שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הרופא שהביא לישראל את ניתוח הלב הפתוח - נפטר

  פרופ' יוסף ברנרד בורמן היה מראשוני המבצעים של ניתוחי הלב בישראל. הוא פרסם מאות מאמרים, סייע לפתח שיטות ניתוחים חדשות ואף קיבל את התואר יקיר העיר ירושלים

  פרופ' יוסף ברנרד בורמן, מחלוצי ניתוחי הלב בישראל, הלך לעולמו אתמול. בורמן נולד בשנת 1929 בדרום אפריקה, ולמד רפואה באוניברסיטת ויטוטרסרנד שביוהנסבורג. הוא סיים את לימודי הרפואה בהצטיינות, עבד במחלקות שונות בבית החולים ואף עסק בהוראת סטודנטים.

   

  בהמשך הוא השתלם בכירורגיה כללית בלונדון ובברמינגהם ובשנת 1958 עלה לישראל והצטרף למחלקה לכירורגיית חזה בבית החולים הדסה בירושלים.

   

  קראו עוד מחדשות הבריאות:

  מחדל החיסונים: מש' הבריאות לא נערך - 30 מתו משפעת מתחילת החורף

  מער' החיסון השמידה את תאי הסרטן: האם תימצא תרופה לסרטן?

  עוד מוות בעריסה: מתה בת 4 חודשים בפעוטון

   

  בורמן המשיך להשתלמות בלוס אנג'לס בניתוחי לב פתוח, ומאז פיתח שיטות לניתוחי לב, ניתוחי מעקפים והחלפות מסתמים. משנת 1974 הוא הועלה לדרגת פרופסור ומונה לנהל את המחלקה לכירורגיית לב וחזה בהדסה.

   

  פרופ' יוסף ברנרד בורמן. קיבל את אות יקיר ירושלים ()
  פרופ' יוסף ברנרד בורמן. קיבל את אות יקיר ירושלים

   

  בשנת 1992 החליט להתפטר מבית החולים הדסה, לטובת הקמתה של המחלקה לניתוחי לב פתוח בבית החולים ביקור חולים בירושלים. בתוך כך הוא הקדיש את חייו גם להמשך חקר כירורגיית הלב, ופעילות הומניטרית התנדבותית בקהילה בתחומי רפואה מוסיקה ומורשת.

   

  במרוצת השנים הוא פרסם מאות מאמרים בכתבי עת רפואיים על עבודתו הקלינית ומחקריו, והוציא לאור מספר ספרי רפואה. בשנת 1999 הוענק ל פרופ' בורמן אות יקיר העיר ירושלים על תרומתו הרבה לפיתוח הרפואה בעיר. בשנת 2008 פרש פרופ' בורמן לגמלאות. אתמול הוא הלך לעולמו בירושלים.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרופ' יוסף ברנרד בורמן. הקים את המחלקה לניתוח לב בבית החולים ביקור חולים
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים