שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בכיר בגלי צה"ל הושעה בגלל "הערות מיניות"

  בעקבות שתי תלונות של חיילות זומן העיתונאי הבכיר לשיחה אצל מפקד גלי צה"ל - אך לא ננקטו נגדו צעדים. דיווח על התלונות הועבר מהתחנה ליועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר. רק אמש, כמה שבועות לאחר הגשת התלונות, הורה ראש אכ"א להשעות אותו מתפקידו. העיתונאי מסר בתגובה: "לא ידוע לי על תלונה שהוגשה נגדי"

  עיתונאי בכיר בגלי צה"ל הושעה מתפקידו בעקבות תלונות שהגישו חיילות נגדו על "הערות מיניות" שהשמיע.

   

  תחילת הפרשה בתלונה שהגישו החיילות כבר לפני כמה שבועות על ביטויים בעלי אופי מיני שהפנה אליהן הבכיר. בהמשך זומן העיתונאי לשיחה אצל מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, אשר דן איתו בחשדות - אך לא נקט נגדו כל צעדים. בתום הבירור דיווחה גל"צ על התלונות ליועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, תת־אלוף רחל טבת־ויזל. במקרים דומים נוהגות יחידות צה"ל להשעות מיידית את בעלי התפקידים שנגדם הוגשה תלונה, עד גמר בדיקת הטענות. אולם צעד כזה לא ננקט הפעם.

   

  תלונות החיילות הוגשו כבר לפני כמה שבועות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  תלונות החיילות הוגשו כבר לפני כמה שבועות(צילום: shutterstock)

  רק אמש, בצעד חריג, הורה ראש אכ״א האלוף חגי טופולנסקי למפקד התחנה דקל להשעות את העיתונאי הבכיר עד לגמר הטיפול בעניינו.

   

  מקרה דומה שממנו ניתן ללמוד על מידת הרצינות שהצבא מייחס לעבירות שקשורות ביחסים בין גברים לנשים בצבא התפרסם ביום שישי החולף. יוסי יהושוע, הכתב הצבאי של "ידיעות האחרונות", דיווח כי מפקד גדוד קרבי בדרגת סגן־אלוף וקצינת שלישות בדרגת סרן שניהלו רומן חשאי הושעו מתפקידיהם עד סיום החקירה בעניינם, שבסיומה יוחלט כיצד להמשיך לנהוג כלפיהם.

   

  השעיית המג"ד היא חלק ממדיניות יד קשה שעליה הוחלט בצה"ל, גם נגד קצינים החשודים בביצוע עבירות של הטרדה מינית, וגם נגד מפקדים המנהלים רומנים עם הפקודות שלהם, תופעות שהיו רווחות בצבא לאורך השנים, ובעשור האחרון צומצמו. העיתונאי אמר אתמול בתגובה: "מעולם לא נמסר לי על אף תלונה על הטרדה מינית שהוגשה נגדי ולא ידוע לי על תלונה כזאת. הטענה שניסו 'לסגור' איתי את הפרשה היא שקרית לחלוטין".

   

  מגלי צה"ל נמסר: "הטיפול בעניין זה הועבר לגורמים המוסמכים בצה"ל. ראש אכ"א החליט בשלב זה שהעיתונאי, אזרח עובד צה"ל, יושעה עד גמר הבירור".

   

  דובר צה"ל אישר כי היועצת לענייני מגדר קיבלה דיווח ממפקד גלי צה"ל על התלונות וכי ראש אכ"א הורה על השעיית הבכיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ביטויים מיניים כלפי חיילות
  צילום: shutterstock
  לאתר ההטבות
  מומלצים