שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אמיר דדון: "שיטת הפלייליסט הוכיחה את עצמה"

  הוא חי בשלום עם גלגל"צ אבל לא היה רוצה להתחלף עם אף אחד ממקבלי ההחלטות שם. אמיר דדון מוציא סינגל חדש, שכתבו לו גלעד כהנא ודודו טסה בשיאה של תקופה של "קושי ולמידה מחדש". האזינו ל"אם הייתי מוכן"

  "הייתי מוכן", שירו החדש של אמיר דדון שיוצא היום (ב') מכיל שורות כמו "דומעת לה מתוך שינה, זה כואב לה כל כך, היא חייבת מקום ראשון, תמיד הכי טובה, או גיהינום". מסקרן לדעת מי הנמענת הנשית שהזמר פונה אליה, אבל גם מבלי להיות זה שחתום על מילות השיר (על מלאכת הכתיבה היו אמונים גלעד כהנא ודודו טסה), יכול המוזיקאי להסביר שלא מדובר ממש במישהי ספציפית, יותר בהלך רוח.

   

  "אני לא חושב שאני פונה לכתובת מסוימת אלא לתמונת מצב", הוא מסביר. "זה שלב במערכת יחסים בו אתה לא תמיד מצליח להיות בו כולך, גם כשאתה רוצה". גם האלבום החדש שלו, ש"הייתי מוכן" הוא חלק ממנו, מוצא אותו בתקופה לא פשוטה. "זו תקופה די מאתגרת עבורי. תקופה שיש בה קושי אבל גם הרבה למידה והתחלה מחדש. תקופה שנותנת לך לבחון שוב את מקומך ולדייק אותו".

   

  דדון פרץ לעולם המוזיקה הישראלית לפני כשש שנים, וקיבל גם את אישורו של הממסד, כשזכה ב-2011 בפרס מטעם אקו"ם בקטגוריית "תגלית השנה". בתור מי שפועל בתעשייה בישראל הוא דווקא חש בתמיכה מסביב. זה מסביר אולי למה, בימים אלו של הצעות חוק בדבר התערבות בפלייליסט ויזמות (פופוליסטית או לא) של תחנות רדיו מגזריות, הוא דווקא לא מרגיש שיצירה צריכה להיות מפוקחת.

   

  בתקופה של קושי, למידה והתחלה מחדש. אמיר דדון (צילום: אורטל לביא) (צילום: אורטל לביא)
  בתקופה של קושי, למידה והתחלה מחדש. אמיר דדון(צילום: אורטל לביא)

  "האמת היא שאני לא מעורב בכל הרפורמות", הוא מסביר. "בהקשר של הפלייליסט אני חושב שזו שיטה שהוכיחה את עצמה ועובדת. הנתונים מדברים בעד עצמם. למזלי לא אני זה שצריך לבחור (אלו שירים יכנסו לפלייליסט), כי זו נראית לי משימה קשה ובעיקר בלתי אפשרית שכולם יהיו תמימי דעים שם".

   

  אמיר דדון יופיע ב-17 במרץ במועדון הביט בחיפה, ב-18 במרץ בפאב הפינה בחמדיה, ב-23 במרץ בזאפה הרצליה, ב-7 באפריל בבית המרזח ברמת ישי, ב-9 וב-10 ביוני בזאפה הרצליה וב-9 ביולי בגריי ביהוד.

   

  "אם הייתי מוכן"

  מילם ולחן: גלעד כהנא ודודו טסה

   

  מאוחר לה מדי

  היא חייבת לשכב לישון

  אני מכיר אותה לא מאתמול

   

  לעזור לה עכשיו

  למה אני לא יכול

  תעני אולי אין לה כבר קול

   

  אם הייתי מוכן

  אם הייתי מוכן

  להיות

   

  ושוב היא נרדמה

  דומעת לה מתוך שינה

   

  זה כואב לה כל כך

  היא חייבת מקום ראשון

  תמיד הכי טובה

  או גיהינום

   

  רק היכן שיש צל

  אפשר לאתר את האור

  את מצילה אותי לא מאתמול

   

  אם הייתי מוכן

  אם הייתי מוכן

  להיות

   

  ולמה עוד בונים

  בתים מאבנים

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורית פניני
  אמיר דדון. "פונה לתמונת מצב"
  צילום: אורית פניני
  לאתר ההטבות
  מומלצים