שתף קטע נבחר

תקיפה גזענית בחוף בנתניה: "יש כאן מחבל"

ארבעה נערים בני 17 מנתניה הואשמו בתקיפת שני צעירים ערבים שבילו בחוף סירונית בעיר. התוקפים קיללו את הנביא מוחמד, יידו אבנים לעבר הצעירים הערבים והיכו אותם

השפלה אלימה ממניע גזעני בחוף הים: שני צעירים ערבים שבילו בחוף הים סירונית בנתניה הותקפו על ידי ארבעה נערים יהודים בגלל מוצאם. כך עולה מכתב אישום שהוגש היום (ג') לבית המשפט המחוזי בלוד נגד התוקפים. הפרקליטות מייחסת לארבעת היהודים, בני 17 מנתניה, עבירת תקיפה שגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ממניע גזעני.

 

מכתב האישום עולה כי לפני שבועיים ישבו ארבעת הנערים היהודים בחוף ושתו אלכוהול. בשלב מסוים הבחין אחד הנערים היהודים בשני הערבים וסינן לעברם קללות בגנות הנביא מוחמד. הצעירים הערבים התעלמו מהקללות ונעו לכיוון היציאה מהחוף. בשלב זה השליך לעברם אחד הנאשמים אבן גדולה ושלושת הנערים היהודים האחרים קיללו אותם וצעקו לעברם "מוות לערבים".

 

שני הערבים ניסו להימלט, אך חבורת התוקפים רדפה אחריהם והמשיכה ליידות לעברם אבנים ובקבוקי זכוכית ריקים. בהמשך, כך לפי כתב האישום, היהודים היכו את הערבים והשליכו על ראשו של אחד מהם בקבוק בירה.

 

לאחר מאבק הצליחו הנאשמים למשוך מתוך מעלית שאליה נמלטו הערבים את אחד המתלוננים, וגררו אותו החוצה. הנאשמים צעקו "מחבל" והיכו את המתלונן בכל חלקי גופו, בעטו בראשו, דרכו עליו וחנקו אותו וכן קראו ועודדו את יתר האנשים שנכחו במקום להכות את המתלונן.

 

לאחר מכן הותירו את המתלונן חבול ומוטל על הקרקע ונמלטו מהמקום. המתלונן ניסה לקום אך התמוטט ואיבד את הכרתו, ובהמשך פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

עו"ד רוזנטל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עו"ד רוזנטל(צילום: עידו ארז)

עו"ד מירון רוזנטל, שמייצג את אחד הנערים הנאשמים, אמר כי "הפרקליטות והמשטרה

עשו הכול כדי שהמניע בתיק זה יהיה גזעני.

אין לי ספק שהדבר יופרך ויתברר ויוכח כי מדובר בקטטה ספונטנית של חבר'ה צעירים על רקע רומנטי. מרשי משוחרר במעצר בית וזאת על אפה וחמתה של הפרקליטות שעשתה את הכול כדי שהקטין יישאר עצור במעצר של ממש".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות הרשויות והמרינות המשתתפות בתכנית
חוף סירונית
צילום: באדיבות הרשויות והמרינות המשתתפות בתכנית
מומלצים