שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יוצאים קבוע. אז למה הוא עדיין בטינדר?

  כבר ארבעה חודשים שהם יוצאים ביחד, נפגשים בתדירות של פעמיים בשבוע ומתכתבים מדי יום בוואטסאפ. אז למה הוא עדיין נכנס לטינדר ומה זה אומר על הקשר ביניהם? אימון אישי

  את ארנון הכירה איריס לפני ארבעה חודשים בטינדר. היא מעולם לא חשבה שתוכל להכיר שם מישהו רציני, ונכנסה לשם רק אחרי שהתייאשה מכל האתרים האחרים. אבל ארנון היה אחר. הוא חיזר אחריה בלהט מן הרגע הראשון, לא ניסה להכניס אותה למיטה בדייט השלישי, ודאג להתכתב איתה בווטסאפ מידי יום, כמה פעמים ביום.

   

  עוד בנושא:

  מה יש לי מגברים מבוגרים?

  מביך: הצעת הסקס שמשגעת את טינדר

  למה אנחנו שופטים אנשים מהר מידי?

   

  פעמיים בשבוע הם נפגשו לדייטים שהפכו להיות יותר ויותר ארוכים. הם צחקו המון ביחד ותמיד היה להם על מה לדבר. איריס הייתה בעננים. אמנם חברותיה לא פגשו את ארנון עדיין, אבל כולן הכירו אותו מן הדיבורים הבלתי פוסקים שלה עליו. רק דבר אחד הטריד את שלוותה - העובדה שארנון המשיך להיכנס לטינדר כמעט מידי יום.

   

  תחילה ראתה אותו כשנכנסה לשם בעצמה, וזה היה מביך. היא גם הבינה שכל עוד גם היא נכנסת לשם, היא לא יכלה לבוא אליו בטענות. אבל כאשר הפסיקה להיכנס וביקשה מחברתה לבדוק אם הוא עדיין באפליקציה, הבינה לתדהמתה שהוא עדיין שם. בחודשים הראשונים עוד קיוותה שכשהקשר ביניהם יעמיק זה יעבור לו, אבל ככל שעבר הזמן וזה לא קרה, היא הרגישה יותר ויותר מתוסכלת.

   

  סימנים מחשידים - הם בכל מקום

  איריס התחילה לשאול את עצמה מה קורה, ולאט לאט מצאה עוד ועוד סימנים לכך שמשהו לא בסדר במערכת היחסים שלה עם ארנון. היא הוטרדה מכך שהם עדיין לא פגשו זה את חבריו של זו, שאלה את עצמה אם אי פעם יזמין אותה לארוחת ערב עם המשפחה שלו, ותהתה למה הוא עדיין לא אומר לה מה הוא מרגיש כלפיה.

   

  בנוסף לכך, היו שעות במהלך כל יום בהן ארנון לא היה זמין, ואם שלחה לו הודעה או ניסתה להתקשר, הוא חזר אליה כמה שעות מאוחר יותר. גם העובדה שהם נפגשו רק פעמיים בשבוע התחילה לעורר בה סימני שאלה, והיא שכחה כמה פעמים ניסה ארנון להציע שיפגשו יותר, והיא זו שסירבה כי הייתה עסוקה במשהו אחר.

   

  הסימנים המחשידים היו כעת בכל מקום (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  הסימנים המחשידים היו כעת בכל מקום(צילום: Shutterstock)

   

  הסימנים המחשידים שראתה עתה בכל מקום, גרמו לכך שאיריס הפסיקה ליהנות מן החיזור של ארנון ומן החום והחיבה שהפגין כלפיה, והתחילה לדעוך. היא התביישה לספר לחברותיה מה עובר עליה, והיחידה שידעה על מצבה היתה אותו חברה שראתה אותו בטינדר, וגם אמרה לה בצורה שאיננה משתמעת לשתי פנים שעליה לסיים את הקשר הזה עכשיו ומיד.

   

  אבל איריס עדיין היססה. בפגישה האחרונה שלנו אמרה: "אני לא מבינה למה הוא מחפש מישהי אחרת כשכל-כך טוב לנו ביחד. אני יודעת שאם אדבר איתו זה פשוט יגמר בינינו, ואני עדיין לא מוכנה לכך. בכל פעם מחדש אני מקווה שהיום אכנס לטינדר והוא לא יהיה שם יותר, ובכל פעם מחדש אני מתבדה. ובכל זאת, אני עדיין לא מסוגלת לגמור את זה", סיכמה והתבוננה בי במבט מלא תקווה.

   

  איריס לא התבוננה בי סתם כך במבט מלא תקווה. היא ידעה, כפי שיודעות כל המטופלות שלי, שאני תמיד מנסה לעזור להן לראות את הדברים שקורים להן מנקודת מבט שונה, ולמצוא טוב גם במה שעל פניו לא נראה הכי מעודד. אבל הן יודעות גם שמה שמנחה אותי בכך הוא האושר שלהן, ושלעולם לא אנסה לעודד אותן להישאר בזוגיות שאינה טובה עבורן, ושאינה מסבה להן אושר וביטחון. במקרה של ארנון היה לי קשה למצוא סיבות מעודדות להתנהגות שלו, ולמרות זאת ביקשתי מאיריס להשהות לרגע את השיפוט שלה, ולא להניח הנחות לפני שהיא מבררת לעומק עם עצמה ואולי גם איתו, מה בעצם קורה.

   

  מה, הוא לא רוצה להתחייב אליי? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מה, הוא לא רוצה להתחייב אליי?(צילום: shutterstock)

   

  שאלתי את עצמי האם ארנון מבין עד כמה רצינית איריס בקשר אליו, והאם הוא עצמו התכוון לקשר רציני כאשר התחיל לצאת איתה. אולי חשב שהעובדה שנפגשו בטינדר מרמזת על כך ששניהם מחפשים רק כיף ובילוי ולא מעבר לכך, למרות שכל אחד יודע שעבור הנשים בארץ הטינדר הוא בפירוש פלטפורמה להכרות רצינית, ולא באמת מקום לחיפוש סטוצים.

   

  תהיתי איך ניראה הקשר ביניהם מהצד שלו: כפי שהוא לא הכיר לאיריס את החברים שלו, כך גם היא לא הכירה לו את חברותיה, וכפי שהוא לא הציג אותה בפני המשפחה שלו, כך גם היא לא ממש סיפרה להם עדיין שהוא קיים. שניהם היו עסוקים מאוד בקריירה ובתחביבים שלהם, ובפועל איריס היא זו שלא הצליחה להתפנות ליותר משתי פגישות בשבוע.

   

  היא מעולם לא ביטלה פגישה עם חברה עבורו, ואפילו את השעות הארוכות שבילתה בחדר הכושר לא הסכימה לקצר כדי לפגוש אותו. מאחר והייתה כל-כך עסוקה, היו ימים שלמים בהם ענתה להודעות שלו רק שעות אחרי שכתב לה, ולמרות שתמיד היה לה הסבר לכך, היא מעולם לא טרחה לתת אותו לארנון.

   

  כאשר הצגתי לאיריס את הדברים, היא התבוננה בי במבט מלא משמעות. "אז את חושבת שמותר לו להמשיך להיכנס לטינדר?" תהתה. "אני לא יודעת אם מותר לו", השבתי לה, "אבל בעולם שבו כולם ממקבלים ואף אחד כבר לא מרגיש באמת בטוח, אולי כדאי לשאול עוד כמה שאלות לפני שמחליטים".

   

  לשווא פיתחתי ציפיות (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  לשווא פיתחתי ציפיות(צילום: Shutterstock)

   

  יחסינו לאן

  אבל כפי שלא רציתי שאיריס תניח הנחות שגויות ותפעל לאורן מבלי לברר את הדברים לעומק, כך גם לא רציתי שהיא תשלה את עצמה שהכל בסדר, ותתעלם מהתנהגות שמשמעויותיה עלולות להתפוצץ בפרצופה בעוד מספר חודשים. גם גבר חם ומחזר יכול לרצות רק בילוי מהנה ונטול מחויבות, ובהחלט יכול להיות שארנון הוא גבר כזה. אם זה המצב, רצוי שאיריס תדע על כך בהקדם ותמשיך הלאה. כדי לעשות זאת היא יכולה לבחור באחת משתי אפשרויות: אפשרות אחת היא לנסות לפגוש אותו יותר, להציע מפגש עם החברים והמשפחות ולבחון את תגובתו, כמו גם את המשך התנהלותו בטינדר. האפשרות השנייה והטובה יותר בעיני, היא לדבר איתו.

   

  למרות השם הרע שיצא לשיחת 'יחסינו לאן', אני עדיין מעדיפה את הדרך הזו. אני מאמינה בכל ליבי שאם מישהו רוצה זוגיות אמיתית, הוא ידע לומר זאת באומץ, ואם מישהו לא רוצה זוגיות כזו – הוא ימצא דרך להתחמק ממנה בסופו של דבר. על מנת לחסוך לאיריס זמן ועוגמת נפש, הצעתי לה לברר עם ארנון בעדינות אך בישירות, את כוונותיו בקשר אליה, וגם לעשות איתו תיאום ציפיות ברור בקשר ליחסים מקבילים, ולהמשך השימוש באתרי הכרויות תוך כדי הקשר.

   

  מעולם לא פגשתי גבר שרוצה זוגיות שברח משיחה כזו, והייתה לי הרגשה שגם ארנון לא יברח ממנה. את הפגישה האחרונה עם איריס סיימתי בהמלצה הזו, ואני מחכה לראות מה החליטה לעשות, והאם תחושת הבטן שלי ביחס לקשר שלה עם ארנון, אמנם נכונה.

   

  אני מאחלת גם לכם לוותר על הספקולציות ביחסים שאתם יוצרים, ולדבר באומץ על מה שאתם באמת רוצים.

   

   

  כנרת טל מאיר היא מייסדת 'שיחה שנוגעת', אימון וייעוץ אישי זוגי ומשפחתי.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  לא יודעת מה לחשוב יותר
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים