שתף קטע נבחר

מחוקק מצרי בעין הסערה: "לירוק לו בפנים"

הפגישה בין חבר הפרלמנט המצרי תופיק עוכאשה לשגריר ישראל בקהיר ממשיכה לעורר סערה במצרים. עוכאשה סירב להתרגש ואף אמר כי ייתכן שייפגש עם נתניהו בזמן הקרוב. חבריו לפרלמנט כבר קוראים לסילוקו: "שיילך לכנסת"

 

הפגישה שעוררה סערה. עוכאשה עם השגריר קורן ()
הפגישה שעוררה סערה. עוכאשה עם השגריר קורן

מצרים ממשיכה לסעור: גם היום (שבת) לא יורדת מהכותרות הפגישה בין חבר הפרלמנט המצרי תופיק עוכאשה עם שגריר ישראל בקהיר, ד"ר חיים קורן. בפרלמנט קוראים להדחתו ומכנים אותו בוגד ומשתף פעולה עם ישראל.

 

ביום רביעי האחרון, כזכור, נפגשו השניים באופן חריג אחרי שעוכאשה הזמין את קורן לארוחת ערב בתכנית הטלוויזיה שלו בערוץ ה"פרעונים". התמונות מהפגישה עוררו גל של ביקורת נגד עוכאשה הידוע בעמדותיו הפרובוקטיביות הן כשדרן והן כחבר פרלמנט. אך ביממה האחרונה ניכר כי הטון נגד עוכאשה הולך ומתגבר.

 

עוכאשה לא התרגש מהסערה סביבו. "אני מכיר במדינת ישראל וכל ההסכמים בין המדינות עולים בקנה אחד עם השקפתי", הוא אמר לעיתון המצרי "א-תחריר" בתגובה לסערה ואף סיפר כי יש אפשרות שבתקופה הקרובה ואפילו בשבועיים הקרובים הוא ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

לועגים לעוכאשה. חבר הפרלמנט בסלפי עם דגל ישראל כשהוא חובש כיפה ()
לועגים לעוכאשה. חבר הפרלמנט בסלפי עם דגל ישראל כשהוא חובש כיפה

פרשן בכיר בתוכניתו של עוכאשה הגיב בתקיפות לדבריו: "תשכח מזה שאתה תיסע מחוץ למצרים ותשכח מזה שאתה תיפגש עם חברך נתניהו", אמר הבכיר וביקש מתושבי המחוז שממנו הגיע עוכאשה לפרלמנט ומכל מצרי שרואה את עוכאשה ברחוב "לירוק בפניו".

 

כבר עם פרסום התמונות, חבר הפרלמנט המצרי ואיש התקשורת, מוסטפא בכרי, היה מי שהוביל את הקמפיין נגד עוכאשה בקרב חברי הפרלמנט כשצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מה שעשה תופיק עוכאשה, שקיבל את פניו של שגריר האויב הישראלי בביתו, זו שערורייה במלוא מובן המילה".

 

הוא הוסיף כי "הסכם קמפ דיוויד הוא לא תירוץ וזה לא נותן לו ולדומיו היתר להיפגש עם השגריר הציוני כשהוא מתעלם מדמם של חללי המולדת והאומה". בכרי שהפך למרואיין מבוקש במדינה האשים כי עוכאשה נוהג לקיים ביקורים בישראל ואף באחד מכלי התקשורת במצרים פורסמו תמונות מביקור של עוכאשה וצוות תוכניתו בישראל.

 

רובן המוחלט של התגובות לפגישה בקרב חברי הפרלמנט הן גינויים במלים חריפות ביותר. במקביל נודע, לפי התקשורת במצרים, כי כבר לא פחות מ-100 חברי פרלמנט פנו ליו"ר הפרלמנט, הדוקטור עלי עבד אל-עאל, על מנת לנקוט עמדה תקיפה נגד עוכאשה ואף לסלקו מהפרלמנט.

 

"המקום שלו הוא לא בפרלמנט המצרי שנבחר ברצון חופשי מצד אזרחי מצרים, אלא המקום שלו הוא באגודת ידידי ישראל או בכנסת של ישראל", אמר אתמול חבר הפרלמנט המצרי, מוחמד בדר.

 

במקביל, כבר יש מי שפועל באפיקים המשפטיים נגד עוכאשה. עורך הדין סמיר סברי הגיש היום קובלנה לפרקליטות ביטחון המדינה נגד עוכאשה בדרישה להסיר ממנו את החסינות הפרלמנטרית, למנוע ממנו לעזוב את המדינה ולהעמידו לדין בגין פשעים הקשורים לשיתוף פעולה עם מדינה זרה. זאת על רקע פגישתו עם השגריר הישראלי.

 

בתקשורת המצרית גם מנסים בימים האחרונים להוציא כל שלד מהארון של עוכאשה, שכבר כונה על ידי רבים "בוגד" או "משת"פ". אחד מאותם שלדים נגע כביכול לדודו של עוכאשה, קצין מצרי שהוצא להורג בגין ריגול לטובת ישראל. הסערה בעניינו של עוכאשה, כך נראה, לא הולכת להירגע בזמן הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגישה שעוררה סערה. קורן עם עוכאשה
מומלצים