא אמר לי, 'מי אתה בכלל? ניסים הקטנצ'יק. אתה לא גבוה', והראו גם את העקבים שלי. 'מי אתה שאתה אומן, אתה סך הכול, איך אומרים, קטנצ'יק ספרדי. לא רלוונטי'".

   

  לדבריו, "הקהל לא הבין את זה וגם לא הסכים עם זה. למה שניסים הקטנצ'יק שעלה מתוניס לא יכול להישמע במצעד הפזמונים ברדיו?".

   

  "אמירה אומללה, ההתנצלות שלו לא מספקת"

  דבי שגיא, לשעבר מפקדת נווה תרצה וכלא חרמון, התקשתה אף היא לקבל את דבריו של לונדון בדבר האפיון הגזעני של עובדי השב"ס. "זו אמירה בהחלט אומללה, ואף שאני מאוד אוהבת את ירון לונדון, ההתנצלות שלו לא מספיקה. אני מזמינה אותו ללמוד קצת יותר, להבין איזה עוול הוא עשה - גם לדרוזים, גם למזרחים, לכל האוכלוסייה שמשרתת בשב"ס". לדבריה, "בגלל שהוא דמות כל כך מוערכת ומכובדת והוא אינטלקטואל וידען - שיתעניין, שילמד, שיבין מה זה".

   

  שב"ס: לונדון מוזמן ללמוד מי עובד אצלנו וכיצד    (צילום: יוגב אטיאס אבי חי)

  שב"ס: לונדון מוזמן ללמוד מי עובד אצלנו וכיצד    (צילום: יוגב אטיאס אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שגיא סיפרה כי בשנה האחרונה 20 אלף איש פנו בבקשה להתגייס לשב"ס, ורק 1 מתוך 11 מתקבל. היא הדגישה כי השימוש במינוח "סוהרים", חוטא לאמת, כי "לא כל מי שנכנס בשערי השב"ס הוא סוהר. נכון, יש דרוזים ויש מזרחים, יש גם אשכנזים ויש אנשים שנולדו פה בארץ".

   

  עוד אמרה: "אנחנו לא סופרים אנשים לפי המוצא שלהם, לפי עדות או לפי אמונה. אבל מה שמאוד מייחד את שב"ס, ובטח גם ירון לונדון לא מודע לזה - זה שהארגון מאוד פמיניסטי. זה לא רק שהיום עפרה קלינגר עומדת בראש הארגון. יש בשב"ס 30% נשים וכמעט כולן עם השכלה אקדמית. הרבה מאוד נשים מפקדות אגפים. הרבה נשים, כמוני, פיקדו על בתי סוהר לגברים. הקידום של הנשים בשב"ס הוא כמעט בכל התפקידים".

   

  לדבריה, האמירה של לונדון עוררה "מין לגלוג כזה על האומללות שלה. זה באמת מראה על חוסר הבנה וחוסר הכרות עם התחום שלנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים