שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מהפכה בעבודתם של יועצי המס
  בשורה לעצמאים: יועצי מס יוכלו להנפיק אישורים נוספים שעד כה הונפקו בידי רואי חשבון ועורכי דין שגבו על כך סכומים לא מבוטלים. לפי הצעת החוק הממשלתית שאושרה לקריאה שנייה ושלישית בוועדת הכספים, היועצים יוכלו גם לייצג את לקוחותיהם אל מול ביטוח לאומי
  טרחה ביורוקרטית יומית ויקרה תיחסך מעשרות אלפי עצמאים שנושאי המסים שלהם מטופלים באמצעות יועצי מס. הצעת חוק ממשלתית שאושרה היום (ב') בוועדת הכספים לקריאה שנייה ושלישית, מרחיבה את סמכויות יועצי המס המטפלים בתיקי הלקוחות העצמאים לנפק להם גם את האישורים השונים אשר עד כה נופקו רק בידי רואי חשבון ועורכי דין תמורת דמי טרחה לא מבוטלים.

   

  שכיר או עצמאי? כך תחסוך בסוף שנת המס  

  עצמאים: איך תנצלו את הטבות המס שלכם?

   

  בימים הקרובים מליאת הכנסת תאשר סופית את החוק החדש להנפקת המסמכים הרלבנטיים לדו"חות היועצים לרשות המסים ורשויות אחרות הנדרשים להסדרת תיקי הנישומים העצמאיים כגון אישורים על גובה שכר החודשי, ומסמכים הדרושים לרישום ילדי הנישומים לגני ילדים מסובסדים. הקלה נוספת תאפשר ליועצים גם לעבור התמחויות באגפי רשות המסים.

   

  הצעת הממשלה לתיקון חוק יועצי המס באה לתקן את המצב מעוות שהתקיים עד היום, אשר בו דווקא יועצי המס המטפלים בתיקי העצמאים ומכירים אותם היטב, נאלצו לשלוח אותם לרואי חשבון ועורכי דין שאינם מכירים אותם כדי לקבל אישורים פשוטים אשר קבלתם כרוכה בעבודות ותשלומים מיותרים שהם חלק מהשירותים שמספקים יועצי המס ללקוחותיהם.

   

  איוולת מטרידה אחרת שבוטלה בחוק החדש תאפשר ליועצי המס לייצג את לקוחותיהם גם מול המוסד לביטוח לאומי שהיה פתוח עד כה רק למייצגים שהם עורכי דין ורואי חשבון. יועצי המס יקבלו את הזכות הזאת רק בתנאי שעמדו בבחינות לא קלות על רזי חוק הביטוח הלאומי ובציון גבוה – מכשולים שמהם פטורים עורכי הדין ורואי החשבון על פי סמכותם.

   

  זאת למרות העובדה שפעמים רבות, דווקא יועצי המס בקיאים יותר בתחום זה משתי הקבוצות המיוחסות שעיקר עיסוקם כמייצגי נישומים הוא בפני רשויות אחרות. הקלה זו נכנסה לחוק ביוזמת יו"ר הוועדה משה גפני ואחד מחבריה הח"כ אורי מקלב בתמיכת שר העבודה והרווחה חיים כץ שציין את המהלך אשר ייטיב עם מבוטחי הביטוח הלאומי במגעיהם עם המוסד.

   

  גפני אמר, "זו בשורת שחרור מאפליה קשה, יקרה ולא מוצדקת של היועצים ולקוחותיהם. נמשיך לפעול להקל את הביורוקרטיה ולהוזיל את העלויות המוטלות על הנישומים בכל מקום שנוכל". מנהל רשות המסים, משה אשר: "התיקונים בחוק מבוססים על הניסיון ויכולת היועצים לתת אישורים על פעילויות שהם עושים ממילא בתיקים שבטיפולם".

   

  ירון גינדי נשיא לשכת יועצי המס אמר בדיון: "בחודשים האחרונים פעלנו מול כל הגורמים להתאמת החוק למציאות. ככל שעולה מספר העצמאיים והעסקים הקטנים והבינוניים, כך עולה בהתמדה מספרם של יועצי מס חברי לשכה, והכנסת, שמכירה במקצועיותם, הרחיבה את סמכויות המקצוע כך שנוכל לתת שירות מקיף לקהל לקוחותינו ועל כך אנו מברכים".

   

  שי אהרונוביץ' מבכירי הרשות ציין שיועץ מס לא חייב בתואר אקדמי אבל הסמכתו כרוכה במסלול לימודים בן שנתיים, בחינות לא קלות בחשבונאות ומסים והתמחות במשרדים של יועץ מס, רואה חשבון ורשות המסים. לדבריו "בשוק פועלים 2,000-2,500 יועצי מס לעומת 11,000 רואי חשבון. רבים מהיועצים הם מהמגזר החרדי, כולל נשים חרדיות רבות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים